Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Xinetd nebo normalne  (Přečteno 794 krát)

Peter33

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 74
Xinetd nebo normalne
« kdy: 22 Srpna 2009, 17:36:27 »
Zdravim.
Mam dva dotazy. Bezi mi na pc (jsem trosku blazen, na adsl s verejnou ip a domenou) web server Apache2 s databazi (zatim MySql), jabber server, ssh server v Internetu a ftp a samba v lokalni siti. Postu jsem radsi sveril Google Apps, protoze o2 donutit k reverznimu zaznamu nejak nejde a na rozbehani smtp, imapu, antispamu atd se necejtim a navic potrebuju u majlu spolehlivost) a kvuli spolehlivosti posty mam dns zaznamy u providera. Cetl jsem dost clanku a nekolik knih o sitovani a v kazdem tvrdi o xinetd neco jineho. Krome jabberu, tak ssh, web server a samba vyrizuje pozadavky minimalne, tak se chci zeptat, jestli je opravdu standalone rezim opravdu o tolik bezpecnejsi, nebo muzu pouzit s klidem xinetd? Vsude je to dost rozporuplnych nazoru. Nebo je to proste jako kde vs gnome a neexistuje jednotnejsi odpoved? Server neni prilis vykonej a nechce se mi na domaci uceni a hrani do toho investovat a timto bych asi usetril ramku.
Za druhe mam asi docela primitivni dotaz. Moje sit vypada takto. Adsl router ma verejnou Internetovou ip adresu. Za jeho NAT jedno pc plus pc, na kterem bezi server. Port forward na web, ssh, a porty jabber serveru nastaveny na lokalni ip serveru, a na druhy pc pouze jeden port kvuli Active na dc++. Pak mam historicky notes bez ethernetu. Bezi na nem win 98. Server na linuxu. Po dlouhem laborovani a vytvareni falesnych ovlacu seriovych modemu na widlich (na windows ma vse kutilske reseni) jsem vytvoril sitove spojeni po seriovym kabelu k serveru. Tim ovsem je mezi serverem a notasem dalsi nat a z druheho pc se na notas nepripojim. Da se nejak zaridit routerovani, aby server spojeny s domaci lan a Internetem pres ethernet a s notasem po seriovym kabelu udelal z notase soucast domaci site bez nat? Reseni je asi udelat nastavit routerovani, ale na webu jsem nasel jen teoreticke clanky o pevnem a dynamickem smerovani a nebo clanky o sdileni pripojeni z netu vyuzivajici nat prave. Potrebuju vedet do jakeho konfiguraku co nastavit, nebo jestli pouzit iptables a pripadne jake parametry? Nebo me nekam nasmerovat?
Pokud by nekdo mi pomohl s moji hrackou, tak moc dekuju. Sice nejde o zadny vaznejsi problemy, ale linux pouzivam prave proto, protoze s Windows si nemuzu hrat a nevidim tolik do nej.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.