Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Místo zvuku po spuštění Ubuntu chrčení  (Přečteno 1563 krát)

WDRat

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Místo zvuku po spuštění Ubuntu chrčení
« kdy: 01 Září 2009, 15:05:58 »
Buenos dias!
Mám nově nainstalované Ubuntu, paráda všechno mi jelo skoro samo bez problémů až doteď.
Po tom co jsem si nainstaloval nové programy pro přehrávání hudby a filmů, tak z počítače místo zvuku vychází chrčení.
Určitě to není hardwarem, protože donedávna všechno šlo, žádný problém s chrčením. Navíc předtím, než se spustí Linux to normálně pípá s vydává standartní zvuky.
Bedničkama to taky není, jinde fungují.
Osobně jsem přesvědčen že jsem nějakým neuvážlivým chováním poškodil něco v systému, nebo něco přenastavil. Poradíte mi něco? Myslíte že přeinstalace by pomohla?

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: Místo zvuku po spuštění Ubuntu chrčení
« Odpověď #1 kdy: 01 Září 2009, 15:19:33 »
Stalo se mi to taky. Ptal jsem se tu na fóru co s tím, ale bohužel bez odezvy. Protože jsem si laborováním s různejma ovladačema už v dřívějšku rozvrtal v systému víc věcí, tak jsem se rozhodl pro reinstalaci a už opět nechrčím ;)

WDRat

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Místo zvuku po spuštění Ubuntu chrčení
« Odpověď #2 kdy: 01 Září 2009, 15:23:17 »
Aha, zrovna sem to nainstaloval >:(.
Můžu se zeptat, mohu Ubuntu přeinstalovat tak, aby mi v počítači zůstali fotky, filmy, atd.?

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: Místo zvuku po spuštění Ubuntu chrčení
« Odpověď #3 kdy: 01 Září 2009, 18:26:26 »
Neházej ještě flintu do žita, třeba někdo poradí jak to chrčení odstranit. Jestli jsi toho neinstaloval nějak extra moc, tak zkus ty věci odinstalovat. Historii toho co konkrétně jsi instaloval najdeš v Synapticu: Výběr - historie. Je tam v časové řadě uveden každý instalovaný program včetně závislostí. Někdy je těch závislostí poměrně dost, takže se může zdát, že zbavit se všeho může být hodně pracné, naštěstí existují způsoby jak si to podstatně ulehčit ("sudo apt-get remove seznam vsech balicku ktere se maji odstranit") nebo utilitka gtkorphan

Jinak o reinstalaci Ubuntu už tu nějaká vlákna jsou, zkus pohledat

WDRat

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Místo zvuku po spuštění Ubuntu chrčení
« Odpověď #4 kdy: 02 Září 2009, 13:07:26 »
všechny nezkušené uživatele důrazně varuju. Než se pustíte do promazávání balíků, radši to celé přeinstalujte .-).
Už mi to jed epo přeinstalaci.

WDRat

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Místo zvuku po spuštění Ubuntu chrčení
« Odpověď #5 kdy: 09 Září 2009, 20:43:21 »
Už mi to udělalo zas >:(. Linux mě začíná pěkně *censored*. Vyžaduji po počítači přehrávání videí, muziky, stahování warezu a nějaké další drobnosti. A ani základy v něm nefungují.
Ale už vím co spouští tento problém. Když se mi zaseko načítání Linuxu (asi 10 minut to stálo), tak sem to natvrdo restartova. A teď mi nefunguje zvuk. Jsem z toho na mrtvicu, protože  se mi to nechce zase celé přeinstálovávat. Nevíte někdo jak přeinstalovat třeba ovladač na zvukovku nebo něco takového. Prosím vás poraďte mi.

NoWin

  • Host
Re: Místo zvuku po spuštění Ubuntu chrčení
« Odpověď #6 kdy: 09 Září 2009, 22:42:36 »
Už mi to udělalo zas >:(. Linux mě začíná pěkně *censored*. Vyžaduji po počítači přehrávání videí, muziky, stahování warezu a nějaké další drobnosti. A ani základy v něm nefungují.
Ale už vím co spouští tento problém. Když se mi zaseko načítání Linuxu (asi 10 minut to stálo), tak sem to natvrdo restartova. A teď mi nefunguje zvuk. Jsem z toho na mrtvicu, protože  se mi to nechce zase celé přeinstálovávat. Nevíte někdo jak přeinstalovat třeba ovladač na zvukovku nebo něco takového. Prosím vás poraďte mi.
Mně to dělalo to samý a podle všeho byl viníkem "slavnej", "stabilní" a "bezproblémovej" mixér PulseAudio. V Systém → Volby → Zvuk si všude nastav "ALSA" místo "PulseAudio" a mohlo by to přestat, jinak napiš jakou máš zvukovku, respektive sem dej výpis lspci (napiš do Terminálu a odenteruj to).

Nejhorší na tom je, že se bude Karmic nejspíš spoléhat jen na PA, takže z toho může bejt pěknej průser.
« Poslední změna: 09 Září 2009, 22:45:48 od MetalHead »

WDRat

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Místo zvuku po spuštění Ubuntu chrčení
« Odpověď #7 kdy: 10 Září 2009, 10:28:14 »
Děkuju!
Pohrál jsem si v tom nastavení a zvuk začal fungovat, když jsem vše nastavil na Open Sound System. Myslím že problém byl v tom, že tvrdý restart nějak smazal nastavení zvuku. Děkuju moc! Už to funguje.

WDRat

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Místo zvuku po spuštění Ubuntu chrčení
« Odpověď #8 kdy: 10 Září 2009, 12:14:34 »
Po restartu se mi objevil problém znovu. Tentokrát nepomáhá žádné nastavení. To je úplně šílené. Tux mě asi nenávidí. Poraďte prosím.

 Tady je výpis:
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Mobile 4 Series Chipset Memory Controller Hub (rev 07)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation Mobile 4 Series Chipset PCI Express Graphics Port (rev 07)
00:1a.0 USB Controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #4 (rev 03)
00:1a.1 USB Controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #5 (rev 03)
00:1a.7 USB Controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB2 EHCI Controller #2 (rev 03)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) HD Audio Controller (rev 03)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) PCI Express Port 1 (rev 03)
00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) PCI Express Port 4 (rev 03)
00:1c.5 PCI bridge: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) PCI Express Port 6 (rev 03)
00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #1 (rev 03)
00:1d.1 USB Controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #2 (rev 03)
00:1d.2 USB Controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #3 (rev 03)
00:1d.3 USB Controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB UHCI Controller #6 (rev 03)
00:1d.7 USB Controller: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) USB2 EHCI Controller #1 (rev 03)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev 93)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation ICH9M LPC Interface Controller (rev 03)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation ICH9M/M-E SATA AHCI Controller (rev 03)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) SMBus Controller (rev 03)
01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation Device 06ec (rev a1)
07:00.0 Network controller: Atheros Communications Inc. AR928X Wireless Network Adapter (PCI-Express) (rev 01)
09:00.0 Ethernet controller: Attansic Technology Corp. Device 1063 (rev c0)


Edit: Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem v Ovládání hlasitosti nastavil jiné zařízení. Tolik srandy na windowsech člověk fakt nezažije. ;D
Edit2: Uáááá. Spustil jsem ve firefoxu nějaké video z youtube a už je to rozchrčené celé. Jdu se oběsit na kabelu od beden. Zase jenom chrčení :-(
« Poslední změna: 10 Září 2009, 13:49:25 od WDRat »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.