Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Java a Netbeans (případně eclipse)  (Přečteno 3394 krát)

argos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Java a Netbeans (případně eclipse)
« kdy: 12 Května 2009, 15:37:03 »
Ahoj, rád bych v linuxu programoval v Javě (jsem víceméně začátečník - něco málo jsme brali ve škole).
K programování bych rád použil prostředí Netbeans nebo Eclipse(to možná ještě raději - v linuxu mi přijde vižnější než NB).

Problémy:
Netbeans: neumím spustit projekt tak, aby se překompilovaly třídy mimo té hlavní pokud v nich něco změním. Model: Z hlavní třídy použiji instanci jiné třídy (souboru) pokud však v souboru něco změním ve výsledném projektu se to neprojeví, jelikož netbeans si už jednou vytvořilo "nazevTridy.jar" a znovu nekompiluje dokud tento soubor existuje(netýká se pouze spouštěcí třídy tu mi kompiluje vždy). Lze to nějak nastavit?

Eclipse: kompiluje vše, nicméně po spuštění mnou vytvořeného programu nejde na nic kliknout (jednoduché GUI ) - kliknutí skončí hlášením o zaneprázdněném programu. Přitom stejný program v Netbeans funguje bez problému, ale zase nemůžu měnit v kódu nic co by se týkalo jiné než té hlavní třídy(viz předchozí problém). Setkal se s tím někdo?

Nebo mi doporučíte jiné prostředí? - požaduji zvýraznění syntaxe nejlíp Java a ooPHP, dobré by bylo i doplňování syntaxe v javě nejlépe pouze na kliknutí - zdržuje to pc(v eclipse ctrl+mezera) - no a samozřejmě s co nejrychlejší - (stále se nemůžu zbavit dojmu že to co mi windows vykreslil ve slušném čase (třeba při častém alt+tab) trvá v linuxu o dost dýl :-( ).
Díky za každý nápad ;-).
« Poslední změna: 12 Května 2009, 15:39:51 od argos »

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: Java a Netbeans (případně eclipse)
« Odpověď #1 kdy: 12 Května 2009, 15:58:43 »
*.jar je Java ARchive
prekompilovane veci su *.class
zdrojaky *.java

Takze k netbeans: nechapem presne co tym myslis, mas obe triedy/zdrojaky/subory v Tvojom Netbeans projekte?
k eclipse: v com pises tie GUI programy? Swing, AWT, nieco ine?
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: Java a Netbeans (případně eclipse)
« Odpověď #2 kdy: 12 Května 2009, 16:55:45 »
Zdravím Vás,
ad Eclipse : zkoušel jste si proložit Vaši aplikaci breakpointy, či vložit výpisy na konzoli
                   a spustit ji v debbugeru ?
 
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

argos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Java a Netbeans (případně eclipse)
« Odpověď #3 kdy: 12 Května 2009, 16:57:06 »
No takže se omlouvám za to netbeans - evindentně byla chyba u mě(v netbeans jsme ve škole nedělali takže nevím jak to má fungovat) na začátku jsem vybral projekt "desktop aplikaci" pak napsal ty dvě třídy (spouštěcí a vytvářející okno) a spustil a pak se mi již nevedlo dělat jakékoliv změny v té co vytváří okno. Teď jak jsi mi napsal, začal jsem zjišťovat a zkoušet - v struktuře projektu jsou uloženy všechny tři typy souborů - no ale ještě jsem si přímo v NB všimnul rozdělení projektu na Source packages a Test packages - tak jsem ty moje balíčky přesunul do Test - tak to nešlo vůbec tak jsem se naštval a smazal skoro vše co bylo v source packages(asi nějaký pomocník vytvoření desktopové aplikace) - stále nefungovalo - zkusil jsem přesunout zpět ty mé dvě třídy a určit která z nich je spouštěcí a funguje vše jak má ;-) - dík za nakopnutí že jsem s tím ještě něco zkusil dělat.

doplnění přetrvávajícího problému s Eclipse(přeci jen bych ho rád používal, protože vykrsluje o trochu rychleji)
Ve škole jsme měli vytvořené nějaké pseudografické prostředí ve kterém jse dál pracovali, takže když jsem teď chtěl zkusit grafiku "sám za sebe" zkoušel jsem Swing - vypadá to přehledně atd, jen škoda že po spuštění projektu v eclipse nelze na nic v GUI rozhraní klikat (mám zapnutý compiz ale to by snad neměl být problém pokud to funguje v netbeans). Ještě by možná někomu pomohl syndrom že při spouštění z prostředí eclipse se moje GUI občas vykreslí a jindy ne ( zdá se že náhodně), nicméně mohlo by to být taky tím že pokud mi nejde na nic kliknout musím předchozí okno vypnout force quitem... ;-).

Tak ještě chování v různých okeních managerech:
Gnome nebo xfce: právě problém s tí že se spustí okno s mým GUI, ale je mrtvé, pokud na ně kliknu po chvíli napíše že program neodpovídá
Fluxbox: eclipse neumí spustit konzoli co jsem pochopil z chyby, když nepustí konzoli, nepustí se ani projekt. Pokud pustím projekt z konzole (java -jar /home/..../Projekt.jar) vše funguje ;-)
KDE: nezkouším - kde je celý hrozně zasekaný

systém: začal jsem na kubuntu 9.04, následně jsem přidal balíčky k ubuntu, potom odebral KDE (tedy kubuntu - protože bylo zasekaný), pak jsem přidal ještě fluxbox - chtěl jsem něco rychlého na vývoj aplikací a dnes jsem zkoušel ještě jestli by to nešlo líp v xubuntu. - takže momentálně mám GNOME, fluxbox nebo xfce. - jestli nebude problém v tom kombinování systémů.

Pro poslední příspěvek: moment, teď to jdu zkusit ;-).

Kecik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
  • nuqDaq yuch Dapol-where do you keep the chocolate?
    • Personal web page
Re: Java a Netbeans (případně eclipse)
« Odpověď #4 kdy: 17 Května 2009, 22:14:36 »
Vypni compiz a přestane to občasný nevykreslování swingu, a odinstaluj v NetBeans moduly, který nepotřebuješ před tim než začneš hodnotit jeho rychlost, NetBeans je tak rychlej jak si ho uděláš.
The most important thing in the programming language is the name. A language will not succeed without a good name. I have recently invented a very good name and now I am looking for a suitable language.
D. E. Knuth, 1967

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.