Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problém s otvíráním "Místa"  (Přečteno 702 krát)

mariangru

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
problém s otvíráním "Místa"
« kdy: 16 Srpna 2009, 19:02:25 »
Ahojte
mám problém - párkrát jsem přešel z Ubuntu na Kubuntu a zpět. Teď mám Ubuntu - a když chci otevřít Místa, jako videa a tak, tak se mi otevře Rhytmbox. Co s tím? díky za odpověď
Ubuntu Studio 12.10. HP ProBook4510s

mariangru

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re: problém s otvíráním "Místa"
« Odpověď #1 kdy: 16 Srpna 2009, 21:29:54 »
Já na to Kubuntu jsem potřeboval, aby mi audio CD otevíral Rhytmbox - tak jsem to různě zkoušel, a asi jsem nastavil Rhytmbox, aby otevíral tyto složky a soubory. Nevím kde jsem to nastavil, ani kde se to nastavuje v Ubuntu. Potřeboval bych, aby mi zase když kliknu na složku jí otevíral/asocioval Nautilus. Prosím pomožte. Dík
Ubuntu Studio 12.10. HP ProBook4510s

mariangru

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re: problém s otvíráním "Místa"
« Odpověď #2 kdy: 16 Srpna 2009, 21:49:44 »
Také vše začalo trvat mnohem déle a dochází k zasekávání, ztmavnou okna atd. Tak jako by vše se zkoušelo spustit skrze ten Rhytmbox
Ubuntu Studio 12.10. HP ProBook4510s

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: problém s otvíráním "Místa"
« Odpověď #3 kdy: 16 Srpna 2009, 21:52:17 »
Možná Systém->Volby->Preferované aplikace
Otevírání složek: Pravý klik na složku->Vlastnosti->Otevřít s->Přidat->vyber v menu Otevřít složku ------- tohle by mělo zabrat.
A poslední možnost: na ploše vytvořit spouštěč a do příkazu napsat (bez uvozovek): "nautilus --no-desktop computer:". Místo computer: může být "nautilus --no-desktop network:"


Pomohlo něco z toho?

Já bych se tě zase rád zeptal, jaká aplikace se v Kde používá pro změnu hlasitosti zvuku a jestli je tam aplikace pro nastavení jasu displeje na notesu. Na ten zvuk je to Kmix? Dá se to dokovat třeba v dolním panelu (tj. jestli je to plasmoid/widget)?
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.