Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: z UBUNTU na KUBUNTU  (Přečteno 2776 krát)

Fruti

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
z UBUNTU na KUBUNTU
« kdy: 17 Srpna 2009, 11:40:13 »
Zdar,

momentálně užívám UBUNTU 8.10 jelikož 9.04 mám probémy s grafickou kartou(notebook ASUS x51l-grafika od intelu a prý je na nějaké černé listině) a chtěl bych přejít na KUBUNTU. KUBUNTU 8.10 mám Live CD a jednou už jsem ho zkoušel instalovat ale tenkrát jsem si omylem stahnul hned po instalaci všechno možne co se týče aktualizaci a asi i novějši verze...problém byl, že mi potom úplně zamrzal system a nevím jestli mám jen slabý PC pro toto prostředí nebo to má zase něco společného s tou "černou listinou" od výrobce a tím je vlastně můj notebook vlastně nevhodný pro LINUX at' uz KDE nebo GNOME..jinak v linuxu začínám tak jestli se někomu tyto otázky zdají hloupe nebo málo popsané omlouvám se...no a jinak doufám že se alespoň někdo v tomhle zmatku co jsem právě vytvořil zorientuje a pošle nějakou tu radu. Předem dík ;)

col_boggy

  • Host
Re: z UBUNTU na KUBUNTU
« Odpověď #1 kdy: 17 Srpna 2009, 12:54:33 »
OMG, člověče, říká vám něco interpunkce??
Z toho, co jsem vyluštil - jestli chcete provést přechod z gnome na KDE, stačí nainstalovat metabalík "kubuntu-desktop". Pak stačí u přihlašovací obrazovky jít do "Sezení", vybrat KDE a potvrdit jako výchozí.
Podrobný návod zde: http://www.psychocats.net/ubuntu/kde

P.S.: dual-core na 2GHz je, řekl bych, více než dostačující ;)
P.P.S.: původní gnome aplikace se přidají do nabídek kde, takže spolu s jejich aplikacemi v tom bude slušný bordel.
« Poslední změna: 17 Srpna 2009, 12:58:45 od wingman »

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: z UBUNTU na KUBUNTU
« Odpověď #2 kdy: 17 Srpna 2009, 13:14:23 »
Co máš za tu grafiku?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

aloisam

  • Host
Re: z UBUNTU na KUBUNTU
« Odpověď #3 kdy: 17 Srpna 2009, 13:25:48 »
přechod z  Ubuntu na Kubuntu v rámci jedné verze (8.10) ti s grafikou nepomůže, pokud máš problémy s výkonem v 8.10. tak zkus nainstalovat novější Ubuntu/Kubuntu 9.04 a povýšit jádro na 2.6.30:
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,37301.0.html
to by mělo na grafikách intel zajistit lepší výkony..

Fruti

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: z UBUNTU na KUBUNTU
« Odpověď #4 kdy: 17 Srpna 2009, 19:54:58 »
no mě spíš jde o to, že v UBUNTU 8.10 mi jede vše dobře problem je právě v 9.04...

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: z UBUNTU na KUBUNTU
« Odpověď #5 kdy: 17 Srpna 2009, 20:06:53 »
Tak si ho vyber v Grubu

aloisam

  • Host
Re: z UBUNTU na KUBUNTU
« Odpověď #6 kdy: 17 Srpna 2009, 21:43:48 »
O.K. tak kde je problém? jestli nemáš potíže s 8.10, tak postupuj podle wingmana a voila! máš Kubuntu.
anebo udělej to co ti radím já. Prostě něco dělej. :-))

Fruti

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: z UBUNTU na KUBUNTU
« Odpověď #7 kdy: 17 Srpna 2009, 21:56:12 »
problem je možná trochu v tom že jsem docela dost začátečník..takže je toho na me moc...a jelikož podle několika lidi na tomto foru je můj notebook pro linux totalně nevhodný tak s tim mám logicky problemy. Mno a jelikož jsem opravdu na začátku nevím co stím..;)
Prostě mi na PC nějak neumi fungovat spravně grafická karta v UBUNTU... v 8.10 jede jakštakš a 9.04 zpomalena a bez 3D akcelerátoru...tak se ptám jestli by mi nemohl třeba pomoct přechod na KDE a případně jake KDE si vybrat...;)

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: z UBUNTU na KUBUNTU
« Odpověď #8 kdy: 17 Srpna 2009, 22:08:33 »
problem je možná trochu v tom že jsem docela dost začátečník..takže je toho na me moc...a jelikož podle několika lidi na tomto foru je můj notebook pro linux totalně nevhodný tak s tim mám logicky problemy. Mno a jelikož jsem opravdu na začátku nevím co stím..;)
Prostě mi na PC nějak neumi fungovat spravně grafická karta v UBUNTU... v 8.10 jede jakštakš a 9.04 zpomalena a bez 3D akcelerátoru...tak se ptám jestli by mi nemohl třeba pomoct přechod na KDE a případně jake KDE si vybrat...;)

Je úplně jedno jaké grafické prostředí si vybereš, všude to bude (ne)fungovat stejně, protože základ systému je stejný. Pro grafiky od Intelu je tu na fóru pěkný návod jak problémy vyřešit. Jinak problém způsobuje zvláštní kombinace jádra, ovladače a Xorgu, která se zrovna v Jaunty tak špatně sešla. Aktualizací těchto komponent na novější verzi problémy většinou vyřeší.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: z UBUNTU na KUBUNTU
« Odpověď #9 kdy: 17 Srpna 2009, 23:49:21 »
Dnes jsem aktualizoval na jednom notasku kernel a Xka. A nestacil sem cucet jak ta Intel GMA grafika jede! Jede lip jak muj *censored* Ati.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Nemec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
Re: z UBUNTU na KUBUNTU
« Odpověď #10 kdy: 18 Srpna 2009, 07:51:21 »
Pro začátečníka bude nejlepší asi toto. Kubuntu jedině 9.04. 8.10 je shift kvůli kde 4.1. Max se tam dá dát 4.2. ale 4.3 tam již nedáš. Problémy s výkonem. Otevři si sources.list jako root a přepis slova jaunty na karmic. Pozor po uložení ti vyskočí spoustu aktualizací, neprovádět. Najdi si v synapticu nové jádro a aktualizuj jenom to plus nutné závislosti. tohle by to mělo vyřešit. Pozor potom změny v sources.list vrátit zpět

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re: z UBUNTU na KUBUNTU
« Odpověď #11 kdy: 18 Srpna 2009, 09:17:02 »
Není pravda, že jedou Kubuntu jako Ubuntu, záleží na kartě. Problém je a vyřešit se nedá. Já doporučuji nechat Ubuntu a vyzkoušet, které funguje. Ale dělej co chceš a umíš.

Vitaa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 314
Re: z UBUNTU na KUBUNTU
« Odpověď #12 kdy: 18 Srpna 2009, 09:50:23 »
Max se tam dá dát 4.2. ale 4.3 tam již nedáš.

kde 4.3 by tam mělo jít dát..
Intel Core i3-3220, AMD Radeon HD 7770, 8GB RAM - Arch Linux - KDE 4.12

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: z UBUNTU na KUBUNTU
« Odpověď #13 kdy: 18 Srpna 2009, 11:35:49 »
Pomůže Ti přechod na KDE? Ne.
Jaké KDE si vybrat? Co nejnovější, protože je to stále v beta stádiu(proto nedoporučuji). KDE má problémy, ty máš problémy z grafickou kartou...
Já bych zůstal u stabilního Gnome na 9.04 a zaktualizoval si třeba podle Martenova webu jádro na 2.6.30 a Xka(na x-swat).

http://martenuv.blog.cz/0904/jak-na-vzdy-aktualni-jadro-a-x-server

Promiňte KDÉčkaři, ale ten člověk má problém s GK, které neumí řešit a vy mu doporučujete KDE, které má často taky problémy s vykreslováním apod?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Nemec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
Re: z UBUNTU na KUBUNTU
« Odpověď #14 kdy: 18 Srpna 2009, 12:32:44 »
Rovano, tak do 4.1.4 bych s tebou souhlasil. Vyšší verze jsou již stabilní a funkční.

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re: z UBUNTU na KUBUNTU
« Odpověď #15 kdy: 18 Srpna 2009, 12:54:15 »
To není problém KDE ale GK

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: z UBUNTU na KUBUNTU
« Odpověď #16 kdy: 18 Srpna 2009, 13:32:06 »
Rovano, tak do 4.1.4 bych s tebou souhlasil. Vyšší verze jsou již stabilní a funkční.

Proč je teda toho plnej net? Zkoušel jsem 4.3. Prostě každej máme jiný měřítka :)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Vitaa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 314
Re: z UBUNTU na KUBUNTU
« Odpověď #17 kdy: 18 Srpna 2009, 17:27:31 »
mno.. ovšem o 4.3 už je plnej internet chvály a mluví se o prvním použitelném kde 4.. (ano.. používám KDE, ale přešel jsem z gnome po víc jak ročním používání a do gnome už bych zpátky nešel.. :P)

btw o tom kde se začalo mluvit, protože Fruti píše, že mu 8.10 jede dobře, ale není to podle jeho představ, tak zkusil 9.04, ale tam mu nejde ani 3D akcelerace, tak přemýšlel, jestli by mu nepomohlo jiné grafické prostředí - KDE.. mno a v dotazu píše, že pokud by mu pomohlo, takjakou verzi vybrat :) dál už je to tu hádání o tom, které prostředí je lepší... ostatně jako vždy :D

Fruti, být tebou, zkusil bych stáhnout distribuci openSUSE(nebo i jiné distribuce).. Pro začátečníka, který má problémy s hardwarem, je to vcelku dobrá volba.. v openSUSE se mi zdála lepší podpora harware nebo spíše to nastavování je v yastu jednodušší..
« Poslední změna: 18 Srpna 2009, 17:32:33 od Vitaa »
Intel Core i3-3220, AMD Radeon HD 7770, 8GB RAM - Arch Linux - KDE 4.12

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: z UBUNTU na KUBUNTU
« Odpověď #18 kdy: 18 Srpna 2009, 18:18:25 »
O 9.04 pouze psal, že má patrně svou Intel kartu na blacklistu. Z čehož moc nevyplynulo.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: z UBUNTU na KUBUNTU
« Odpověď #19 kdy: 18 Srpna 2009, 18:33:51 »
mno.. ovšem o 4.3 už je plnej internet chvály a mluví se o prvním použitelném kde 4.. (ano.. používám KDE, ale přešel jsem z gnome po víc jak ročním používání a do gnome už bych zpátky nešel.. :P)

btw o tom kde se začalo mluvit, protože Fruti píše, že mu 8.10 jede dobře, ale není to podle jeho představ, tak zkusil 9.04, ale tam mu nejde ani 3D akcelerace, tak přemýšlel, jestli by mu nepomohlo jiné grafické prostředí - KDE.. mno a v dotazu píše, že pokud by mu pomohlo, takjakou verzi vybrat :) dál už je to tu hádání o tom, které prostředí je lepší... ostatně jako vždy :D

Fruti, být tebou, zkusil bych stáhnout distribuci openSUSE(nebo i jiné distribuce).. Pro začátečníka, který má problémy s hardwarem, je to vcelku dobrá volba.. v openSUSE se mi zdála lepší podpora harware nebo spíše to nastavování je v yastu jednodušší..


Dej tam openSuSE na KDE 3.5 a nemáš problém  ;)
Tady si stáhni divko a 99% pojede hned a zbytek doladíme :)
http://download.opensuse.org/distribution/11.0/iso/dvd/openSUSE-11.0-DVD-i386.iso?mirrorlist
« Poslední změna: 18 Srpna 2009, 18:35:54 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Fruti

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: z UBUNTU na KUBUNTU
« Odpověď #20 kdy: 18 Srpna 2009, 19:07:25 »
Olala nečekal jsem že svým dotazem způsobím takový výbuch, ale každopádně jsem z těch názorů trochu zmatený..jinak openSUSE jsem chilku měl a nějak jsem v něm nemohl pochopit spoustu drobností...možná to vypadá že od linuxu chci moc, ale kamarad mi jednou říkal že když ho jednou zkusim tak už se k Windows nevrátím...nechci se vracet k windiws ale zatím mi nic jiného než mít 2 OS a linux používat pouze na učení se v něm nezbývá..prosťe (a asi je to i moje chyba) si jej neumim nastavit dle svých představ a momentalně je pro mě jistější Windows..ale Linux at uz jakykoliv chci moc líbí se mi...ale kdyz mi najednou nejede to co potřebuju a od toho se potom odvýjí ostatní tak nevím..;)


Ale za reakce velice děkuji ted budu asi postupně zkoušet jednotlivé rady.. :-\

col_boggy

  • Host
Re: z UBUNTU na KUBUNTU
« Odpověď #21 kdy: 18 Srpna 2009, 19:07:34 »
Fuj, propagace konkurenční distribuce! Ban pro airliva!! :D

(jinak opensuse je fajn, kde4 tam jede mnohem lépe, než na kubuntu - za to je to ale tak brutálně náladové distro, že to s ním obvykle nevydržím déle, než týden..

jestli ale opravdu chcete stabilní kde4, zvolil bych debian.)
« Poslední změna: 18 Srpna 2009, 19:09:11 od wingman »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.