Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pobezi „Datova schranka“ v Ubuntu?  (Přečteno 10102 krát)

karel_m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Pobezi „Datova schranka“ v Ubuntu?
« kdy: 02 Srpna 2009, 06:18:59 »
Nemohu nikde najit, zda uz u někdo resil dosupnost „Datovych schranekL pod Ubuntu. Ja jsem si o ni zazadal a ted cekamaz mi postou dorazi pristupove udaje. Nicmene zkusil jsem nedockave demo verzi – a ta mi nejde. 602 XML filler (to jsem ještě nedavno netusil ze pod Linuxem existuje taky) jsem nainstaloval O.K. ale po najeti na demoverzi jsem skocil u neuspasneho otevreni odkazu (na str  https://www.czebox.cz/static/pages/info.html dole) po kterem se ma nacist „Formulář žádosti o zřízení zkušební datové schránky“. Ten se neotevre, hlasi to ze Firefox potrebuje stahnout zasuvny modul, ale nasledne zadny nenajde.

Muze vadit ze mam Ubuntu 8.04?  Zkusim tedy na druhy disk dat 9:04 a uvidim zda to pujde. Poradil by neko, co s tim. Vim ze na nejakych PC se Firefox ci IE chovaji tak ze napr. PDF soubor neoteviraji v okne prislusne aplikace (Adobe Reader) ale ten se spusti jen na pozati a soubor otevre prohlizec ve svém okne. Zrejme TAKTO stejne se MA chovat Firefox i při sluzbe Datovych schranek – a soubor s vyse uvedenym Formularem – predpoladam ze bude mit priponu „.fo“ se neotevre v samostatnem okne XML Fileru ale v zalozce Firefoxu. Ale mate me proc v bubline – dolnim radku ma ten odkaz priponu „.html“. Ještě jsem zkousel asociovat ve Firefoku na zalozce Aplikace otevreni tohoto tpu souboru (.fo) ale tak zadne tlacitko „pridat“ není.

Diky moc za rady kdo uz ste si tim prosli. Karel

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

SDan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
Re: Pobezi „Datova schranka“ v Ubuntu?
« Odpověď #2 kdy: 02 Srpna 2009, 19:48:20 »
Datova schranka bezi normalne. vstup do ni je ze stranky http://www.datoveschranky.info/. Radu je mozno take vyhledat na Infolinka: 270 005 200.

gampopa

  • Host
Re: Pobezi „Datova schranka“ v Ubuntu?
« Odpověď #3 kdy: 03 Listopadu 2009, 20:55:42 »
Datová schránky by měla údajně bežet, ale nejssem si úplně jist. Zkuste na této stránce si nainstalovat 602 xml filler. a předtím si nainstalujte tento veřejný klíč.http://www.602.cz/602xml/download_602xml_filler. Dle mých zkušeností z Mac os X by to mělo vypadat tak, že po otevření formuláře Datová zpráva ve firefoxu, by se měla otevřít ve vámi nainstalovaném 602 xml filler. Není to příliš hezké, ale nic lepšíhoi zatím není.

zoufalec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re: Pobezi „Datova schranka“ v Ubuntu?
« Odpověď #4 kdy: 28 Listopadu 2009, 21:30:53 »
Já se do datové schránky přihlásil, ale nelze zobrazit zprávy ve schránky. Chce to nějaký zásuvný modul (možná 602XML Filler). V okně na horní liště se objeví hlášení "Instalovat chybějící zásuvný modul...". Po kliknuti na to se zobrazí okno vyhledávače zásuvných modulů, ale žádný modul to nenajde. V předchozím okně se stále plazí hnědá kostičkovaná "žížala" a nic dál. Mám Mozilla Firefox 3.0.15. Nainstaloval jsem rovněž XML Filler 3.12.09.0911(Linux) a veřejný klíč.http://www.602.cz/602xml/download_602xml_filler. Poradí někdo?

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: Pobezi „Datova schranka“ v Ubuntu?
« Odpověď #5 kdy: 29 Listopadu 2009, 11:11:30 »
Me to teda bez problemu ve firefoxu chodilo. Pote, co sem si nainstaloval ten plugin co tam po me chteli, tak vse fungovalo, jak melo ...
Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

zoufalec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re: Pobezi „Datova schranka“ v Ubuntu?
« Odpověď #6 kdy: 29 Listopadu 2009, 12:09:01 »
A jak se ten plugin nainstaluje? Kde ho vezmu?

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: Pobezi „Datova schranka“ v Ubuntu?
« Odpověď #7 kdy: 29 Listopadu 2009, 12:21:01 »
Jen tam na to navod hned na uvodni strance ... ve zlutym ramecku vlevo ...
Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

zoufalec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re: Pobezi „Datova schranka“ v Ubuntu?
« Odpověď #8 kdy: 29 Listopadu 2009, 15:56:29 »
Jo tak to jsem si přečetl již dřív. Postupuji podle návodu a skončím tím, že prostě nemám zásuvný modul. Ani vyhledávačem se nenajde. Hledám tedy 602XMLFILLER.xpi popř. 602XMLFILLER a prostě nic.

Kedrigern

Re: Pobezi „Datova schranka“ v Ubuntu?
« Odpověď #9 kdy: 29 Listopadu 2009, 16:17:52 »
(reaguji jen na téma, nikoliv diskusi -není čas) Datovou schránku jedu v pohodě na Xubuntu 9.10 a Firefoxu 3.5... Řidil jsem se oficiální stránkou.

zoufalec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re: Pobezi „Datova schranka“ v Ubuntu?
« Odpověď #10 kdy: 29 Listopadu 2009, 16:29:36 »
Mám UBUNTU 8.04, takže tam DS nejde?

když postupuji podle návodu k instalaci doplňku skončím u obrazovky "Vyhledávač zásuvných modulů". V této nabídce nemám vůbec možnost "Neznámý modul" a tlačítko "Ruční instalace" tak jak je zobrazeno v jejich návodu. Jinak je moje obrazovka shodná s návodem. Takže dle návodu se má zmáčknout tlačítko "Ruční instalace" a já prostě nemám co zmáčknout.
« Poslední změna: 29 Listopadu 2009, 16:45:16 od zoufalec »

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: Pobezi „Datova schranka“ v Ubuntu?
« Odpověď #11 kdy: 29 Listopadu 2009, 20:31:26 »
Tak to sory. Me to normalne ve Firefoxu pod 64 bitovym Intrepidem chodilo. Nevim v cem je problem. Bylo to cca pred mesicem.
Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

zoufalec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re: Pobezi „Datova schranka“ v Ubuntu?
« Odpověď #12 kdy: 29 Listopadu 2009, 21:04:36 »
Uvidim co napíšou z Datových schránek na dotaz co jsem taky napsal. Problém u nich je taky v tom, že jsem jednou dostal odpověď až za 2 měsíce , a to Českou poštou.

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: Pobezi „Datova schranka“ v Ubuntu?
« Odpověď #13 kdy: 29 Listopadu 2009, 21:29:40 »
No to me vubec neprekvapuje ... :)
Myslim, ze ti napisou, ze mas smulu, ze plnou funkcnost garantujou jenom lidem s Widlema ... od statni spravy bych podobny pristup cekal. Ale mozna budes prijemne prekvapen ...
Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

fioler2

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Datová schránka mi ve firefoxu nejde ani otevřít.
« Odpověď #15 kdy: 30 Listopadu 2009, 16:36:46 »
Mám zřízenou a aktivní datovou schránku, ale bohužel ji nemohu otevírat. Nemohu se dostat na přihlášení - je to šedé a klikátko nefunguje. Javu má sun6. Můžete mi někdo poradit?

zoufalec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re: Pobezi „Datova schranka“ v Ubuntu?
« Odpověď #16 kdy: 30 Listopadu 2009, 23:19:19 »
Tak si přečti návod u šedého klikátka. Je tam napsáno : Z bezpečnostních důvodů prosím přepište adresu do webového prohlížeče přes adresní řádek.  Tak to přepiš. Myslí se, přepsat tím, co je napsáno v šedém klikátku.
« Poslední změna: 30 Listopadu 2009, 23:20:58 od zoufalec »

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re: Pobezi „Datova schranka“ v Ubuntu?
« Odpověď #17 kdy: 01 Prosince 2009, 16:24:20 »
Já nevím, známému jsem to nedávno instaloval na Ubuntu 8.10 a žádný problém nebyl. Tady je 602XMLFiller https://www.mojedatovaschranka.cz/static/pages/doplnek_pro_linux.html
Dále jsem postupoval podle oficiálního návodu přidal certifikát a vše šlape doteď.
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

zoufalec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re: Pobezi „Datova schranka“ v Ubuntu?
« Odpověď #18 kdy: 01 Prosince 2009, 20:46:14 »
tohle https://www.mojedatovaschranka.cz/static/pages/doplnek_pro_linux.html jsem nainstaloval dle návodu a pořád nic. Chce to pořád zásuvný modul, abych mohl prohlédnout datovou správu ve schránce. Takže nevim.

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re: Pobezi „Datova schranka“ v Ubuntu?
« Odpověď #19 kdy: 01 Prosince 2009, 20:48:16 »
Zvláštní, jemu to funguje bezproblémů? Jaký máš prohlížeč? Máš přímo FF nebo ty klony, které jsou skoro FF?
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

zoufalec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re: Pobezi „Datova schranka“ v Ubuntu?
« Odpověď #20 kdy: 01 Prosince 2009, 21:08:39 »
Mám Mozilla Firefox 3.0.15. Schránka funguje mimo zobrazení zpráv ve schránce. Ale jestli tu schránku někdo zkoušel a neměl v ní žádnou zprávu, tak nefunkčnost nepoznal.
« Poslední změna: 01 Prosince 2009, 21:11:18 od zoufalec »

zoufalec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re: Pobezi „Datova schranka“ v Ubuntu?
« Odpověď #21 kdy: 03 Prosince 2009, 14:58:27 »
takže z tel.dotazu na podpoře DS bylo sděleno, že podpora DS pro UBUNTU je až od verze 9.04. Prý to může někomu fungovat i v nižší verzi. Já mám 8.04 a tam mi to prostě nejede. Mám smůlu, neboť kvůli grafice nemůžu ani povýšit současnou verzi 8.04.

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: Pobezi „Datova schranka“ v Ubuntu?
« Odpověď #22 kdy: 03 Prosince 2009, 19:44:15 »
No, stejne je potesujici, ze statni instituce se vubec zaobira Linuxem ... ze by svitani na lepsi casy ... ? :) Jinak, soustrast s tvoji diskriminaci ...
Akorat nerozumim tomu s tou grafikou. Novejsi verze Ubuntu chtej nejakou vykonnou grafarnu?
Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

zoufalec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re: Pobezi „Datova schranka“ v Ubuntu?
« Odpověď #23 kdy: 04 Prosince 2009, 18:16:49 »
nevim proč, ale jakmile spustím ve svém notebooku vyšší verzi než UBUNTU 8.04, tak se rozhodí obraz a je to nepoužitelné. Podobný problém http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,41919.0.html
« Poslední změna: 04 Prosince 2009, 22:25:25 od zoufalec »

fioler2

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Datová schránka mi běží, ale nebylo to klik klik
« Odpověď #24 kdy: 07 Prosince 2009, 11:24:54 »
Nakonec jsem to zprovoznil pod Firefoxem po editaci: Úpravy - Předvolby - Certifikáty. Smazal jsem to, co se tam dalo samo (položka Česká pošta postsignum) a dal tam ručně (tzn. stáhl si je do PC - importovat root - qualificat - public a šlo to. V tom menu přihlášení www.mojedatovaschranka.cz si nevšímejte vedle políčka certifikát, který hází chybu - ztracený čas. Po restartu Firefoxu 3.0 to začalo běžet.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.