Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Domácí síť - opravdu nejde  (Přečteno 1602 krát)

martin.h

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 181
    • Fotografie v Linuxu
Domácí síť - opravdu nejde
« kdy: 11 Srpna 2009, 20:33:53 »
Mělo by to jít bez problémů, ale nejde. Mám dva počítače s Ubuntu 9.04. Chci se připojit z jednoho na druhý a zkopírovat soubory.
Postup: Místa--Připojit se k serveru--vybrat SSH--vyplnit IP adresu druhého počítače--mapsat moje jméno a OK. Připojoval jsem se takto na počítač s Ubuntu 7.10 (opačně to ale nešlo). Ovšem Linux napíše: Nelze zobrazit umístění "sftp://martin@192.168.2.100/"spojení odmítnuto serverem. Pokud zkusím Ping na danou IP adresu funguje. Tak kde dělám chybu, když je to tak jednoduché.
Děkuji za radu.
Athlon 5200+, 2GB, GeForce 8600, Linux Mint - Helena 64

cerov

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 76
Re: Domácí síť - opravdu nejde
« Odpověď #1 kdy: 12 Srpna 2009, 10:38:46 »
skus vypnut Firewall

Defaultny firewall v ubuntu je ufw. spustite ho prikazom kód:
sudo ufw enable

Firewall by sa mal spustit.Na vypnutie firewallu je prikaz kód:
sudo ufw disable

a ked bude fungovat tak potom ti bude iba treba povolit port 22 to spravis prikazom sudo  ufw allow 22  potom by to malo fungovat aj zapnutim firewall
« Poslední změna: 12 Srpna 2009, 10:43:19 od cerov »

martin.h

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 181
    • Fotografie v Linuxu
Re: Domácí síť - opravdu nejde
« Odpověď #2 kdy: 12 Srpna 2009, 23:04:15 »
Díky za radu, ale nefunguje. No alespoň jsem se zase něco přiučil. Defaultně se firewall vypnutý, takže by SSH mělo fungovat bez problémů. Nefunguje ani při zapnutém UFW a povoleném portu 22. Spojení dvou počítačů by snad mělo jít bez problémů ....ale nejde :-(
Pro ostatní napíšu: v repozitářích je gufw. Je to grafické prostředí pro nastavování firewallu ufw.
pokud někdo máte další nápady budu rád. Kopírovat soubory z počítače na počítač pomocí externího HDD mě opravdu nebaví.
Athlon 5200+, 2GB, GeForce 8600, Linux Mint - Helena 64

nettezzaumana

  • Host
Re: Domácí síť - opravdu nejde
« Odpověď #3 kdy: 12 Srpna 2009, 23:26:55 »
moznosti je skutecne mnoho, zkus `sshfs $user@$server:$slozka $mountpoint`

ad.1) sftp je afaik na portu 115 a ne 22
« Poslední změna: 12 Srpna 2009, 23:28:34 od Bad Batz Maru »

martin.h

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 181
    • Fotografie v Linuxu
Re: Domácí síť - opravdu nejde
« Odpověď #4 kdy: 13 Srpna 2009, 09:41:37 »
Aha :-) a nestačilo by napsat, abych si v synapticu nainstaloval SSH. Tímto toto vlákno ukončuji. Děkuji cerovu - alespoň jsem zase o level výše, naučil jsem se něco o firewallu ufw.
Athlon 5200+, 2GB, GeForce 8600, Linux Mint - Helena 64

nettezzaumana

  • Host
Re: Domácí síť - opravdu nejde
« Odpověď #5 kdy: 13 Srpna 2009, 09:49:33 »
Aha :-) a nestačilo by napsat, abych si v synapticu nainstaloval SSH. Tímto toto vlákno ukončuji. Děkuji cerovu - alespoň jsem zase o level výše, naučil jsem se něco o firewallu ufw.
.. vzhledem k tomu, ze pises vice ze "ssh by melo fungovat bez problemu .. " apod, tak jsem nepredpokladal, ze jsi nesvepravny, ac urcite naznaky uz zde padly ..

petrakis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 513
Re: Domácí síť - opravdu nejde
« Odpověď #6 kdy: 13 Srpna 2009, 10:59:43 »
sftp (SSH)(citace: Postup: Místa--Připojit se k serveru--vybrat SSH--vyplnit IP adresu druhého počítače--mapsat moje jméno a OK.) jede pod 22-kou ( a bezpecne) , mimochodem 115 neni bezpecna
(k domaci siti je treba instalaci ssh na obou Ubuntu PC a pak to jede jako po masle, pod portem 22)

Port Number: 115
Simple File Transfer Protocol--Not-- Secure FTP (ftps)- which operates on ports 990 &989. --
Protocol Used : tcp/udp
Service Type : sftp


SFTP neni SSH File Transfer protokol (casta zamena)

Sftp (Simple File Transfer Protocol) port 115 http://en.wikipedia.org/wiki/Simple_File_Transfer_Protocol
SSH (Secure File Transfer Protocol) File transfer protokol port 22 http://en.wikipedia.org/wiki/SSH_file_transfer_protocol

Definice Portu : http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_TCP_and_UDP_port_numbers



Znalosti ⇛ Linux: Pokročilý ┃ Programování: Pokročilý ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 10.04 32-bit (en_US.utf8)
Specifikace⇛ Intel Core 2 E8400 3.00GHz │ RAM 3072 MiB │ DG31PR INTEL - Intel DG31PR Grafické karty: nVidia NV44 [GeForce 6200 TurboCache(TM)] [10DE:161] Sítě: Ethernet: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10EC:8168]

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.