Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém se spuštění UBUNTU  (Přečteno 830 krát)

Xaero

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Problém se spuštění UBUNTU
« kdy: 31 Května 2009, 11:36:50 »
Ahoj, potřeboval bych pomoc jak Ubuntu spustit

1)PO restartu  nejde v nabídce jestli chci windows nebo ubunutu přepnout  na ubunutu(klávesnice nereaguje vůbec-takže tam skočí zase ten "zasr..ej" windows.
2)V zoufalství  po padesátém pokusu o restart jsem skusil  narormátovat c: ale wondows mě to nepovolil.
3)asi utopím počítač ve vaně !!!???!!!???!!!???  :-)

apollo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re: Problém se spuštění UBUNTU
« Odpověď #1 kdy: 31 Května 2009, 11:52:16 »
Mnooo, netrufam si davat odborne rady - necitim sa byt dostatocne zdatny v linuxe. Ale na tvojom mieste by som sa pokusil o obnovu grubu - zoberies si LiveCD s Ubuntu a budes postupovat podla navodu na wiki: http://wiki.ubuntu.cz/GRUB/Obnova
Ak je nejaka chybka priamo v grube, mala by byt odstranena.
Nesnaz sa hned formatovat, ak to nie je nutne. Cez LiveCD sa mozes dostat priamo na disk a robit upravy ake potrebujes...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Problém se spuštění UBUNTU
« Odpověď #2 kdy: 31 Května 2009, 11:58:30 »
Ono po instalacii by mal byt prednastaveny linux.
Zmena predvoleneho OS
http://wiki.ubuntu.cz/GRUB/Zm%C4%9Bna%20v%C3%BDchoz%C3%ADho%20OS
Samozrejme ak sa nemozes do prihlasit do ubuntu tak z live cd to pojde.

Inak aka je to klacesnica. USB? Mas ju povolenu v biose?
« Poslední změna: 31 Května 2009, 12:06:49 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

oyankee

  • Host
Re: Problém se spuštění UBUNTU
« Odpověď #3 kdy: 31 Května 2009, 12:04:29 »
Možná nemáš v Biosu povolenou podporu usb zařízení(usb legacy support), pokud máš usb klávesnici. zkus se dostat do Biosu a povolit to.Teda, pokud máš jinou klávesnici s ps2 koncovkou.Pokud se do biosu dostaneš i s tou stávající, tak v tom asi problém nebude.

Nebo nabootuj do liveCD a tam změn na té nainstalované partišně soubor /boot/grub/menu.lst a tam v řádku s "default=X" místo čísla X zadej číslo, které odpovídá záznamu s "title Ubuntu.... " o -1 nižšímu. tzn., že pokud je Ubuntu ve třetím odstavci, začínajícím title, napíšeš 2 a automaticky se ti bude spouštět ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.