Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: GNOME Do - Změna pozice v docky "módu"  (Přečteno 2546 krát)

Belly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 192
GNOME Do - Změna pozice v docky "módu"
« kdy: 15 Června 2009, 19:41:18 »
Pokud používáte GNOME Do a máte zapnutý vzhled "docky", získáte touhle volnou mac like panel.
Ale může vám nevyhovovat jeho pozice dole, chcete třeba něco jako Rocket Dock z windows, který jde umístit nahoru obrazovky.
V aplikaci Editor nastavení (gconf-editor) se postupným rozbalování stromu na levo dostaňte na pozici "Apps -> Gnome Do -> Preferences -> Docky -> Utilities -> Dock Preferences" a napravo uvidíte položku Orientation, kterou dvojkikem otevřete a změňte "Bottom" na "Top".



Pozice vlevo a vpravo zatím nejsou podporovány, ale vývojáři to do budoucna plánují.

Nakonec zbývá GNOME Do docky panel přizpůsobit vašim požadavkům. Roztáhnou jej vertikálně (najetím myši na oddělovač vedle ikony koše) či horizontálně (najetím myši na levý či pravý konec) a pouhým přesunutím do něj přidat Vámi preferované spouštěče aplikací.
Dále máte možnost nastavit automatické skrývání panelu (klik pravým tlačítkem na fialovou ikonu GNOME Do v levo na panelu).

Tohle nastavení spolu s použitím pouze jednoho Gnome panelu umístěného dole Vám ušetří cca 25 pixelů, které nejsou k zahození.






Ubuntu 10.10, AMD Athlon II X2 240, Gigabyte MA785GMT-UD2H, DDR3 2x 1GB 1333  CL9 , Seagate Barracuda 500 GB, Samsung 2443BW 24" 1920x1200

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: GNOME Do - Změna pozice v docky "módu"
« Odpověď #1 kdy: 10 Ledna 2010, 22:12:15 »
Mám nastaveno spouštění gnome-do po přihlášení. Bohužel startuje v režimu "vyhledat" a nikoli zobrazením lišty se zástupci programů.
Nenašel jsem nikde, jak to případně nastavit.

Edit:

Tak už mi bylo ukázáno jak na to :).
V nastaveni Gnome Do jít na záložku "Obecné" a zatrhnout "Skrýt okno při prvním spuštění (tichý režim)".
« Poslední změna: 12 Ledna 2010, 12:49:32 od Luban »

aloisam

  • Host
Re: GNOME Do - Změna pozice v docky "módu"
« Odpověď #2 kdy: 11 Ledna 2010, 12:49:47 »
já teda nemám zapnutý docky, ale co jsem si všiml tak pozici jde lehce nastavit v nastavení gnome-do ;) aspoň ve verzi 0.8.2 co je v Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.