Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: pomaly prenos dat na externy hdd  (Přečteno 3964 krát)

Pawan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
pomaly prenos dat na externy hdd
« kdy: 24 Května 2009, 23:37:34 »
Zdravicko,

prenasal som jeden film o velkosti 700 mb na esterny hdd (velkosti 1TB - na oboch stranach podpora USB 2.0)... prenosova rychlost nieco viac ako 16 mb/s
nasledne som sa snazil presne tym istym sposobom preniest 15 gb filmov... prenosova rychlost bola ale uz len od 2 mb/s do 3mb/s

viete mi povedat preco to takto funguje? A nejake riesenie? Velkoobjemove prenasanie suborov pouzivam naozaj velmi malo... len mna zaujima preco mi to len na ubuntu prenasa tak zle a napr na widliach to ide okay.. som si isty ze ziadny iny prenos dat alebo cokolvek co mohlo prenosovu rychlost znizit nebolo zapnute. Dik
Toshiba laptop U200-125 PRO 1,86ghz core2duo 2gib ram, 3d integrovana graficka od intelu (cize *censored*), ubuntu 10.04 64bit

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: pomaly prenos dat na externy hdd
« Odpověď #1 kdy: 25 Května 2009, 11:56:08 »
Mam Toshibu A100 a taky 1TB externi HDD a musim rict, ze kdyz kopiruju, tak rychlost zavisi zrejme od pocasi, nebo tak neco. Nekdy se mi zkopiruje treba dil serialu(350MB) za par sekund a film 700 jede prave tech 2-3MB/s. Mozna je to dane tim, ze uz ho mam skoro plnej a na obou oddilech zbyva cca 80GB volneho mista. Zajimave je, ze kdyz kopiruju v Sabayonu, tak to jede rychle prakticky vzdy, at film, ci serial. Mozna je to tim, ze kazdej system jinak vyuziva ramku, pac 3GB mam v obou systemech, zejo.. :)

Pawan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Re: pomaly prenos dat na externy hdd
« Odpověď #2 kdy: 25 Května 2009, 14:12:39 »
ja mam na tom disku 600GB volnych tak tym ze ho mas plny to nebude, vies to nieje miesacka na beton, ze polovicka sa ti vylieva von ked vkladas novy material:D
ten program co si spominal...daco na "s.." to je nieco ako total commander alebo gnome commander?
ja som si naprv myslel ze ked sa prenasa jeden subor (nie zlozka tak to ide takmer max rychlostou) ale pokial sa prenasa viac ako jedna tak to ide uplne na minimmum prenosovej rychlosti
mimochodom ramka ma vysoku prenosovu rychlost... takze v tom by som to nevidel... jedine  cim to naozaj moze byt obmedzene je rychlost prenosu dat diskami..
ale ked tie nejdu ani len z 1/4 tak ako maju... este by som pochopil keby mi to nejak zaplnalo ramku do plna... ze sa voda nestaci prelievat :P ale ani to...ramka plna  iba na 34 % a ako by ani nevedel system ze tam je...
« Poslední změna: 25 Května 2009, 14:18:09 od Pawan »
Toshiba laptop U200-125 PRO 1,86ghz core2duo 2gib ram, 3d integrovana graficka od intelu (cize *censored*), ubuntu 10.04 64bit

Pawan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Re: pomaly prenos dat na externy hdd
« Odpověď #3 kdy: 25 Května 2009, 14:23:00 »
rozmyslal som este nad tym ze ci sa vie system dohodnut s externym diskom ze su obaja USB 2.0.. lebo mne to ide obycajne iba okolo 2mb/s...
a niekedy zase viac ako 14mb/s tak ci tam nieje nejaky problem... lneviem kde sakra zistim co si system mysli o mojoch usb pocas prenosu, ze ako ich berie ci ako USB 1 abo 2
Toshiba laptop U200-125 PRO 1,86ghz core2duo 2gib ram, 3d integrovana graficka od intelu (cize *censored*), ubuntu 10.04 64bit

Pawan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Re: pomaly prenos dat na externy hdd
« Odpověď #4 kdy: 25 Května 2009, 14:29:48 »
a pozri si toto... len mi je divne ze to este neriesili

http://brainstorm.ubuntu.com/idea/15648/
Toshiba laptop U200-125 PRO 1,86ghz core2duo 2gib ram, 3d integrovana graficka od intelu (cize *censored*), ubuntu 10.04 64bit

Pawan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
« Poslední změna: 25 Května 2009, 14:57:50 od Pawan »
Toshiba laptop U200-125 PRO 1,86ghz core2duo 2gib ram, 3d integrovana graficka od intelu (cize *censored*), ubuntu 10.04 64bit

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: pomaly prenos dat na externy hdd
« Odpověď #6 kdy: 25 Května 2009, 22:03:25 »
ja mam na tom disku 600GB volnych tak tym ze ho mas plny to nebude, vies to nieje miesacka na beton, ze polovicka sa ti vylieva von ked vkladas novy material:D
ten program co si spominal...daco na "s.." to je nieco ako total commander alebo gnome commander?
ja som si naprv myslel ze ked sa prenasa jeden subor (nie zlozka tak to ide takmer max rychlostou) ale pokial sa prenasa viac ako jedna tak to ide uplne na minimmum prenosovej rychlosti
mimochodom ramka ma vysoku prenosovu rychlost... takze v tom by som to nevidel... jedine  cim to naozaj moze byt obmedzene je rychlost prenosu dat diskami..
ale ked tie nejdu ani len z 1/4 tak ako maju... este by som pochopil keby mi to nejak zaplnalo ramku do plna... ze sa voda nestaci prelievat :P ale ani to...ramka plna  iba na 34 % a ako by ani nevedel system ze tam je...
Ten program "daco" na "s" je linuxova distribuce... :D
Kazdopadne jak v Sabayonu, tak Ubuntu pouzivam Gnome Commandera.. :)

Pawan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Re: pomaly prenos dat na externy hdd
« Odpověď #7 kdy: 26 Května 2009, 07:30:36 »
:D o takej som este nepocul..to si idem na nu posvietit
Toshiba laptop U200-125 PRO 1,86ghz core2duo 2gib ram, 3d integrovana graficka od intelu (cize *censored*), ubuntu 10.04 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.