Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Umirajici nautilus  (Přečteno 1119 krát)

Jinx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Umirajici nautilus
« kdy: 18 Června 2009, 10:41:53 »
Zdravim vsechny,
dolouhou dobu jsem s Ubuntu spokojeny, ale mam problem s posledi verzi. V prostredi Gnome ktere pouziva nautilus, se obcas stane ze "vytuhne nektere okno" tudiz ho musim zabit, pote mi ale spadne cely nautilus, existuje nejaka moznost jak docilit toho aby se cely nautilus neukoncil, pripadne aby znovu nabehl? Existuje moznost odhlaseni a prihlaseni nebo znovu spusteni nautilusu v terminalu, ale toto reseni neni moc vhodne.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Umirajici nautilus
« Odpověď #1 kdy: 18 Června 2009, 11:57:11 »
Ako to okno ukoncujes? Pripadne neda sa pocas toho zamrznutia normalne odhlasit uzivatela. Po tom by mala nabehnut prihlasovacia obrazovka.
V logoch si skusal hladat preco to pada?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Jinx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Umirajici nautilus
« Odpověď #2 kdy: 18 Června 2009, 12:05:23 »
Kliknu na vrchni okraj s nazvem okna a dam v menu "Zavrit". Odhlasit se to sice da pri zamrznuti, ale muj problem je predevsim v tom ze kdyz zamrzne libovolne okno, ktere zavru tak mi sleti cely natutilus, takze to sebou veme vsechny procesy ktere jsem mel (tzn. kopriovani, dalsi otevrene okna nautilusu etc....). Veci jako terminal a firefox zustanou bezet vcetne celeho gnome.

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Umirajici nautilus
« Odpověď #3 kdy: 18 Června 2009, 13:28:50 »
na tohle mám úplně blbou radu, nicméně celkem funkční (protože jestli to správně chápu, tak zamrzlé okno především překáží, systém jinak funguje)
přesunout dané okno na jinou (nepoužívanou) plochu ;)
časem se buď odsekne, nebo alespoň dokončíš práci a pak můžeš vesele ukončovat ;)
chápu, že to není to, co jsi chtěl, ale je to přiblížení se původnímu uživatelskému komfortu :P
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Umirajici nautilus
« Odpověď #4 kdy: 18 Června 2009, 16:52:46 »
no jako nautilus by měl sám od sebe opět naběhnout pokud ho neukončíte parametrem -q, poté vyžaduje opětovné spuštění např. přes Alt+F2 (myslím že tak je ta zkratka v základu)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Umirajici nautilus
« Odpověď #5 kdy: 18 Června 2009, 17:10:37 »
Ale aj tak by to chcelo pozriet tie logy.
System-sprava-prehliadac systemovych zaznamov.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.