Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak naložit se starými jádry? [vyřešeno]  (Přečteno 1770 krát)

Lucky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Jak naložit se starými jádry? [vyřešeno]
« kdy: 20 Června 2009, 10:23:51 »
Buďte zdrávi,
jsem v Ubuntu začátečník a už dlouhou dobu mi vrtá hlavou, jaký je oficiální postup
se starými verzemi jádra po aktualizaci. Už mám v grubu asi tři a nevím co s nimi.
Budu vděčen za postup jak je případně vymazat.
Díky
« Poslední změna: 21 Června 2009, 09:47:01 od Premet »

premet

  • Host
Re: Jak naložit se starými jádry?
« Odpověď #1 kdy: 20 Června 2009, 10:25:50 »
Můžeš smazat normálně přes Synaptic a odstranit z nabídky grubu pokud to neudělá samo. Jako místa ti to moc nezabírá neboj, ale jedno starší jádro si pro jistotu nechej  :).

Lucky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Jak naložit se starými jádry?
« Odpověď #2 kdy: 20 Června 2009, 10:53:17 »
Našl jsem to správně: Synaptic\základní systém\linux-image?
Tam odstraním příslušnou verzi.

JohnyN

  • Host
Re: Jak naložit se starými jádry?
« Odpověď #3 kdy: 20 Června 2009, 11:09:04 »
Našl jsem to správně: Synaptic\základní systém\linux-image?
Tam odstraním příslušnou verzi.

Dobré ráno, áno našli ste to správne. Len doplním, že je dobré ponechať 1 predchádzajúce jadro, zvlášť hneď po inštalácii novšieho, keby sa v novom objavili problémy. Či už bug alebo problém s vašim HW.

nettezzaumana

  • Host
Re: Jak naložit se starými jádry?
« Odpověď #4 kdy: 20 Června 2009, 15:07:47 »
Buďte zdrávi,
jsem v Ubuntu začátečník a už dlouhou dobu mi vrtá hlavou, jaký je oficiální postup
se starými verzemi jádra po aktualizaci. Už mám v grubu asi tři a nevím co s nimi.
Budu vděčen za postup jak je případně vymazat.
Díky
uloz je na diskety 3.5' (pro pripadne rozdeleni pouzij program split) a tyto diskety pote zakopej (nikoliv v plechove bedynce aby je nenasel nejaky blaznivy hledac pokladu) ..

Lucky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Jak naložit se starými jádry?
« Odpověď #5 kdy: 20 Června 2009, 23:41:39 »
Moc děkuji za pomoc.
P.S. Ten poslední příspěvek je jasným příkladem vypatlanosti určitých lidí, díky kterým je pak přechod na UNIXové systémy
velice obtížný.

nettezzaumana

  • Host
Re: Jak naložit se starými jádry?
« Odpověď #6 kdy: 21 Června 2009, 10:07:03 »
Moc děkuji za pomoc.
P.S. Ten poslední příspěvek je jasným příkladem vypatlanosti určitých lidí, díky kterým je pak přechod na UNIXové systémy
velice obtížný.
.. muehehe ;D

pro me zase je tvuj prispevek (a zejmana vubec prvotni dotaz) jasnym dukazem, ze *NIXove systemy zacina pouzivat lina a stadovita skupina bezmozku, ktera, krom toho ze se neumi zamyslet (a klade idiotske -- alibista to nazyva zacatecnicke -- dotazy na forech) vlastni hlavou, patrne nikdy nepochopi *design *NIXovych systemu a co je to nejhorsi: postrada jakykoliv smysl pro humor

nevim kolik ti je let, ale doufejme ze ne tolik jako me, ja uz svoji vypatlanost asi tezko zmenim, nicmene tobe doporucuju :: zacni pouzivat mozek ;) .. vyplati se to

ad.1) tebe asi ty malej cerviku nikdo nevychoval k ucte ke starsim a zkusenejsim. chovas se jak male urvane a drze dite. linux neni pro vsechny, viz http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,27820.0.html ..
« Poslední změna: 21 Června 2009, 10:13:02 od Bad Batz Maru »

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6020
Re: Jak naložit se starými jádry? [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 21 Června 2009, 11:59:21 »
No už jsi tu zdomácněl. To se sem tam stává, že si tu 2 lidi nesednou. Jako Vy :)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Lucky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Jak naložit se starými jádry? [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 21 Června 2009, 15:13:38 »
1.Ten tvůj první příspěvek nemá nic společného s humorem. Kdyby si z tebe dělal také nějaký ze zkušenějších uživatelů srandu, nelíbilo by se ti to a už vůbec bys to nebral jako vtip.
2.Ty jsi jeden z těch lidí, co v běžném životě trpí a tak si to vybíjíš ve světě virtuálním. Tipnul bych tě na v minulosti šikanovaného chudáka co se odvrátil k PC a jen tam našel svou spásu a teď se to snaží všem vracet.
Chce se mi z tebe zvracet.

Yontalcar

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 833
  • Semper fidelis
Re: Jak naložit se starými jádry? [vyřešeno]
« Odpověď #9 kdy: 21 Června 2009, 15:25:05 »
1.Ten tvůj první příspěvek nemá nic společného s humorem. Kdyby si z tebe dělal také nějaký ze zkušenějších uživatelů srandu, nelíbilo by se ti to a už vůbec bys to nebral jako vtip.
2.Ty jsi jeden z těch lidí, co v běžném životě trpí a tak si to vybíjíš ve světě virtuálním. Tipnul bych tě na v minulosti šikanovaného chudáka co se odvrátil k PC a jen tam našel svou spásu a teď se to snaží všem vracet.
Chce se mi z tebe zvracet.
*LOL*
on si z tebe nedělá srandu - on se jen chová podle schématu "Na blbou otázku - blbá odpověď."
Schválně si po sobě přečti ten název tématu.

btw. doporučuji ti přečíst si
http://www.hash.cz/inferno/otazky.html

jo a ještě jedna věc: nedělej tady lidem psychologické analýzy - evidentně ti to moc nejde
« Poslední změna: 21 Června 2009, 15:33:41 od Yontalcar »
NB: ASUS X53U - AMD Brazos E450; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE 4.14)
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6020
Re: Jak naložit se starými jádry? [vyřešeno]
« Odpověď #10 kdy: 21 Června 2009, 15:37:27 »
Jsem na straně Luckyho. Nevím proč to tak hrotíte.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

premet

  • Host
Re: Jak naložit se starými jádry? [vyřešeno]
« Odpověď #11 kdy: 21 Června 2009, 15:59:48 »
Je to vyřešeno tak to radši zamču, nebo se to tady zvrhne ve vášnivou diskuzi  :).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.