Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pomoc s internetom  (Přečteno 15599 krát)

Pavelp

  • Host
Pomoc s internetom
« Odpověď #25 kdy: 17 Října 2006, 20:48:54 »
Sitove rozhrani je aktivni, ale nezkonfigurovane. = Sitova karta bezi ale nema prirazene zakladni hodnoty, IP adresu atd.
Opakuju:
1. Karta nemuze na DHCP server -> admin kecal.
2. Drat neni v zasuvce, nebo ho prehryzla kuna.
Jina moznost neni.

V konzoli zkusti prikaz: $ sudo /etc/init.d/networking stop
a potom:
$ sudo /etc/init.d/networking start
a opet vypis ifconfig.

luposovs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Pomoc s internetom
« Odpověď #26 kdy: 17 Října 2006, 22:30:56 »
Mno,ponevadz mu nejede net predpokladam ze Ubuntu neni aktualizovane.Mimochodem v jednom buildu byla chyba se siti ktera se projevovala u nekoho tak ze s dhcp mel ukrutne problemy.Staci se mrknout do fora.Jeden cas sem musel dat eth0 static-na vse poctive poklepat  :D ,potom misto static dat dhcp a ejhle sit jela.Po restartu byt konfig mel vse potrebne dhcp si zase ani netuklo.Pak probehl update distra a uz to slapalo.Takze mozna je chyba u uzivatele-treba nema aktivni v klikatku sitove rozhrani z duvodu mezi nebem a zemí nebo ma stahly treba build ktery mel nakou chybicku kterou ihned opravili.V takovem pripade lidi co aktualizuji kolikrat ani o tom ze se neco delo - deje nevi,proste probehne  update jiny den kdy se chyba neprojevuje .Kdo ma zrovna postizeny build ma smulu.Viz ja kdy jsem aktualizoval,odjel pryc a doma na ne po spusteni koukaly holy xka.
OS Ubuntu Edgy Eft-Window manager Beryl,komunikator Google Talk a Gajim.

kriloter

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 118
Pomoc s internetom
« Odpověď #27 kdy: 17 Října 2006, 23:12:44 »
Citace: luposovs
Mno,ponevadz mu nejede net predpokladam ze Ubuntu neni aktualizovane.Mimochodem v jednom buildu byla chyba se siti ktera se projevovala u nekoho tak ze s dhcp mel ukrutne problemy.Staci se mrknout do fora.Jeden cas sem musel dat eth0 static-na vse poctive poklepat  :D ,potom misto static dat dhcp a ejhle sit jela.Po restartu byt konfig mel vse potrebne dhcp si zase ani netuklo.Pak probehl update distra a uz to slapalo.Takze mozna je chyba u uzivatele-treba nema aktivni v klikatku sitove rozhrani z duvodu mezi nebem a zemí nebo ma stahly treba build ktery mel nakou chybicku kterou ihned opravili.V takovem pripade lidi co aktualizuji kolikrat ani o tom ze se neco delo - deje nevi,proste probehne  update jiny den kdy se chyba neprojevuje .Kdo ma zrovna postizeny build ma smulu.Viz ja kdy jsem aktualizoval,odjel pryc a doma na ne po spusteni koukaly holy xka.
keby nemal v grafickom klikatku aktivne sietove rozhranie,tak by to ifconfig nezobrazil ...
nech skusi sudo dhclient ,ze co to povie ...
ci to vobec najde dhcp server

luposovs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Pomoc s internetom
« Odpověď #28 kdy: 18 Října 2006, 16:35:35 »
Jo pravda ifconfig dal vypis na obrazku to jsem prehlid,karta nema prirazeny hodnoty nicmene funguje,jinak by nemoh surfovat z win.Asi to vysvetluje jedna veta a to ze admin mluvil o sambě.Coz jak ted koukam se vylucuje s tim ze mu rekl dhcp a pojede to....
OS Ubuntu Edgy Eft-Window manager Beryl,komunikator Google Talk a Gajim.

kriloter

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 118
Pomoc s internetom
« Odpověď #29 kdy: 18 Října 2006, 16:59:26 »
Citace: luposovs
Jo pravda ifconfig dal vypis na obrazku to jsem prehlid,karta nema prirazeny hodnoty nicmene funguje,jinak by nemoh surfovat z win.Asi to vysvetluje jedna veta a to ze admin mluvil o sambě.Coz jak ted koukam se vylucuje s tim ze mu rekl dhcp a pojede to....
ako sa to vylucuje?trosku nerozumiem.
potrebuje mat proste ridelenu regularnu IPcku ... samba je uz ina zalezitost ...

luposovs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Pomoc s internetom
« Odpověď #30 kdy: 18 Října 2006, 17:55:34 »
Pristup na net-windows domain.Pokud by na net nemohl tezko by surfoval z windows.
OS Ubuntu Edgy Eft-Window manager Beryl,komunikator Google Talk a Gajim.

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Pomoc s internetom
« Odpověď #31 kdy: 19 Října 2006, 18:36:26 »
Z vypisu ifconfig je jasne, ze karta nedostane z DHCP serveru nastaveni IP (v4). Problem muze byt v implementaci DHCP na strane serveru, stejne jako v nekterych routerech ASUS (napr. viz. http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=3742 )

Opiste si, jake hodnoty jsou nastavene pod Windows (IP adresa, maska, brana, DNS). Zkuste nastavit konfiguraci IP rucne prikazem
Kód: [Vybrat]
sudo ifconfig eth0 vase_adresa netmask maska_site
sudo route add default gw adresa_brany
sudo echo nameserver adresa_dns >> /etc/resolv.conf

kriloter

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 118
Pomoc s internetom
« Odpověď #32 kdy: 19 Října 2006, 22:26:25 »
Citace: lukas.svoboda
Z vypisu ifconfig je jasne, ze karta nedostane z DHCP serveru nastaveni IP (v4). Problem muze byt v implementaci DHCP na strane serveru, stejne jako v nekterych routerech ASUS (napr. viz. http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=3742 )

Opiste si, jake hodnoty jsou nastavene pod Windows (IP adresa, maska, brana, DNS). Zkuste nastavit konfiguraci IP rucne prikazem
Kód: [Vybrat]
sudo ifconfig eth0 vase_adresa netmask maska_site
sudo route add default gw adresa_brany
sudo echo nameserver adresa_dns >> /etc/resolv.conf
jo,za skusku to stoji,len problem bude ak ma dynamicku IP ...
alebo nevypinat kompa :o)

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Pomoc s internetom
« Odpověď #33 kdy: 19 Října 2006, 22:33:27 »
Nedovedu si predstavit podnikovou sit, ve ktere by se jedne stanici pokazde pridelila jina adresa. I kdyz se nastaveni nacita z DHCP, nejspis se k jedne MAC adrese sitovky prideli pokazde stejna a predem definovana IP adresa.

kriloter

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 118
Pomoc s internetom
« Odpověď #34 kdy: 19 Října 2006, 22:42:20 »
Citace: lukas.svoboda
Nedovedu si predstavit podnikovou sit, ve ktere by se jedne stanici pokazde pridelila jina adresa. I kdyz se nastaveni nacita z DHCP, nejspis se k jedne MAC adrese sitovky prideli pokazde stejna a predem definovana IP adresa.
no,nikde som nezachytil,ze je to siet podnikova ...
ale ano,predpoklad je,ze tam budu staticke ip,kedze je to asi riesene formou lanky,kedze ma pristup cez sambu na dalsie pocitace ...

vrobert

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Pomoc s internetom
« Odpověď #35 kdy: 20 Října 2006, 18:13:14 »
Citace: kriloter
Citace: lukas.svoboda
Nedovedu si predstavit podnikovou sit, ve ktere by se jedne stanici pokazde pridelila jina adresa. I kdyz se nastaveni nacita z DHCP, nejspis se k jedne MAC adrese sitovky prideli pokazde stejna a predem definovana IP adresa.
no,nikde som nezachytil,ze je to siet podnikova ...
ale ano,predpoklad je,ze tam budu staticke ip,kedze je to asi riesene formou lanky,kedze ma pristup cez sambu na dalsie pocitace ...
nie je to podniková sieť...je to presne tak ako pisal kriloter,admin pri zriadení pítal odomňa MAC adresu sieťovky,a inet z iného počítača,resp. sieťovky nejde,a IPčko mám vždy to isté,ale je to pridelené DHCP servrom(aspoň podla win).Skušal som hore písané,networking start/stop,aj ručne zadať parametre,ani tak nejde...Čo vy na to?Diky za radu!!!

Pavelp

  • Host
Pomoc s internetom
« Odpověď #36 kdy: 20 Října 2006, 19:38:54 »
Zavolat k tomu toho admina, at to zprovozni.
Ehm -  a to ze sit nejde jste zkousel jak ?

kriloter

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 118
Pomoc s internetom
« Odpověď #37 kdy: 20 Října 2006, 21:17:07 »
myslim,ze nastal cas dat sem ifconfig ...
ak mas rovnaku MAC adresu vo win aj lin , nemas zapnuty nejaky fw co ti blokuje dhcp a ifconfig spravne nastaveny musi to ist!musi kua!

auto eth0
iface eth0 inet dhcp

ja uz neviem
skus pingnut nejaku IPcku zvonka,mozno je problem len DNS ...

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Pomoc s internetom
« Odpověď #38 kdy: 20 Října 2006, 21:43:54 »
Vypis ifconfigu je v prispevku #25. Vubec to nedostalo konfiguraci IP z DHCP.

Neni to podnikova sit, ale ma to administratora, dhcp server.... Co to tedy je za sit?

kriloter

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 118
Pomoc s internetom
« Odpověď #39 kdy: 20 Října 2006, 22:10:37 »
Citace: lukas.svoboda
Vypis ifconfigu je v prispevku #25. Vubec to nedostalo konfiguraci IP z DHCP.

Neni to podnikova sit, ale ma to administratora, dhcp server.... Co to tedy je za sit?
prepracovany som uz ...
interfaces som myslel samozrejme ... /etc/network/interfaces

su take siete,bol sam na taku pripojeny ... viac ako 1000 pocitacov ...
v bytovkach bol normalne lan rozvod a na streche antena alebo kablami to bolo prepojene dalej ...
napr roburnet v bratislave tak funguje ...
samozrejme bez samby,samba je hlupost :o)

luposovs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Pomoc s internetom
« Odpověď #40 kdy: 20 Října 2006, 22:14:15 »
Postni screen z network interfaces,postni screen z klikatka nastaveni site.Jinak jak jsem psal uz kdysi DHCP ve win mne jelo a to nemam nijak exotickou sitovku-realtek stara klasicka sunka,v ubuntu jsem musel delat dost zahadnou vec,static,dhcp,static.Potom se to chytlo,to trvalo cca 14 dni po nakym upgradu se to zaclo chovat normalne.Edgy mne blbl taky rozchodil sem ho sice po par hodinach ale to byla vec nakyho malyho bugu co se evidentne projevoval na nekterych sitovkach protoze ostatnim to jelo ok a po prvnim upgradu co sem udelal to zaclo slapat bez neustaleho vypisovani do terminalu s kazdym startem.
Podotykam v Debianu mne to pritom frcelo jak ma,win jsem zminil,samozrejme wmvare v nem naky blbinky taky provozuju.Bud provider v mem pripade ma neco nevim co podivne nebo sitovka byt je hodne rozsirena si s necim nevoni v Ubuntu.
Nezjsem dopsal prispevek objevila se tataz myslenka network interfaces ponevadz vypisu bylo x jen tento ne.
OS Ubuntu Edgy Eft-Window manager Beryl,komunikator Google Talk a Gajim.

Pavelp

  • Host
Pomoc s internetom
« Odpověď #41 kdy: 20 Října 2006, 22:29:17 »
Citace: luposovs
Podotykam v Debianu mne to pritom frcelo jak ma,win jsem zminil,samozrejme wmvare v nem naky blbinky taky provozuju.Bud provider v mem pripade ma neco nevim co podivne nebo sitovka byt je hodne rozsirena si s necim nevoni v Ubuntu.
Ale s cim? Jak si muze sitovka, v dnesni dobe naprosto fundamentalni vec s necim v distribuci "nevonet"? Je to tady uz nekolikaty vykrik "nejde mi sit a nevim proc". Zacina me trosku jit mraz po zadech. Jestli jsou zakladni veci v U. takhle zavsivene, pokorne se vratim k Debianu.

kriloter

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 118
Pomoc s internetom
« Odpověď #42 kdy: 20 Října 2006, 22:36:06 »
nie su

Pavelp

  • Host
Pomoc s internetom
« Odpověď #43 kdy: 20 Října 2006, 22:40:49 »
nie su, akorat  "v Debianu to chodi, ve Win to chodi, ve wmvare to taky chodi", jen v Ubuntu to nechodi.......

kriloter

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 118
Pomoc s internetom
« Odpověď #44 kdy: 20 Října 2006, 22:46:48 »
Citace: Pavelp
nie su, akorat  "v Debianu to chodi, ve Win to chodi, ve wmvare to taky chodi", jen v Ubuntu to nechodi.......
v 99,99% pripadov bol problem medzi stolickou a monitorom ...

Pavelp

  • Host
Pomoc s internetom
« Odpověď #45 kdy: 21 Října 2006, 08:15:32 »
S tim se da castecne souhlasit, akorat si netroufnu takhle precizne odhadnout to procento. Viz trebas urcite problemy s DHCP na nekterych routerech.

luposovs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Pomoc s internetom
« Odpověď #46 kdy: 21 Října 2006, 10:01:02 »
Citace: kriloter
Citace: Pavelp
nie su, akorat  "v Debianu to chodi, ve Win to chodi, ve wmvare to taky chodi", jen v Ubuntu to nechodi.......
v 99,99% pripadov bol problem medzi stolickou a monitorom ...
Ano ano problem mezi stolickou a klavesnici u cloveka co dva roky pred Ubuntu pouzival debian unstable,stable,slackware,par live dister,danix,slax a vsude sit rozjel.Nejsem genius ale chces mne rozesmat.Ubuntu jedu od 5.04 nejsem ten co vcera nahodil Dappera a divi se ze nejdou mp3.
Pokud nastavim vse jak ma byt,pro jistotu zkontroluji network interfaces vse sedi presto to blbne tak nevim co mezi stolickou a klavesnici muze byt.Vec byla postla jako chyba a nebyl jsem sam.Na jinym stroji kterej sem instalil-notebook u mati sit frcela.Takze co ty na to?
Osobne se klinim k nazoru z root a abclinuxu kde to komentoval dlouhodoby uzivatel linuxu.Nesla mi sit dal sem nebadal co s tim a vratil se k nevim uz cemu protoze takovy problem jsem nemel nikdy.Nejsem vyvojar ani nevim jestli je neco takoveho mozne nicmene nastaveni klikatka se vubec neprojevilo v konfiguracich dokud sem to tam nenapsal rucne-treba moje zkusenost.Ted uz nicmene a opakuju to po x-te problemy absolutne zadne s DAPPEREM ohledne site-symptomy vymizely po jedne aktualizaci.Software pridavam pouze na zacatku vim co treba tak to nahrnu hned z kraje a uz na nic nesaham,jedine co delam jinak nez u jinych dister ze tam fouknu xgl nebo aigxl.Potom jiz bezi jen updaty-od prvniho dne az do okamziku kdy se rozhodnu ze je cas misto Breezyho Dappera jako primar atd.Jinak ho povazuju za vydarenej Debian mi slapal super stable u unstable jsem obcas neodolal nekterym vecem a pak jsem se dostal do mirneho pekla abych to ukociroval.To poresilo Ubuntu ma aktualni veci a jinak vse frci jak ma.
OS Ubuntu Edgy Eft-Window manager Beryl,komunikator Google Talk a Gajim.

vrobert

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Pomoc s internetom
« Odpověď #47 kdy: 23 Října 2006, 15:50:26 »
Citace
Neni to podnikova sit, ale ma to administratora, dhcp server.... Co to tedy je za sit?
prepracovany som uz ...
interfaces som myslel samozrejme ... /etc/network/interfaces
su take siete,bol sam na taku pripojeny ... viac ako 1000 pocitacov ...
v bytovkach bol normalne lan rozvod a na streche antena alebo kablami to bolo prepojene dalej ...
napr roburnet v bratislave tak funguje ...
samozrejme bez samby,samba je hlupost :o)
No presne takto to máme realizované.Ináč som pozeral network utilities(či niečo podobne) v Gnome,a sieťovka fakt nedostáva IP adresu,lebo keď  to zadám ručne,tak Ip adresa je tam.
Skúšam to tak,že spustím Firefox,a zadám www adresu alebo IP adresu,alebo v network utilities skúšam pingnúť dáku adresu alebo IPčko.

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Pomoc s internetom
« Odpověď #48 kdy: 23 Října 2006, 15:57:18 »
Dalsi pokus bych smeroval k zakazani IPv6 na Ubuntu. Viz. muj nastavovaci navod.

vrobert

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Pomoc s internetom
« Odpověď #49 kdy: 24 Října 2006, 07:49:55 »
Keď chcem zakázať IPv6,vypisuje toto:


A tu je výpis etc/network/interfaces

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.