Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: programování  (Přečteno 2813 krát)

namor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
programování
« kdy: 24 Května 2009, 12:55:10 »
Zdravím,

chtěl bych se zeptat jak to řeší programátoři, kteří mají linux a programují pro win?

Jestli je to amatérská otázka tak se omlouvám :-)

picard

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 563
Re: programování
« Odpověď #1 kdy: 24 Května 2009, 14:00:40 »
To není efektivní, to by si asi nevydělali jako profíci ani na slanou vodu. Nejvíc se programuje profesionálně pro Win ve win pomocí programu Mrkvosoft Visual Studio.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: programování
« Odpověď #2 kdy: 24 Května 2009, 14:03:23 »
Nijak... takový lidi snad ani neexistují. Maximálně lidé co mají linux a programují pro linux i windows.  ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

picard

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 563
Re: programování
« Odpověď #3 kdy: 24 Května 2009, 14:07:06 »
Ovšem, kdyby opravdu chtěli programovat jen v javě, pak to mohou programovat i na unixu a Macu. Dost záleží na tom, kolik věcí z operačního systému Widle musí nebo chtějí při tom používat. A jestli je nutné všechno psát v textovém režimu, já myslím, že není.

mizik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
    • mizici.com
Re: programování
« Odpověď #4 kdy: 24 Května 2009, 15:32:15 »
My to mame opacne.
Bezime na Win a vyvijime jak pro Win tak i Linux. Pouzivame k tomu(programuje v C/C++) Microsoft VS a plugin pro vzdalene kompilovani (casem snad i debugovani).
Vyhoda toho je, ze nemusis mit 2 ruzne projekty a pouzivas 1 IDE.

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: programování
« Odpověď #5 kdy: 24 Května 2009, 22:59:15 »
Je blbost delat na linuxu programy primarne pro windowsy,uz proto ze se blbe debuguji,wine neni dokonala nahrazka woken a ozkouset si to muzes rovnou.Pokud delas na vice systemu,pouzivej cross-platform knihovny a pak to akorat zkompiluj na windowsech :)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

René Baran

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
    • http://linux.remontsw.eu
Re: programování
« Odpověď #6 kdy: 28 Května 2009, 12:37:22 »
Ahoj.

Tva otazka neni hloupa. Ve chvili kdy jsem zacal delat aplikace i pro Linux, take jsme hledal cestu jazyka, ktery mi umozni vyvoj pro oba systemy. Predpokladam, ze hledas nejaky nastroj s FREE licenci. Proto se nebudu zabyvat komercnimi produkty.  Jak tu predchozi prispevky hovori, zalezi co programujes. Moznosti je vice.

- Bud muzes delat internetove a intranetove aplikace - napr. v PHP s napojenim na SQL databaze. Pak danou aplikaci programujes v jakemkoliv systemu a jen doladis systemove veci pro dany OS. Ja nejradeji pracuji v PHP na Linuxu. Uz proto, ze Linux rozlisuje velikost pismen a kdyz to slape na linuxu, tak na widlich pak uz "vetsinou" take.

- Nebo programujes klasickou aplikaci. Pak muzes delat bud:

A) v jazyce, ktery ma verzi i pro linux (cecko, Python, Perl, PHP, lazarus / pascal ...)

nebo

B) v cross-platform prostredi (Java).

Kdyz pisu Perl a Python, mam na mysli vcetne GUI. Sice je to mene obvykle, ale take se da. Ale jak uz zde bylo receno, musis mit dany projekt odladen i pro  jiny OS, takze pak mas vice verzi. U Javy nemusis.

Mozna mne ceckari "odstreli", ale cecko moc rad nemam, i kdyz jsem se ho take kvuli zkouskam a zapoctum musel naucit. Je to kvalitni nastroj, ale moc mi k srdci neprirostl. Musis napred vedet co chces programovat. Napriklad moji pratele co programuji cipy do stroju a zarizeni, pouzivaji vice technologii.

cecko nebo asembler pro naprogramovani cipu
PHP nebo Perl a MySQL pro webovy interface (napriklad ADSL modemy maji pro nastaveni webove GUI)
Python pro komunikaci mezi systemem a zarizenim


Ja sam mam rad pascal (moc mi nenadavejte ;-)  zatim jsem v nem udelal vse co jsem potreboval), proto pouzivam Lazarus (Win i Linux) a pro webove aplikace PHP. Oboji s propojenim na MySQL nebo Oracle databaze. Pokud chces pouze pro Windows programovat, je mozne stahnout Turbo Delphi Explorer nebo Turbo C++ (take free).


Musis vedet co chces programovat. Ja mam zamereni databazove a informacni systemy. Kdybys chtel programovat treba CAD systemy, tak je nesmysl, abys je chtel delat v PHP nebo jinem jazyce primarne urcenem pro pouziti.


Rene


René Baran

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
    • http://linux.remontsw.eu
Re: programování
« Odpověď #7 kdy: 28 Května 2009, 12:40:12 »
Omlouvam se za preklepy ;-)

Kecik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
  • nuqDaq yuch Dapol-where do you keep the chocolate?
    • Personal web page
Re: programování
« Odpověď #8 kdy: 28 Května 2009, 12:45:36 »
 ;D Vydělám si rozhodně na víc než slanou vodu a většina kolegů zrovna tak. Odpověď kterou hledáš je Java. Až uslyšíš první zmínku o její rychlosti, půjde o někoho kdo se nepohybuje v enterprise prostředí. Nevěř mu zbla a pusť se do Javy.
The most important thing in the programming language is the name. A language will not succeed without a good name. I have recently invented a very good name and now I am looking for a suitable language.
D. E. Knuth, 1967

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: programování
« Odpověď #9 kdy: 28 Května 2009, 13:25:43 »
c,c++ atd. jsou AFAIK cross-platform :)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

René Baran

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
    • http://linux.remontsw.eu
Re: programování
« Odpověď #10 kdy: 28 Května 2009, 13:29:12 »
Uz se tu Javu taky ucim, ale jde mi to jak psovi pastva ;-)))

null

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: programování
« Odpověď #11 kdy: 03 Června 2009, 20:54:55 »
Učím se Python, interpretovanej, oop jazyk, syntakticky jednoduchej (založenej na C) a jde to s ním moc krásně.

Samozřejmě multiplatformní  :D

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: programování
« Odpověď #12 kdy: 04 Června 2009, 09:31:17 »
hm,ze bych si zase nasel nejaky konicek? :)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

LorD_OniX

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re: programování
« Odpověď #13 kdy: 24 Června 2009, 18:48:40 »
Tak zalezi o co se jedna. Samozrejme se daji vsechny aplikace vyvijet pod Linuxem, ale neni to ono a hlavne testovani se musi provadet vyhradne ve Windowsu. Multiplatformni jazyky C, C++, Java jdou stejne pod obema operacnimy systemy a stejne je na tom i multiplatformni gui treba Qt. Ale pro vyvoj primo Windowsovych aplikaci bych taky doporucil Visual Studio, ktere je na hodne dobre urovni.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.