Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: VNC - zamrznuty obraz  (Přečteno 2127 krát)

tre-ska

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
VNC - zamrznuty obraz
« kdy: 01 Června 2009, 10:20:59 »
cafte... aktualizoval som na ubuntu 9.10 a predtim mi "vino" slapalo pohode... ale teraz ked za nan pripojujem z XP cez VNC tak sa pohode pripoji ale obraz sa nechce nejako aktualizovat... ked dam otvorit napr. zlozku tak sa "nic" nestane... musim sa odpojit a znovu pripojit a az potom sa zobrazi ta otvorena zlozka... cize ako keby sa to nechcelo refresovat ci co ...

dikes
michal

nettezzaumana

  • Host
Re: VNC - zamrznuty obraz
« Odpověď #1 kdy: 01 Června 2009, 13:37:37 »
over v linuxu pres localhost zdali je to problem serveru a nebo vindousiho klienta ..

pokud je to problem vindous(a ja to tak tipuju), tak jsi na spatnem foru

tre-ska

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Re: VNC - zamrznuty obraz
« Odpověď #2 kdy: 03 Června 2009, 22:58:55 »
no je to na servery ... :D skusal som sa pripojit linux - linux a robi to to iste  ;D takze sem tu dobre

recyber

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: VNC - zamrznuty obraz
« Odpověď #3 kdy: 02 Prosince 2009, 20:47:23 »
hojte, mam ten stejny problem na mym ubuntu 9.10. Mam spusteny vncserver a kdyz se pripojuji z win nebo z linuxu bez ohledu na to jestli z mistni site nebo z venku. Spojeni se navaze, screen se obnovi, vidim ukazatel mysi ale screen se nerefreshuje (jinac pokud klikam a pisu, tak zmeny se objevuji jen na vzdalenem PC a ja vidim porad jen "staticky" screen - ten co pri startu vnc relace. zkousel jsem i x11vncviewer, tightvnc (s ruznym nastavenim komprese a kodovanim), realvnc a dalsi ale stejny problem. dik moc za jakekoliv rady

H

xpepin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: VNC - zamrznuty obraz
« Odpověď #4 kdy: 27 Prosince 2009, 10:59:58 »
Ahojte,
mam uplne stejny problem, zobrazi se titulni screen, vzdalene Ubuntu muzu ovladat ale na ovlacacim PC (Vista64) nevidim zmeny. V predchazejich verzich Ubuntu vse behalo tak jak ma, tak ze problem bude nekde ve VNC serveru :-(

recyber

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: VNC - zamrznuty obraz
« Odpověď #5 kdy: 30 Prosince 2009, 16:30:46 »
Hojte, Takže už jsem to vyřešil. Defaultní Ubuntu VNC funguje bez problemů, ale pokud updatuju můj xorg.conf pomoci nvidia-settings tak už to nejede.

Takže řešení:
1) nainstalovat x11vnc (terminal)
sudo apt-get install x11vnc

2) pak v terminalu
x11vnc -storepasswd            *zadat heslo ku vaší vnc session
x11vnc -display :0 -usepw -forever     *spuštění vnc serveru (jdou použit i další volby ssh atd... viz man x11vnc

* pokud chcete vnc mít po spuštění stačí Systém > volby > aplikace spuštěné po startu > přidat > název ... > příkaz = x11vnc -display :0 -usepw -forever

R

Lord SMRTKA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: VNC - zamrznuty obraz
« Odpověď #6 kdy: 03 Ledna 2010, 01:24:50 »
to se mi taky stávalo a jediný co mi pomohlo tak že jsem na ubuntu vypnul efekty vzhledu na žádné ;) snad to pomůže

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.