Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s EEE 901A  (Přečteno 1239 krát)

Broukas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Problém s EEE 901A
« kdy: 25 Června 2009, 17:34:51 »
Problémy s EEE 901A Distro Xandros

Dobrý den potřeboval bych pomoci s řešením pár problémů, které se objevily v mém počítači. Budu je číslovat, pokud si budete vědět rady s některým z nich tak napište jeho číslo ať v tom mám přehled. Moc Děkuji
A tak začínáme

1. Amarok

V tomto přehrávači mi nefunguje správně ovládání hlasitosti. Volume je nastaveno v počítači i v přehrávači na maximum, ale mě z neznámeho důvodu hraje asi tak na 30 % svého původního výkonu. To samé se děje v Songbird ale Smplayer hraje pořád stejně.

2. Nefunkčnost tlačítka vypnout zapnout

Při chodu počítač nereaguje na stisknutí tlačítka vyp/zap naskočením okna dialogu vypnutí či jak to nazvat spouštím ho jen přes ikonu na ploše ( Okamžité vypnutí ).

3. WIFI

Wifi mi funguje jen při prvním zapnutí po uvedení do režimu spánku nenajde žádnou síť, musím počítač restartovat. když už Wifi běží nezobrazí se v liště na ploše že jsem připojen. Při pokusu připojit se hlásí :

Configuring interface ath0=lan2 (inet)
run-parts --verbose /etc/network/if-pre-up.d
ath0: ERROR while getting interface flags: No such device
Error for wireless request "Set Frequency" (8B04) :
    SET failed on device ath0 ; No such device.
Starting WEP wireless connection...
ath0: ERROR while getting interface flags: No such device
Error for wireless request "Set Encode" (8B2A) :
    SET failed on device ath0 ; No such device.
Error for wireless request "Set ESSID" (8B1A) :
    SET failed on device ath0 ; No such device.
ifconfig $IFACE up
ath0: ERROR while getting interface flags: No such device
Failed to bring up lan2.

4. Instalace balíčků

Při instalaci balíčků debian m mi program hlásí že už tyto programy mám v paměti, což je u něknterých opravdu nemožné. a pokud pokračuji v instalaci přes upozornění na degradaci balíčků narazím na další problém instalace není jednoduše dokočena. Nemůže najít onen otvíraný balík.

5. Heslo root

Narazil jsem na na to že neznám rootovské heslo. Proto mi nešla instalace přes apt. jak ho mohu získat zpět? Vým že přes recovery mode ale ten mi proběhl opravdu prapodivně. Lépe řečeno nic se nezměnilo. Zkusím to znovu a opravím informace.

A ještě jeden dotaz není tak důležitý nemáte nějaké fígle na čištění monitoru, aby na něm nebyly šmouhy.

Moc vám děkuji za případné odpovědi a pomoc.
« Poslední změna: 25 Června 2009, 18:58:37 od Broukas »
Distrubuce Linux Mint 9 Gnome Asus EEE 900A

umiyaki

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: Problém s EEE 901A
« Odpověď #1 kdy: 25 Června 2009, 18:25:14 »
Co používáš za distro a verzi? Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu, Debian ???

Zkus se mrknout sem:
Kód: [Vybrat]
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,30816.msg231308.html#msg231308 Řeší se tam sice výdrž na baterii, ale má to spojitost i s eee pc.

ad 2) Tak jsem kvůli tobě nastartoval moje Eee 1000H a po stisknutí tlačítka zapnout/vypnout (vpravo nahoře pod displejem) se ukáže dialog s možnostmi vypnout, uspat, atd... takže to funguje. Já používám na netbooku distro easy peasy 1.1 + skript pro Eee PC uvedený v tom odkazu nahoře, ale asi ten skript bude fungovat i na čistém ubuntu.

ad 3) viz bod ad 2) funguje i po probuzení

ad 4) pokud máš debian nepomůžu. Pokud máš ubuntu nebo nějaký jeho klon, proč instaluješ ručně balíčky? Chybí v repozitářích? Instalátor Tě upozorňuje, že nemáš instalovat a ty stejně do toho jdeš ...  hmmm. Potom se nediv, že je v tom hokej.

ad 5) pravděpodobně nemáš ubuntu, protože v něm se používá pro admin činnost "sudo" (např. sudo apt-get(aptitude) install něco) a jako heslo je s největší pravděpodobností heslo Tvoje. Předpokládám, že jsi počítač instaloval Ty a Tvůj účet je administrátorský. Účet root je kvůli bezpečnosti "disabled".
"Prvním stupněm debility je pocit geniality."
Notebook HP 530 - Ubuntu 10.04; PC P4 2.8GHz - Ubuntu 10.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.