Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace Ubuntu na Lenovo T400 s grafickou kartou ATi [VYŘEŠENO: Vada hardware]  (Přečteno 1233 krát)

Ludek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu ohledně instalace Ubuntu na ntb Lenovo T400
(obvykle používám Ubuntu Studio, ale v tom by neměl být takový rozdíl).

Mám za sebou toto:
- instalace 8.0.4 LTS (tuto verzi bych nejraději). Instalace proběhla dobře, ale při spuštění videa se hroutí x-ka a jsem v černé obrazovce bez možnosti udělat cokoliv. Nepomáhá ani zapnutí proprietálrních ovladačů (nepodařilo se mi je zprovoznit)
- upgrade 8.0.4 -> 8.10 - x-ka nenaběhnou.
- čistá instalace 8.10 - podobný problém, po spuštění videa celý systém "zatuhne", klávesnice nereaguje, jediné co lze jde pohybovat myší.
- upgrade na 9.0.4 vše vypadá dobře, ale systém po čase provozu celý "zatuhne", nelze nic než tvrdý restart. Stejnou zkušenost mám v případě
- instalace 9.0.4

- instalace poslední verze Fedory 11 - zdá se, že vše funguje naprosto skvěle.
Já bych na tomto notebooku ale chtěl mít Ubuntu.
(důvodů mám celou řadu - např. půlroční vývojový cykl, ale nechci s nimi tady zdržovat).

Podle mého názoru se jedná o poměrně nový hardware, který nejlépe pracuje s posledními verzemi jader a xorg drivery.

Chtěl bych poprosit o radu co bych v takovémto případě mohl udělat.
- jestli je cesta zkusit dostat do Ubuntu novější jádra a xorg (jak?)
- jestli mám zkusit nainstalovat alfa verzi Ubuntu 9.10 (ale jak to pak bude s přechodem.. ten notebook není můj..).
- je nějaká jiná možnost.. něco jsem přehlédl.. máte s tím, prosím, někdo nějaké zkušenosti?

Děkuji moc za nápad a rady!
« Poslední změna: 20 Června 2009, 16:13:58 od Ludek »

Ludek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: Instalace Ubuntu na Lenovo T400 s grafickou kartou ATi
« Odpověď #1 kdy: 20 Června 2009, 14:53:12 »
Aha, takže první "zrada" je rovnou v BIOSu:
Switchable Graphics mode can switch these modes by Lenovo PowerManager utitlity. NOTE: This mode should only be selected if you are using Windows Vista..

To znamená, že toto bude nutné "vypnout".. : :-\

Ludek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: Instalace Ubuntu na Lenovo T400 s grafickou kartou ATi
« Odpověď #2 kdy: 20 Června 2009, 16:01:01 »
.. tedy jsem to "zkusil" a Fedoru jsem přeinstaloval Ubuntu Studiem 9.04kou. Systém tentokrát ani nenaběhne (zastaví se během načítání).
Zkusil jsem zapnout SATA comaptibility mode, ale zatuhlo to také (ne u druhého, ale u posledního "u" u splashe).. :-(

Ludek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: Instalace Ubuntu na Lenovo T400 s grafickou kartou ATi
« Odpověď #3 kdy: 20 Června 2009, 16:13:10 »
Zkusil jsem znovu Fedoru 11 a zjistil jsem, že notebook "tuhne" při použití compizu. Tohle podivné chování mne přivedlo k podezření, že může být chyba v hardwaru. Opravdu mne nenapadlo, že úplně nový ntb za 45k bude mít problém.
Spusitl jsem memmory test a zjistil jsem vadnou RAM.

Nyní budu řešit reklamaci a poté uvidíme...  :'(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.