Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Několik problémů s Ubuntu 9.04  (Přečteno 1055 krát)

archaon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
  • archaon@jabber.cz
    • webové studio
Několik problémů s Ubuntu 9.04
« kdy: 23 Května 2009, 09:21:43 »
Zdravim, mám 64bit verzi Ubuntu 9.04 a mám tu několik problémů.
První, asi nejzávažnější, je takový, že mi někdy při bootobání mi naskočí hláška s tím, že musim překontrolovat disk (fsck)  - jednou bych to zkousnul ale dě+lat to defakto každej druhej den, tak to už mě dost štve. Dá se to nějak obejít? nebo někde nastavit v nějakým konfiguráku?

Další problém je, že mi v Xkách neběží někdy nějaké aplikace, konkrétně třeba firefox, thundebird, synaptic ale gnome-commander,rapidsvn třeba jdou. Tak nevím, kde je chyba. Když to s spustím přes terminál tak mi to napíše segfault. Nevíte, kde je problém v tomhle? po restartu to zas běží.

Předem díky za všechny rady :) Nejsem odborník, takže sis tím už opravdu nevim rady a nemám času navíc, abych mohl celej den googlit :(
HP Compaq 6730b - Intel Core 2 Duo Processor P8600 2.40 GHz, 4GB RAM,  Mobile Intel Graphics Media Accelerator 4500MHD, 250GB SATA II, Ubuntu 9.04 64bit Jaunty Jackalope

korpy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Několik problémů s Ubuntu 9.04
« Odpověď #1 kdy: 23 Května 2009, 17:05:05 »
no neviem ti poriadne poradit, ale ked ja som mal problem s fsck tak som nakoniec zistil ze mi odisla particia... :(
Intel Core 2 Quad Q6600 (2.40GHz), Asus  P5K Premium/WiFi-AP, 4GB RAM, ATI Asus HD 5750  1GDDR5, Seagate 500GB, Ubuntu 10.04 LL

archaon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
  • archaon@jabber.cz
    • webové studio
Re: Několik problémů s Ubuntu 9.04
« Odpověď #2 kdy: 23 Května 2009, 23:24:35 »
no ale ten komp je tak 14 dní starej - možná ani ne ... tak snad nic tak rychle neodejde ... mě právě zajímá jestli je chyba v ntbk, v instalaci nebo jestli sem někde něco zkazil ...
HP Compaq 6730b - Intel Core 2 Duo Processor P8600 2.40 GHz, 4GB RAM,  Mobile Intel Graphics Media Accelerator 4500MHD, 250GB SATA II, Ubuntu 9.04 64bit Jaunty Jackalope

Deafboy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: Několik problémů s Ubuntu 9.04
« Odpověď #3 kdy: 24 Května 2009, 00:38:08 »
Čo sa kontroly disku týka, mám ten istý problém na JJ 64b.
U mňa to asi ale súvisí so zvláštnym vypínaním systému (ak zamrzne aplikačka v gnome, nejde vypnúť stroj, zasekne sa pri "asking all proceses to terminate", alebo sa nevypne až do stlačenia ľubovoľnej klávesy).
Neschopnosť spustiť niektoré aplikačky v fgnome som mal vo verzií 8.04, zákonite sa to ale týkalo predinštalovaných súčastí systému (Nautilus, Gnome-terminal, Firefox).
Ubuntu som prestal pouzivat vzhladom na jeho bugy kazdodenne, no sem-tam rad zabludim na toto forum a som este radsej ked viem pomoct

archaon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
  • archaon@jabber.cz
    • webové studio
Re: Několik problémů s Ubuntu 9.04
« Odpověď #4 kdy: 24 Května 2009, 08:05:44 »
u těch aplikací jsem si myslel, že to můžou způsobovat configy, co jsem zkopíroval z předchozí verze. Ale zas to dělá pokaždý u nějakých jiných a hlavně i občas u synapticu ...
HP Compaq 6730b - Intel Core 2 Duo Processor P8600 2.40 GHz, 4GB RAM,  Mobile Intel Graphics Media Accelerator 4500MHD, 250GB SATA II, Ubuntu 9.04 64bit Jaunty Jackalope

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.