Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu a Kubuntu  (Přečteno 1846 krát)

fantom608060

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Ubuntu a Kubuntu
« kdy: 15 Července 2009, 13:13:05 »
ahoj, už dlouho mam Ubuntu a říkal jsem si, že zkusím i Kubuntu. Tak jsem ho naistaloval. Při instalaci mi to při rozdšlování disku samo nabídlo, že mi rozdělí oddíl, kde jsem měl ubuntu, na polovinu a na druhou mi to hodí Kubuntu. Tak jsem to dal a myslel jsem, že by s tím nemusely být potíže. Instalace proběhla bez problémů, ale po restartu mi zavaděč grub nenabídl jaký chci spustit systém a automaticky se mi spustilo ubuntu. Když jsem se díval na rozdělení disku, bylo to tak, jak jsem si to rozdělil při instalaci a Kubuntu tam nainstalováno je. Mohl by mi prosím někdo poradit, jak to mám udělat, aby mi grub dal na výběr mezi systémy??

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Ubuntu a Kubuntu
« Odpověď #1 kdy: 15 Července 2009, 13:53:33 »
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

fantom608060

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Ubuntu a Kubuntu
« Odpověď #2 kdy: 15 Července 2009, 14:09:15 »
na tu stránku jsem se podíval, ale když jsem zapnul správce spouštění, tak tam pořád mam jen ubuntu a není tam nabídka pro kubuntu

Vitaa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 314
Re: Ubuntu a Kubuntu
« Odpověď #3 kdy: 15 Července 2009, 15:02:03 »
jen nechápu, proč jste si nenainstaloval metabalík:  kubuntu-desktop.. nedělil by se vám disk a stačilo by pouze při startu systému v gdm nebo kdm zvolit jestli chcete spustit prostředí kde nebo gnome.. data, ostatní nastavení byste měl na svém místě a nemuselo by se vše znova nastavovat..
Intel Core i3-3220, AMD Radeon HD 7770, 8GB RAM - Arch Linux - KDE 4.12

fantom608060

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Ubuntu a Kubuntu
« Odpověď #4 kdy: 15 Července 2009, 20:56:07 »
Protože jsem to nevěděl. Teď už jsem si ten balík naistaloval, dik za radu. A nevíte jak ten oddíl, kde mám naistalované Ubuntu, vrátit do původního stavu??

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Ubuntu a Kubuntu
« Odpověď #5 kdy: 15 Července 2009, 21:24:33 »
To je jednoduché, live cd GParted, smažeš nepotřebnou partition a tu druhou roztáhneš na původní velikost. Musíš to dělat z live CD, jak jsem psal.

Vitaa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 314
Re: Ubuntu a Kubuntu
« Odpověď #6 kdy: 15 Července 2009, 22:31:44 »
jak píše phplus.. stáhni si gparted livecd a smažte tu partition, kde bylo kubuntu.. potom tu s ubuntu roztáhněte na původní velikost.. mělo by to snad jít bez ztráty dat.. :)
Intel Core i3-3220, AMD Radeon HD 7770, 8GB RAM - Arch Linux - KDE 4.12

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Ubuntu a Kubuntu
« Odpověď #7 kdy: 16 Července 2009, 06:10:17 »
na tu stránku jsem se podíval, ale když jsem zapnul správce spouštění, tak tam pořád mam jen ubuntu a není tam nabídka pro kubuntu
nejde jen o to "podivat se". Je tam taky, jak rucne pridat do menu.lst dalsi OS.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Ubuntu a Kubuntu
« Odpověď #8 kdy: 16 Července 2009, 09:06:58 »
na tu stránku jsem se podíval, ale když jsem zapnul správce spouštění, tak tam pořád mam jen ubuntu a není tam nabídka pro kubuntu
nejde jen o to "podivat se". Je tam taky, jak rucne pridat do menu.lst dalsi OS.
Už to nechce, přišel na kubuntu-desktop

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.