Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Poškozený textový dokument??  (Přečteno 1816 krát)

Dr.Watson

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Poškozený textový dokument??
« kdy: 11 Května 2009, 13:50:29 »
Ahoj, potřeboval bych pomoci s jedním textovým souborem. Přítelkyně to asi špatně uložila, prý je to naposledy otevřené a uložené ve Word 6.0, jako ".rtf", nicméně, přeposlala mi to bez koncovky. Zkoušel jsem jak open Office, tak word, nic, při otevření tam "něco je". Zdá se, že text by tam i být mohl. Prosím o pomoc, je to dost důležité, nikoliv pro mne ale pro ni a jejího diplomanta. Zde je odkaz, soubor je "tak jak jsem jej dostal", díky za radu, nejlépe i pomoc.
Lehce zoufalý W.
poškozený soubor

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Poškozený textový dokument??
« Odpověď #1 kdy: 11 Května 2009, 13:53:55 »
Zkus to přejmenovat, např. název_dokumentu.txt, no a tu koncovku si tam prostě dopiš ručně... samozřejmně můžeš zkusit jinou

P.S. a sem to moc nepatří  ;)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Poškozený textový dokument??
« Odpověď #2 kdy: 11 Května 2009, 14:02:32 »
No, otevřel jsem to v AbiWordu. Text tam je, ale je to takové divné -- ze zběžného pohledu mám pocit, že do toho někdo vpisoval poznámky, které se pak "nacpaly" přímo do textu (možná to taky bylo porovnávání změn, které se natvrdo dostaly do textu, nevím...), takže je z toho dost zajímavý výsledek...

Každopádně jsem to otevřel, udělal z toho čistý text (.txt), PDFko a klasický dokument OpenOffice (.odt).

http://disk.jabbim.cz/vojtech.trefny@jabber.cz/soubor.tar.gz

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: Poškozený textový dokument??
« Odpověď #3 kdy: 11 Května 2009, 14:30:19 »
V robote nemam linux, ale mne to otvoril total commander cez F3, MS wordpad(ak som to ulozil v nom, uz mi to otvoril aj word, dovtedy word neotvoril nic ani nic nezahlasil), Open Office sa pri otvarani odporucal do vacsnych lovist, ulozene wordpadom otvoril. :) OpenOffice ale to pseudo opravene nejak divne zobrazil, lepsie to vyzeralo vo worde/TC/wordpade. Co sa tyka
 
Citace
Každopádně jsem to otevřel, udělal z toho čistý text (.txt), PDFko a klasický dokument OpenOffice (.odt).
Tak pdf u mna vyzera, ako keby mi chybali fonty(nevidim pismena), odt ide v pohode a txt pod win nemam dobre kodovanie ale PSPad to zobrazil ok.
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Poškozený textový dokument??
« Odpověď #4 kdy: 11 Května 2009, 14:34:58 »
Tak pdf u mna vyzera, ako keby mi chybali fonty(nevidim pismena),

Hm, tak koukám, že Adobe Reader to nějak mrší i mně, ale Evince to zobrazuje správně...

Dr.Watson

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Poškozený textový dokument??
« Odpověď #5 kdy: 11 Května 2009, 15:31:36 »
No, otevřel jsem to v AbiWordu. Text tam je, ale je to takové divné -- ze zběžného pohledu mám pocit, že do toho někdo vpisoval poznámky, které se pak "nacpaly" přímo do textu (možná to taky bylo porovnávání změn, které se natvrdo dostaly do textu, nevím...), takže je z toho dost zajímavý výsledek...

Každopádně jsem to otevřel, udělal z toho čistý text (.txt), PDFko a klasický dokument OpenOffice (.odt).


No právě :)

Moc Vám díky, problém byl v tom, že přítelka ujela na služebku, zálohy má v PC doma, tedy usebe doma, kde byla jen maminka, které tomu nehoví, mně se s tím nepovedlo nic...

Je to prima, až budu mít štěňata Zlaté Labradorky, 4 jsou Vaše :)))

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Poškozený textový dokument??
« Odpověď #6 kdy: 11 Května 2009, 16:27:57 »
Je to prima, až budu mít štěňata Zlaté Labradorky, 4 jsou Vaše :)))

Vím o jednom členu rodiny, který by byl velmi rád, ale ti ostatní by mě asi ubili :)

[attachment deleted by admin]

Dr.Watson

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 37
Re: Poškozený textový dokument??
« Odpověď #7 kdy: 11 Května 2009, 21:47:01 »

Vím o jednom členu rodiny, který by byl velmi rád, ale ti ostatní by mě asi ubili :)
moc pěkné :) Tak, vše se podařilo akorát vědec ještě chtěl aby to bylo přímo ve Wordu i s těmi vsuvkami oprav :( , aaale, ať si s tím dělá co chce, nejdřív "aspoň něco...", teď "nejlépe vše ...". Vojtěchu moc Vám děkuji, pomohlo to :)

P.s.: jestli je psice v jináči, tka mne klepne... Vniknul nám pod brankou v "kritické době" do domu Pidipes Směskovitý, to by byla ostuda přírody :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.