Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?  (Přečteno 3448 krát)

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?
« kdy: 24 Července 2009, 15:34:38 »
Prosím pěkně všechny o radu:

potřebuju WIFI kartu (PCI nebo možná i USB), kterou by bylo možné bez problémů provozovat na Ubuntu 9.04 (desktop, ne notebook), která by byla levná (do 500 kč) a lehce sehnatelná v ČR. Stěhoval jsem se a místo kabelu mám teď v novém bytě WIFI vysílač.

Díky moc za tipy!!!

PS: pro šťouraly - už jsem kolem toho googlil a našel několik článků, které jsou však poměrně staré, nebo v nich není to, co potřebuju vědět - oceňoval bych spíš osobní zkušenosti a doporučení

PPS: jde o obyčejné 10MBit řešení od UPC, šifrování pomocí WEP klíče
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

SAiMi

  • Host
Re: jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?
« Odpověď #1 kdy: 24 Července 2009, 23:53:56 »
Ahoj, používám tuhle, i když názory na CZC jsou rozporuplné, ale pod Ubuntu běhá jako fík.

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38751

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
Re: jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?
« Odpověď #2 kdy: 25 Července 2009, 10:25:53 »
to vypadá dobře, díky! jinak jsem našel i toto: http://www.alza.cz/edimax-ew-7128g-pci-d46401.htm
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6085
Re: jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?
« Odpověď #3 kdy: 25 Července 2009, 10:31:24 »
Nebo něco s čipem Atheros.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

SAiMi

  • Host
Re: jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?
« Odpověď #4 kdy: 25 Července 2009, 11:04:39 »
Rawen
Zkušenost s Edimaxem nemám těžko soudit, ale s tím Asusem po prvním spuštění naprosto bez problémů, správce nesvobodných ovladačů ti sám nabídne ovladač, restartuješ a surfuješ  ;)

dog.big

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
  • inactive :/
Re: jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?
« Odpověď #5 kdy: 25 Července 2009, 12:25:18 »
Nedoporučuji karty Atheros a Realtek.. některé jejichž modely dělají pěkně paseku (slabé signály atp..)
Cokoliv od Intelu (z nových řad) je řešením :)
Momentálně Linux INACTIVE.. problém s IGP
My powerful PC :D: Laptop Toshiba L40-14D, CPU: Intel Celeron 1,73Ghz, Chipset: Intel GL960, RAM: 3GB dual ch., VGA: Intel x3100, HDD: 120GB Toshiba, Snd: Realtek HD

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?
« Odpověď #6 kdy: 25 Července 2009, 14:01:49 »
Nedoporučuji karty Atheros a Realtek.. některé jejichž modely dělají pěkně paseku (slabé signály atp..)
Cokoliv od Intelu (z nových řad) je řešením :)
Souhlas, Intel by mel fachcit bez problemu..

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Re: jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?
« Odpověď #7 kdy: 25 Července 2009, 19:48:24 »
Já mám tuto, má atheros a jde skvěle:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61739

vaclavpe

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?
« Odpověď #8 kdy: 31 Července 2009, 07:53:12 »
Pro WiFi, jak pro WiFi. Mne doma jede ZCom XI-626. JENZE - bez WEPu. S WEPem strasne pada spojeni. A to tak, ze je v podstate wifi nepouzitelne.

Ty Atherosy jedou spolehlive s WEPem, nebo WPA ? Kolega mi prinesl na vyzkouseni tuhle: http://www.i4wifi.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid=200 - na Slackwaru 12 jede pry jak vino. Pouzil vyvojovou verzi MadWifi.

Ale po zkusenostech mam trochu neduveru k tomu, ze v Ubuntu pojede...

LivArt

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • každý jednou začínal...
Re: jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?
« Odpověď #9 kdy: 31 Července 2009, 08:12:55 »
v notebooku mám atherosku a funguje spolehlivě jak s wep, tak s wpa-psk i aes...
Acer Extensa 5220 pod nadvládou tučňáka (Ubuntu 9.04).
Ubuntu user since 05/2009
Můj last.fm profil aneb I'm on the Highway to Hell

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6085
Re: jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?
« Odpověď #10 kdy: 31 Července 2009, 12:22:40 »
Pro WiFi, jak pro WiFi. Mne doma jede ZCom XI-626. JENZE - bez WEPu. S WEPem strasne pada spojeni. A to tak, ze je v podstate wifi nepouzitelne.

Ty Atherosy jedou spolehlive s WEPem, nebo WPA ? Kolega mi prinesl na vyzkouseni tuhle: http://www.i4wifi.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid=200 - na Slackwaru 12 jede pry jak vino. Pouzil vyvojovou verzi MadWifi.

Ale po zkusenostech mam trochu neduveru k tomu, ze v Ubuntu pojede...

V práci máme sbírku starých různých Z-COMů a kupříkladu řada 1500 běží s WEP v pohodě. Narozdíl od jiných zařízení se i v pohoě nastavuje.
Nicménně PCI karty od Z-COM neznám. Možná nová výroba s jiným čipem.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

vaclavpe

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?
« Odpověď #11 kdy: 03 Srpna 2009, 07:52:39 »
Pro WiFi, jak pro WiFi. Mne doma jede ZCom XI-626. JENZE - bez WEPu. S WEPem strasne pada spojeni. A to tak, ze je v podstate wifi nepouzitelne.

Ty Atherosy jedou spolehlive s WEPem, nebo WPA ? Kolega mi prinesl na vyzkouseni tuhle: http://www.i4wifi.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid=200 - na Slackwaru 12 jede pry jak vino. Pouzil vyvojovou verzi MadWifi.

Ale po zkusenostech mam trochu neduveru k tomu, ze v Ubuntu pojede...

V práci máme sbírku starých různých Z-COMů a kupříkladu řada 1500 běží s WEP v pohodě. Narozdíl od jiných zařízení se i v pohoě nastavuje.
Nicménně PCI karty od Z-COM neznám. Možná nová výroba s jiným čipem.
A jaky ovladac pouzivas ? Ja to mel na Hermes/Orinoco - mozna v tom je ten problem. Dela to jen pri zatezi, pak mi to do logu pise "Information frame lost" - a to celkem mohutne. A po nekolika desitkach "lostu" jde spojeni do kytek. Coz obcas delalo behem dvou minut. Predesilam, ze s SuSE10.0 mi tohle delalo jen obcas. Je to zrejme chyba kernelu, tedy, Orinoco modulu.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6085
Re: jakou WIFI kartu do desktopu pro Ubuntu?
« Odpověď #12 kdy: 04 Srpna 2009, 11:56:36 »
Pro WiFi, jak pro WiFi. Mne doma jede ZCom XI-626. JENZE - bez WEPu. S WEPem strasne pada spojeni. A to tak, ze je v podstate wifi nepouzitelne.

Ty Atherosy jedou spolehlive s WEPem, nebo WPA ? Kolega mi prinesl na vyzkouseni tuhle: http://www.i4wifi.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid=200 - na Slackwaru 12 jede pry jak vino. Pouzil vyvojovou verzi MadWifi.

Ale po zkusenostech mam trochu neduveru k tomu, ze v Ubuntu pojede...

V práci máme sbírku starých různých Z-COMů a kupříkladu řada 1500 běží s WEP v pohodě. Narozdíl od jiných zařízení se i v pohoě nastavuje.
Nicménně PCI karty od Z-COM neznám. Možná nová výroba s jiným čipem.
A jaky ovladac pouzivas ? Ja to mel na Hermes/Orinoco - mozna v tom je ten problem. Dela to jen pri zatezi, pak mi to do logu pise "Information frame lost" - a to celkem mohutne. A po nekolika desitkach "lostu" jde spojeni do kytek. Coz obcas delalo behem dvou minut. Predesilam, ze s SuSE10.0 mi tohle delalo jen obcas. Je to zrejme chyba kernelu, tedy, Orinoco modulu.

To nevím co v tom je za ovladač. Zkus jinej kernel 2.6.30.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.