Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problem - 2 displeje  (Přečteno 817 krát)

xxjt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Problem - 2 displeje
« kdy: 28 Května 2009, 16:16:25 »
Zdravim,
nainstaloval jsem si dnes Jaunty (9.04) a mam problem se zobrazovanim na dvou displejich, v 8.10 i 8.04 mi vzdycky vsechno chodilo v poradku.
Vse funguje az na jednu vec, kdyz nektere programy (Krusader, klasicky prohlizec souboru, smplayer, mplayer atd.) dam otevrit na sekundarni obrazovce, tak se mi zobrazi na primarni. U jinych programu jako firefox a opera se mi to otevira spravne.
Displeje mam nastaveny jako "Separate X screen", grafickou kartu nvidia nvs 140m, zobrazeni nastavovane pres nvidia-settings.
Jinak jeste jedna drobnost, kdyz prejizdim mysi z jedne obrazovky na druhou, tak mi na te opustene obrazovce zustane obraz kurzoru v poslednim bode, kde byl, nevite co s tim? ;-).. v predchozich verzich to taky bylo v poradku.

jo a btw. akcelerovanym prostredim to neni
« Poslední změna: 28 Května 2009, 18:48:50 od xxjt »

xxjt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Problem - 2 displeje
« Odpověď #1 kdy: 29 Května 2009, 13:17:48 »
No, takze jsem hledal vic a zjistil jsem, ze se to resilo uz tady : http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-1137206.html
Pry se jedna o chybu ovladace nvidia v180 a lidi pisou, ze jim problemy vyresilo vratit se k verzi 173, u me nepomohla ani verze 173, ani znovu nainstalovani celeho systemu
Docasne nez na to bude oprava jsem to vyresil tak, ze spoustece na problemove programy na sekundarni obrazovce spousti prikaz napriklad "DISPLAY=:0.1 krusader", kde cislo 1 znamena sekundarni obrazovku, coz je lepsi reseni, nez programy na sekundarni obrazovce poustet pres terminal

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.