Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: KUBUNTU 9.04 RESET [vyřešeno]  (Přečteno 1195 krát)

Fruti

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
KUBUNTU 9.04 RESET [vyřešeno]
« kdy: 11 Května 2009, 19:44:55 »
Zdravim,

potreboval bych poradit ...ptz jsem si nainstaloval KUBUNTU 8.10 hned po instalaci jsem upgadoval na 9.04 a po upgradu se mi na plose nezobrazilo vubec nic...jako bych si musel vse vytvorit sam...nevi nekdo so s tim??pokud ne tak staci jen nejaky prikaz na kompletni reset systemu...reinstal se mi uz nechce...predem dekuji..:-)
« Poslední změna: 12 Května 2009, 22:08:08 od kiklhorn »

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: KUBUNTU 9.04 RESET
« Odpověď #1 kdy: 11 Května 2009, 20:38:55 »
Zkus

cd; mv Plocha Desktop

Myslím, že je jasné, kam mířím: třeba to vězí jen ve jméně toho adresáře.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Fruti

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: KUBUNTU 9.04 RESET
« Odpověď #2 kdy: 11 Května 2009, 20:49:49 »
jeste prosim trochu pro uplneho zacatecnika...v linuxech jsem teprve tyden..mel jsem nejdrive UBUNTY ale na muj PC je ubuntu prej celkem spatne(taky mi tam polovina veci nejela) tak prave zkousim to kubuntu...ale ted bych se mi tam libila i nejaka ta plocha a sam si ji tezko vytvorim..;)

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: KUBUNTU 9.04 RESET
« Odpověď #3 kdy: 11 Května 2009, 22:59:43 »
Co myslíte kompletním resetem systému? Jestli Vám dobře rozumím, tak by mohlo pomoci vytvořit nového uživatele (a případná změna práv pro něj na administrátorská a smazání "starého" uživatele).
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

Fruti

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: KUBUNTU 9.04 RESET
« Odpověď #4 kdy: 12 Května 2009, 00:28:01 »
tohle tema uz je fuk...uz jsem reinstaloval...a vy ste mi pomahal s partovanim...ale tedka po uspesne instalaci a naslednem upgradu...se mi misto prostredi KDE ob evilo prostredi GNOME....ja to vratit zase zpet??

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: KUBUNTU 9.04 RESET
« Odpověď #5 kdy: 12 Května 2009, 06:26:28 »
Mám dvě otázky:

1. Instaloval jste skutečně Kubuntu, kde je prostředí KDE? Pokud byste měl skutečně Ubuntu (GNOME), kde KDE přidat instalací metabalíku kubuntu-desktop. A po startu PC si můžete zvolit, které prostředí chcete použít.
2. Nezmátl Vás třeba jen vzhled? Skutečně nemáte KDE? Totiž ve verzi Kubuntu 8.10 je verze KDE 3 (myslím 3.5), kdežto ve verzi Kubuntu 9.04 je verze KDE 4 (myslím 4.2). Hodně přibližně řečeno: KDE 3 vypadá jak Windows XP, KDE 4 vypadá jak Windows Vista. Zkuste se ještě o tom přesvědčit, kterou verzi máte, nebo si najděte screenshoty.
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

Fruti

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: KUBUNTU 9.04 RESET
« Odpověď #6 kdy: 12 Května 2009, 17:41:59 »
Uz jsem to nasel...kdyz mi po startu PC najede login okno tak je tam na vyber v jakem prostredi chci pracovat...mno kazdopadne jsem z toho linuxu nejak mimo....ted jsem si zrovna chtel pohrat s grafickymi effekty a nejede mi compiz...a kdyz jsem udelal ten test tak mi vyslo:
Gathering information about your system...

 Distribution:          Ubuntu 9.04
 Desktop environment:   KDE4
 Graphics chip:         Intel Corporation Mobile GM965/GL960 Integrated Graphics Controller (rev 03)
 Driver in use:         intel
 Rendering method:      AIGLX

Checking if it's possible to run Compiz on your system...

 Checking for texture_from_pixmap...               [ OK ]
 Checking for non power of two support...          [ OK ]
 Checking for composite extension...               [ OK ]
 Checking for FBConfig...                          [ OK ]
 Checking for hardware/setup problems...           [WARN]

Something potential problematic has been detected with your setup:
 Warning: PCI ID 8086:2a02 detected.

Would you like to know more? (Y/n) y

 Your particular graphics chip may be blacklisted on certain distributions.
 However that does not necessarily mean you will not be able to run Compiz.

 You can skip this blacklist -- but keep in mind that you did so.
 Do not complain if you encounter any problems with Compiz afterwards.

Do you want to skip blacklist checks by Compiz? (y/N)

Fruti

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: KUBUNTU 9.04 RESET
« Odpověď #7 kdy: 12 Května 2009, 19:13:13 »
Tak to uz je na me vazne moc...effekty se sami od sebe rozjeli....tak ted uz nerozumim nicemu ...ale je to nadhera..;)

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: KUBUNTU 9.04 RESET
« Odpověď #8 kdy: 12 Května 2009, 19:31:35 »
No aspoň že tak. :D
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.