Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Rychlost Samby  (Přečteno 1321 krát)

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Rychlost Samby
« kdy: 12 Října 2006, 18:12:36 »
Mám doma 3 PC - na jednom je Ubuntu EE a na ostatních dvou jsou Windows XP Pro.
Někdy potřebuji z jednoho z PC s Windows přenést velké soubory (2-8GB) na PC s Ubuntu. Dále také ze všech PC tisknu na třech tiskárnách, které jsou připojeny k jednomu z PC s Windows.
Sambu mám nastavenou, pracovní skupina je "pikalek", PC se jmenují "tpikalek-desktop", "zpikalek-desktop" a "lpikalkova-desktop".
Z PC s Windows se na druhé PC s Windows dostanu vždy bez problémů a tisk je velmi rychlý (kliknu a za 1s se spustí tisk).
Z PC s Ubuntu se na kterékoliv PC s Windows dostanu a tisk je velmi pomalý (trvá to třeba 10 minut). Kopírování souborů je také velmi pomalé (kolem 1MB/s) a velmi vytěžuje procesor na PC s Ubuntu (Celeron 1,8GHz asi na 70%).
Celá síť je 100mbps Full Duplex a všechny síťovky tak běží. Switch je nějaký levný STLab, zdřejmě to také brzdí, ale umí víc - když jsem měl SuSE, tak jsem kopíroval 6MB/s.
Ohledně toho vytížení procesoru mě ještě napadlo vypnuté DMA - kontroloval jsem to a je zapnuté na UDMA-5.

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Rychlost Samby
« Odpověď #1 kdy: 13 Října 2006, 13:52:36 »
jak to fungovalo na dapper drake (6.06)? edgy eft (6.10) je porad jeste betaverze...
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Rychlost Samby
« Odpověď #2 kdy: 13 Října 2006, 14:23:12 »
V Dapperovi to taky jelo pomalu.
Teď mě ještě napadlo, že když jsem měl SuSE, měl jsem jinou základní desku a procesor (předtím 1GHz Athlon, teď 1,8GHz Celeron).
Předtím byla síťovka v PCI (už nevím přesně co), teď je integrovaná (podle manuálu Realtek 8201CL, ale lspci ukazuje VIA, tak nevím).

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Rychlost Samby
« Odpověď #3 kdy: 13 Října 2006, 15:14:52 »
Zkoušel jsem zapojit tu PCI síťovku Realtek a v BIOSu vypnout tu integrovanou. Vytížení CPU se snížilo asi na 30%, ale také se snížila rychlost na 800Kb/s.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.