Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Asus F3S a nova instalace  (Přečteno 1952 krát)

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Asus F3S a nova instalace
« kdy: 19 Srpna 2009, 15:07:05 »
Dobry den.
Mam notebook Asus F3S. 160GB HDD rozdelen na 3 partitions. Na prvni uz je par let winXP a ma velikost 38GB. Druha je celou dobu volna a ma velikost 42GB. A zbytek je sklad pro win data. Dnes jsem se rozhodl pro castecny prechod na Ubuntu. Tak druhou partition rozdelil na 2GB swap a na zbytek dal root a vsechno ostatni. Jelikoz jsem pred par lety experimentoval s Red Hat a Mandrake, tak jsem alespon priblizne vedel o co jde. Instalace probehla bez problemu. Mel jsem strach, aby zavadec neprepsdal v MBR info o XP a abych se do nich jeste dostal. Drive jsem mival trochu starosti s LiLo. Zavadec funguje.
A ted problem. Pokud se jen restartuje, vzdycky pribehne nabidka vyberu systemu a neni problem. Kdyz jsem dal ale vypnout, zjistil jsem, ze tlacitko na zapnuti nefunguje. Dalsi prekvapeni bylo, ze se da notebook ozivit nejakym tlacitkem, ktery ma znak noty. Jenze se po zmackuti tophoto tlacitka objevi napis Asus a jeste tak duhovej, jako by na nem nekdo mel palec. Po trojhmatu pribehne nabidka na vyber systemu.

Vite nekdo cim to je? Neco jsem rozbil? Nebo neco odeslo samo? Je zvlastni, ze se to stalo zrovna po instalaci Ubuntu.

Pokud mate nekdo nejakou radu poradte prosim.
Diky.
Tomas

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Asus F3S a nova instalace
« Odpověď #1 kdy: 19 Srpna 2009, 16:20:40 »
Přišel jsem ještě na jednu věc. Když se notebook oživý tlačítkem s ikonkou noty, vyběhne duhovy nápia Asus a podivná čára na monitoru. Jestliže počkám nabootuje se rovnou do Ubuntu - žádná možnost výběru.

Pokud nechci rovnou Linux, pomůže trojhmat v době, když je na obrazovce ten podivný nápis Asus a spustí Grub.

Pokud nechám nabootovat do Ubuntu a z něj restaruji, přijede nabídka volby OS.

Tlačítko Power ale přestalo uplně fungovat.

Snažím se dohledat čeho se mám chytit na webu, ale nedaří se mi. Zkoušel jsem vyndat aku a nepomohlo.


aloisam

  • Host
Re: Asus F3S a nova instalace
« Odpověď #2 kdy: 19 Srpna 2009, 17:03:57 »
ehm, co je trojhmat? a vypíná se ti to vůbec? neuspává se jen? Protože je divný, že by to zapínalo kjiný tlačítko než power, mám F2F a když zmáčknu klávesu s notou tak naběhne přehrávač filmů ale PC se jím nezapíná potvora. :D
taky by jsi mohl napsat jestli máš poslední verzi (9.04) protože pokud jde o uspávání a různý tlačítka na noťasech tak imho čím novější tím lepší.

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Asus F3S a nova instalace
« Odpověď #3 kdy: 19 Srpna 2009, 17:50:02 »
ehm, co je trojhmat? a vypíná se ti to vůbec? neuspává se jen? Protože je divný, že by to zapínalo kjiný tlačítko než power, mám F2F a když zmáčknu klávesu s notou tak naběhne přehrávač filmů ale PC se jím nezapíná potvora. :D
taky by jsi mohl napsat jestli máš poslední verzi (9.04) protože pokud jde o uspávání a různý tlačítka na noťasech tak imho čím novější tím lepší.

Diky za odpověd.

Ano, mám poslední verzy 9.04

ehm, co je trojhmat?
- ctrl+alt+delete - zruší ten poškozený, rozmazaný duhový nápis Asus a přijede Grub s nabidkou Linux nebo XP. Pokus nezmáčku ctrl+alt+delete nabootuje rovnou ubuntu (po chvilce čekání)

a vypíná se ti to vůbec?
- rekl bych, že ano. Pokud jsem ve win XP a dám vypnout, systém se odhlásí a vypne. Ale už nejde tlačítkem power zapnout. Na uspávaní ve win používám kombinaci Alt + F2 a to funguje. Probudí se mezerníkem.

- ubuntu mám in English. Když zvolím Shut down, systém se odhlásí a vypne. Nejde pak tlačítkem power zapnout. Pokud dám Hybernate nebo Suspend nějak se uspí a jde probudit opět mezerníkem.

Nabídka Restart funguje jak z Linuxu tak z Win a pokaždé po restartu se zobrazí pěkný bílý nápis Asus a naběhne Grub s nabídkou.

Ten duhový nápis s viditelnou vadou a divná čára pod okrajem černého displeje jsem doteď za dva roky neviděl při používíní win. (vždycky nabíhal jen bílý Asus a jen an chvilku.)


didicko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 99
Re: Asus F3S a nova instalace
« Odpověď #4 kdy: 19 Srpna 2009, 18:04:59 »
Len pre zaujímavosť, skús ako sa systém vypne, keď do konzoly zadáš:
Kód: [Vybrat]
sudo halt
Ubuntu 14.04, 32-bit. , AMD Athlon 64 X 2 4400+, 2 GB RAM, nVIDIA GeForce 7300 GS

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Asus F3S a nova instalace
« Odpověď #5 kdy: 19 Srpna 2009, 18:39:28 »
Len pre zaujímavosť, skús ako sa systém vypne, keď do konzoly zadáš:
Kód: [Vybrat]
sudo halt

Vypada to na stejne vypnuti jako kdyz v gnome kliknu na shut down a nebo ve win na vypnout. Opet jde uvest v cinnost tim divnym tlacitkem a priznaky stejne (rozmaznutej asus).

Nikdy jsem tohle tlacitko nemackal, takze nevim ani k cemu slouzi. Je mozny, ze by dne nahodou mechanicky odeslo to tlacitko power? Poznam bych to nejak?

didicko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 99
Re: Asus F3S a nova instalace
« Odpověď #6 kdy: 19 Srpna 2009, 19:01:27 »
Citace
Nikdy jsem tohle tlacitko nemackal, takze nevim ani k cemu slouzi.
To tlačítko slúži na spustenie defaultného multimediálneho prehrávača ako vo Windows tak aj v Ubuntu.
Ubuntu 14.04, 32-bit. , AMD Athlon 64 X 2 4400+, 2 GB RAM, nVIDIA GeForce 7300 GS

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Asus F3S a nova instalace
« Odpověď #7 kdy: 19 Srpna 2009, 19:10:08 »
Citace
Nikdy jsem tohle tlacitko nemackal, takze nevim ani k cemu slouzi.
To tlačítko slúži na spustenie defaultného multimediálneho prehrávača ako vo Windows tak aj v Ubuntu.

Díky za info.

Vzhledem k tomu, že tlačítko power nedělá nic ani v jednom OS když je puštěný, nejspíš se pokazilo. To je teda radost. Asi zbýva servis? Jen je náhoda, ře to přestalo fungovat po instalaci ubuntu a pri prvním pokusu o zapnutí ntb.

Nešlo by nejak oveřit, že skutečně nefunguje, než začnu utrácet peníze za servis?

didicko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 99
Re: Asus F3S a nova instalace
« Odpověď #8 kdy: 19 Srpna 2009, 19:30:15 »
Kedže máš aj WinXP, skús použiť tento benchmark klávesnice. Síce je to pre Win, ale možno ti to poslúži. http://www.passmark.com/products/keytest.htm
Ubuntu 14.04, 32-bit. , AMD Athlon 64 X 2 4400+, 2 GB RAM, nVIDIA GeForce 7300 GS

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Asus F3S a nova instalace
« Odpověď #9 kdy: 19 Srpna 2009, 20:45:46 »
Kedže máš aj WinXP, skús použiť tento benchmark klávesnice. Síce je to pre Win, ale možno ti to poslúži. http://www.passmark.com/products/keytest.htm

Vyzkouseno. V programu je jen klavesnive k desktopu. Nicmene diky za tip.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.