Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: jak na sloupce v "Open file" dialogu ?! - A třídění jmen souborů.  (Přečteno 3364 krát)

kapetr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Zdravím

Poradí mi někdo, jak nastavit, které sloupce se mají zobrazit v dialogu "Otevřít soubor" ?

Zdá se, že je tento pro všechny aplikace stejný - a bohužel ukazuje jen jména souborů a čas změny.

STRAŠNĚ mi tam chybí sloupec s velikostí souborů.
Nepodařilo se mi najít, kde to změnit.                             POMOC :-)

A ještě něco - GNOME nějak strašně divně řadí podle jména :-/

Příklad listingu (jen začátky - nějaká videa):

4a0061...
8c2a36...
44a3ca...
60f763...
2662_C...
62290.flv
111905.flv
...

Vidí v tom někdo nějakou logiku ?!
Midnight Commander (a já) NE!

Díky všem za pomoc.

Karel
« Poslední změna: 25 Srpna 2009, 17:05:09 od kapetr »

picard

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 563
Re: jak na sloupce v "Open file" dialogu ?!
« Odpověď #1 kdy: 22 Srpna 2009, 18:15:40 »
Midnight Commander je originální program v angličtině. Kdo ho napsal, si můžete přečíst v menu: Nápověda -- O aplikaci -- Zásluhy -- Napsali.
Kdo ho přeložil do češtiny je hned vedle. Ten program není přeprogramován pro české prostředí pro indexování v české abecedě.
Ubuntu nemá plnou českou verzi, je to verze anglická, kde je co nejvíce věcí přeložených do češtiny, ale většinou tedy ne přeprogramovaných pro naše české prostředí.
Poohlédněte se na internetu po alternativních terminálových linuxových "norton commanderech", já to zatím nezkoušel, používám Nautilus a jsem s ním zatím spokojený.

kapetr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: jak na sloupce v "Open file" dialogu ?!
« Odpověď #2 kdy: 22 Srpna 2009, 19:46:10 »
Děkuji za reakci, ale ....

MC to třídí správně!

ten absurdní výstup třídění je právě z Nautilu !!! Myslel jsem, že to z příspěvku bylo patrné.
A co ty sloupce?

P.S.: Schválně si MC zkuste ... Podle mě je Nautilus oproti MC, jako Brasero vůči K3B. Chtěl bych znát člověka, který Brasero používá - tak (co do možností) u.b.o.h.ý program jsem ještě neviděl :)

Zdravím
« Poslední změna: 22 Srpna 2009, 19:52:07 od kapetr »

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: jak na sloupce v "Open file" dialogu ?!
« Odpověď #3 kdy: 24 Srpna 2009, 21:03:17 »
A co ty sloupce?
Kliknout pravým na nějaký řádek se souborem → Zobrazovat sloupec velikost. A je to.

MC to třídí správně! ten absurdní výstup třídění je právě z Nautilu !!!
Co je správně, toť otázka. Jak např. podle Tebe správně seřadit posloupnost 20 14 2 1 22 3 15?
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

kapetr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: jak na sloupce v "Open file" dialogu ?!
« Odpověď #4 kdy: 24 Srpna 2009, 21:37:37 »
Moc děkuji ... konečně tam tu velikost mám. Klikal jsem na leccos, ... Proč tohle není soustředěno ve Systém->Volby->Správa souborů ?!

Jen by mě zajímalo, jak tam obecně přidat i jiné sloupce (třeba práva, ...).

Ohledně toho třídění musíte ale přece uznat, že třeba

4a0061...
8c2a36...
44a3ca...

je DIVNÉ - pokud totiž číslice < písmena (a to v tomto případě obecně byly - tedy přinejm. u prvního znaku), tak by to mělo vypadat:

4a0061...
44a3ca...
8c2a36...

???

Ohledně Vašich jmen souborů: mělo by to podle mě být:1 14 15 2 20 22.
(věřte nebo ne, teprve po této větě jsem to zkusil v MC - a ten si myslí totéž :-)

Zdravím a těším se na další reakce.

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: jak na sloupce v "Open file" dialogu ?!
« Odpověď #5 kdy: 24 Srpna 2009, 21:43:09 »
Ohledně Vašich jmen souborů: mělo by to podle mě být:1 14 15 2 20 22.
(věřte nebo ne, teprve po této větě jsem to zkusil v MC - a ten si myslí totéž :-)
No vidíš, a to je špatně. Zeptej se libovolného školáčka, a ten Ti řekne, že správné řazení je 1 2 3 14 15 20 22. A Nautilus si to myslí taky  ;)
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

qUAKER

  • Host
Re: jak na sloupce v "Open file" dialogu ?!
« Odpověď #6 kdy: 25 Srpna 2009, 08:26:34 »
pro řazení souborů je správně 1 14 15 2 20 22.

:)

Kód: [Vybrat]
debian@debian-desktop:~$ mkdir sortingtest
debian@debian-desktop:~$ cd sortingtest
debian@debian-desktop:~/sortingtest$ touch 1 14 15 2 20 22
debian@debian-desktop:~/sortingtest$ ls
1  14  15  2  20  22
debian@debian-desktop:~/sortingtest$ touch abc acc acd adc efg ghi ggh zxc zza
debian@debian-desktop:~/sortingtest$ ls
abc  acc  acd  adc  efg  ggh  ghi  zxc  zza  1  14  15  2  20  22
debian@debian-desktop:~/sortingtest$

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: jak na sloupce v "Open file" dialogu ?!
« Odpověď #7 kdy: 25 Srpna 2009, 10:44:58 »
Chtěl jsem tím říci, že správně není nic. Správně je subjektivní pojem. Mně taky více vyhovuje klasické (ne numerické) řazení, ale chápu důvody, proč je to v Nautilu jinak.
Kód: [Vybrat]
arrange@lean:~$ echo -e "1\n14\n15\n2\n20\n22" | sort
1
14
15
2
20
22
arrange@lean:~$ echo -e "1\n14\n15\n2\n20\n22" | sort --numeric-sort
1
2
14
15
20
22
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

kapetr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: jak na sloupce v "Open file" dialogu ?!
« Odpověď #8 kdy: 25 Srpna 2009, 17:04:11 »
Říkáte, že chápete Nautilovy důvody, ...

Ty by mě tedy zajímaly - najít něco v takovémto třídění jmen kombinujících písmena i číslice je horor.

Chápat každou subsekveci číslic ve jméně souboru nikoli jako posloupnost číslic, ale jako číslo, je (promiňte mi ten výraz) zhovadilost.

Neví někdo o nějakém nastavení (třeba v "Editoru nastavení" - GNOME), jak toto zvrátit ?

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: jak na sloupce v "Open file" dialogu ?! - A třídění jmen souborů.
« Odpověď #9 kdy: 25 Srpna 2009, 17:32:56 »
Myslím si, že pokud chci pochopit jiné stanovisko k problému, není možné začínat diskuzi tím, že označím jiný názor za
... horor. ... zhovadilost.

Pokud se opravdu chcete (a teď už radši začínám vykat, abych si udržel odstup ;D) něco k důvodům dozvědět, zkuste si to vyhledat, např. pomocí natural sort, případně numeric sort.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: jak na sloupce v "Open file" dialogu ?! - A třídění jmen souborů.
« Odpověď #10 kdy: 25 Srpna 2009, 18:28:27 »
Zdravím kapetr,

Chtěl jsem tím říci, že správně není nic. Správně je subjektivní pojem.

Ano, to co uvádí arrange , je správná odpověď. To jak se třídí v aplikaci, kterou právě používáte
by se mělo řídit použitím tzv.  collations, což je, volně řečeno, soubor pravidel určující, který z řetězců jako jsou "tyjsi_Pako" nebo "tyjsi_pako" se bude řadit jako první.
Tady je typická kolace, podle které se sortují řetězce češtiny :
Kód: [Vybrat]
http://developer.mimer.com/charts/czech.htmnicméně výběr správné collation se řídí i přáními uživatelů. Třeba , monopolní vydavatel českého telefonního seznamu se může rozhodnout, že abeceda v jeho seznamech bude začínat písmenem 'O'. Otázka je, kdo si takový seznam koupí, že...

 Slušná aplikace Vám umožní si kolaci (typ třídění ) nastavit, méně slušná aplikace, tedy programovaná občas za oceánem, někdy Českou republiku posouvá někam do Asie a neuzná za hodno se zabývat nějakým řazením dle českých pravidel . Má nastaven defaultní typ kolace na Unicode codepoint collation, která funguje tak, že při porovnávání řetězců bere numerické hodnoty znaků v řetězcích, takže výsledek může být to, nad čím se právě rozčilujete.....

P.S.
  Zkuste popátrat, jestli aplikace neumožňuje nastavit nějaké třídění (třeba jej bere implicitně z
Kód: [Vybrat]
localeJá Vám s tím , bohužel nepomohu, jsem jen obyčejný Ubuntu BFU  ;D, ale zde na fóru by někdo mohl vědět...
« Poslední změna: 25 Srpna 2009, 23:03:57 od jfoot »
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

kapetr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: jak na sloupce v "Open file" dialogu ?! - A třídění jmen souborů.
« Odpověď #11 kdy: 26 Srpna 2009, 09:53:01 »
Poznámka pro [arrange]

"zhovadilostí" jsem v žádném případě nemyslel Váš názor, ale chování Nautilu - domníval jsem se, že to je z formulace jasné. Proto si myslím že Vaše reakce byla nepřiměřeně vztahovačná. Sám jste přece uvedl, že i Vám lépe vyhovuje klasické třídění - i z toho je přece zřejmé, že jsem neatakoval Vaše názory - dost možná na rozdíl od Vás a Vaší rady typu:
Kód: [Vybrat]
Zeptej se libovolného školáčka, a ten Ti řekne ...:-/ 

V každém případě, ať si o správnosti třídění v Nautilu myslí kdokoli cokoli, s jedním snad (nezaujatě) musí souhlasit každý:

- hledat v dlouhém seznamu jmen tříděném jako v Nautilu např. jméno začínající vícero číslicemi "horor" je, protože ačkoli začíná např. "2" - dvojkou, může být v podstatě kdekoli mezi jmény začínajícími číslicí a tedy složitost jeho nalezení je O(n) == projít seznam prvek po prvku. Za takově třídění pěkně děkuju ! Sám jsem si to okusil při otvírání vidosouborů v avidemuxu z adresáře s jen několika desítkami souborů. Vždy než jsem něco našel jsem ten dialog 10x proklel :-)

Zkusil jsem se obrátit na Ústav pro jazyk český - tam o třídění nevědí nic (prý to není jejich obor) - ať se zkusím obrátit na Normalizační institut .... uvidíme.

také chci poděkovat jfoot z termín "collations" - s tím už se dá něco vygooglovat.

Nicméně jak jsem nahonem (navíc se svou minimalistickou znalostí angliny) zjistil, tak Nautilus (resp jeho výv. tým) prý na stále se už roky opakující přání uživatelů na alfabetické (nenumerické) třídění slušně řečeno nehledí a ani dosud nepřidal option do svého nastavení. Na LC_COLLATE prý také nedbá.

Pozn.:  http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=900 udává, že "Číslice a skupiny číslic (vč. případné desetinné čárky nebo znaménka minus) se řadí podle číselné hodnoty číslic" - tedy asi skupina číslic by se neměla brát jako číslo, ale jako posloupnost číslic/znaků, a tedy podle toho by bylo správné to, co dělá MC, bash/ls, ... a ne co Nautilus.
« Poslední změna: 26 Srpna 2009, 11:13:18 od kapetr »

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: jak na sloupce v "Open file" dialogu ?! - A třídění jmen souborů.
« Odpověď #12 kdy: 26 Srpna 2009, 11:52:00 »
Poznámka pro [arrange]
"zhovadilostí" jsem v žádném případě nemyslel Váš názor, ale chování Nautilu -
Však já jsem to nebral jako atak na sebe, já mám taky radši způsob, jakým to řadí např. MC, jenom se mi nelíbí, že když to někdo (Nautilus) dělá jinak, a já nerozumím proč, tak to prostě shodím. Tím si (podle mě) uzavíráte cestu k porozumění a naučení se něčeho nového. Proto jste možná také nepochopil tu narážku se školáčkem; prostě 1 2 3 14 15 20 22 je pro většinu lidí přirozenější způsob uspořádání než 1 14 15 2 20 22.

Takže příklad: mám soubory fotka1, fotka2,..., fotka9, fotka10, fotka11. Nebo Track1, Track2,..., Track33. Jasně, můžu tam dát leading zeroes - nuly před to. Ale třeba ze začátku mám těch fotek jen pět, a teprve později doplním další: musím pak opravovat prvních 9 souborů a doplnit ty nuly. A pak, když to překročí 99...

Myslím si, že to nemá souvislost s collations: nejde o to, který znak je před kterým, ale o odlišný algoritmus třídění.

A jinak souhlasím, že by v Nautilu měla být možnost to změnit. To třídění má svoje mouchy, tak jste je např. popsal. Ale při "normálním použití" postačuje, a má uvedené výhody.

Ještě 2 dotazy:

Proč máte své videosoubory pojmenovány tímto způsobem?
Kód: [Vybrat]
1f2c3349555bac0745405576c8ae63
30b5049cf48bd9027cdcb564a5e3a2
32eb2db8b9bc386550ab4ea27fa1e0
397e18cca1551df069a8534c8306ec

Nicméně jak jsem nahonem (navíc se svou minimalistickou znalostí angliny) zjistil, tak Nautilus (resp jeho výv. tým) prý na stále se už roky opakující přání uživatelů na alfabetické (nenumerické) třídění slušně řečeno nehledí a ani dosud nepřidal option do svého nastavení. Na LC_COLLATE prý také nedbá.
Můžete tu dát prosím odkaz? Právě že jsem marně hledal někoho, kdo by si na to stěžoval, a že stížností je na Internetu habaděj...
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: jak na sloupce v "Open file" dialogu ?! - A třídění jmen souborů.
« Odpověď #13 kdy: 26 Srpna 2009, 13:20:38 »
Zdravím všechny diskutující borce,


Myslím si, že to nemá souvislost s collations: nejde o to, který znak je před kterým, ale o odlišný algoritmus třídění.

Svatá pravda  ;D. Kolační algoritmus se opravdu liší od třídícího, jak se lze dočíst zde :
(i když, Wikipedie, také občas není úplně přesná...)
Citace: http://en.wikipedia.org/wiki/Sorting_algorithm
A collation algorithm, e.g. the "Unicode collation algorithm", differs from a sorting algorithm: the first is a process to define the order, which corresponds to the process of just comparing two values, while a sorting algorithm is a procedure to put a list of items in this order.

Čili ,ten, kdo určuje pořadí třídění je collation, ne třídící algoritmus. Třídící algoritmus je pouhý vykonavatel vůle, která mu může (ale nemusí) být vnucena kolací. 
Obecný typ třídícího algoritmu v zásadě ani nemůže určovat pořadí třídění, ale určuje konkrétní mechanismus použitý k třídění, srovnejte Bubble sort, Quick sort a další drůbež.... ;D
    Když třídím čísla pomocí Buble sortu vzestupně, tak kolace může být definována oním "vzestupně". Typ třídění, určuje právě použitý typ třídícího algoritmu.  U typu algoritmu "Bubble sort" je použitým mechanismem ono známé "probublávání" hodnot....

Snad se nemýlím.... ;)
« Poslední změna: 26 Srpna 2009, 13:48:03 od jfoot »
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

kapetr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: jak na sloupce v "Open file" dialogu ?! - A třídění jmen souborů.
« Odpověď #14 kdy: 26 Srpna 2009, 13:59:20 »
Ty odkazy na "stěžování si" už nevím ...
Myslím, že jsem googloval "nautilus sort order" +-
... jo, něco jsem vytál z historie:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/nautilus/+bug/326582

S těmi číselnými indexy na konci jmen máte pravdu, ale mnoho programů s tím už počítá a rovnou čísluje např. třímístně (xxxx001, ...).

Ty moje divné názvy ... to jsou ruzná stažena flash videa, která jsou v archivech pojmenována často takhle "ne-lidsky".

Ohledně toho  collation X třídění: Možná by to mělo být tak, že collation by nabízelo porovnávání 2 prvků, které by třídící alg. mohl (ale nemusel) využít. Tak jako tak je ale divné, že ls i Nautilus to dělají různě. Na mě to dělá dojem, že Nautilus si to dělá po svém a na locales v tomto ohledu asi nehledí.

Ohledně té ČSN normy - vydavatel zřejmě úzkostlivě střeží, aby náhodou toto nebylo někde na netu volně k přečtení, takže nevím, ale dle té formulace z ÚpJČ to vypadá, že správně my to mělo být "nenumericky".
« Poslední změna: 26 Srpna 2009, 14:11:15 od kapetr »

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: jak na sloupce v "Open file" dialogu ?! - A třídění jmen souborů.
« Odpověď #15 kdy: 26 Srpna 2009, 14:42:09 »
Zdravím kapetr,

ode mě máte K+, za přístup k problému : průchod i přes někdy poněkud nezáživné 
(ČSN ) normy  a instituce , i když kontaktovat ÚpJČ znamená někdy leccos zajímavého se dozvědět...
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: jak na sloupce v "Open file" dialogu ?! - A třídění jmen souborů.
« Odpověď #16 kdy: 26 Srpna 2009, 17:46:14 »
No paráda, konečně to začíná vypadat na normální diskuzi, a možná i k něčemu dojdem'  :D

Na mě to dělá dojem, že Nautilus si to dělá po svém a na locales v tomto ohledu asi nehledí.
Je i není pravda.

Není to pravda, protože pokud změním locales, změní se i způsob třídění v Nautilu, takže na to hledět musí.
Kód: [Vybrat]
> cd /tmp
> mkdir test
> cd test/
> locale | grep LANG
LANG=en_US.UTF-8
> touch a b c d ch re řa síp šia z ž  # vytvoř tyto soubory
> ls
a  b  c  ch  d  řa  re  šia  síp  z  ž  # z hlediska češtiny nesprávně
> LANG=cs_CZ.UTF-8 # změň locales na český
> locale | grep LANG # kontrola
LANG=cs_CZ.UTF-8
> ls
a  b  c  d  ch  re  řa  síp  šia  z  ž
V US locales je písmeno "ch" před "d", a např. písmena "s" a "š" jedno jsou, takže záleží spíš na tom, co následuje za nimi. V českém locales jsou písmena "c" a "h" brána jako "ch", a rozlišuje se diakritika. (Můj výpis ukazuje pouze ls, ale v Nautilu to třídí stejně. Jen je ho potřeba po změně locales restartovat.)

Na druhou stranu je pravda, že si to Nautilus dělá po svém, protože (co jsem zjistil) pro třídění jmen souborů používá funkci g_utf8_collate_key_for_filename (podrobnosti viz třeba zde - kód a zde - diskuze). Ta se liší od klasického třídění tím, že bere speciální ohled na soubory obsahující tečku "." a čísla.

  * In order to sort filenames correctly, this function treats the dot '.'
 * as a special case. Most dictionary orderings seem to consider it
 * insignificant, thus producing the ordering "event.c" "eventgenerator.c"
 * "event.h" instead of "event.c" "event.h" "eventgenerator.c". Also, we
 * would like to treat numbers intelligently so that "file1" "file10" "file5"
 * is sorted as "file1" "file5" "file10".

Jak se dále dozvíme v kódu
Citace
   * This has the side-effect of sorting numbers before everything else (except
   * dots), but this is probably OK.

Vedlejším efektem je, že čísla (obecně: ne jen ve smyslu 5 > a, ale ve smyslu 8c < 44, viz třeba ta kapetrova videa na začátku) mají při třídění přednost před písmeny, but this is probably OK  ;D No a tím se dostáváme k těm kapetrovým flash souborům...

Ty moje divné názvy ... to jsou ruzná stažena flash videa, která jsou v archivech pojmenována často takhle "ne-lidsky".
Stejně tomu nerozumím: prostě si jednoho dne řeknete, že máte chuť na video 111905.flv, a pak ho hledáte v setříděném seznamu? Není lehčí využít třeba náhled (thumbnail)?

Ohledně té ČSN normy - vydavatel zřejmě úzkostlivě střeží, aby náhodou toto nebylo někde na netu volně k přečtení, takže nevím, ale dle té formulace z ÚpJČ to vypadá, že správně my to mělo být "nenumericky".
Přiznám se, že co říká ohledně třídění ČSN mě moc nezajímá. Pochybuju, že se tam dočtu něco relevantního o tom, jak třídit názvy souborů typu "eventgenerator.c" a "file1x5". I když dnes je asi norma na vše.

Jinak díky za ty odkazy. Pomohly mi. A souhlasím, že by v Nautilu měla být možnost to změnit. Prostě by se jen využila pro třídění jiná funkce.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: jak na sloupce v "Open file" dialogu ?! - A třídění jmen souborů.
« Odpověď #17 kdy: 26 Srpna 2009, 18:01:04 »
Zdravím arrange,

dík za poslední poučný příspěvek ....K+.
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

kapetr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: jak na sloupce v "Open file" dialogu ?! - A třídění jmen souborů.
« Odpověď #18 kdy: 26 Srpna 2009, 20:26:17 »
Také díky.

arrange to nahlédnutím do zdrojáků definitivně rozhřešil.

Nautilus tedy locales sice v potaz bere, ale numerické subsekvence v každám případě bere numericky (asi jako jeden "znak" s odpovídjící číselnou hodnotou).

Musíme doufat (alespoň,my, kteří se nechceme pouštět do úprav a rekompilací :-), že tu option tam třeba někdy přidají.

Zdravím všechny. 

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.