Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace VMware server 1.0  (Přečteno 1269 krát)

Harad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Instalace VMware server 1.0
« kdy: 13 Října 2006, 10:14:58 »
Potřebuji poradit s instalací VMware Server. Na netu jsem si našel jakýsi návod, jak tento program nainstalovat do Ubuntu, bohužel, moc anglickým jazykem nevládnu, a nějak se mi instalace nezdařila. Jak tento program nainstaluji?
« Poslední změna: 25 Října 2007, 23:58:52 od Anna Taliánová »

waldo.pepper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Instalace VMware server 1.0
« Odpověď #1 kdy: 13 Října 2006, 11:21:48 »
už si nepamatuji jestli je to *.deb balíček nebo archiv *.tar.gz? Ale jde to bez nejmenších problémů, není se čeho obávat....
Najvjac peňazí sa utratí pri placení

Harad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Instalace VMware server 1.0
« Odpověď #2 kdy: 13 Října 2006, 12:59:27 »
Jsou to balíčky VMware-server-1.0.1-29996.tar.gz a VMware-mui-1.0.1-29996.tar.gz. Rozbalil jsem je v Gnome ve správci archivů, v obou adresářích je soubor vmware-install.pl, jestli jsem pochopil dobře návod (ach, ta moje angličtina...), tak by to měl být skript pro instalaci. Když na něj ve složce vmware-server-distrib poklepu, dá mi to na výběr Spustit v terminálu, Zobrazit, Zrušit, a nebo Spustit... Když dám příkaz Spustit v terminálu, tak terminál jenom problikne, a nic dalšího se neděje.

waldo.pepper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Instalace VMware server 1.0
« Odpověď #3 kdy: 13 Října 2006, 20:26:26 »
tak, tak. Nejsem guru, ale jakmile je to zabalený archiv (tar.gz) tak instalaci dělám v MC (midnight commanderu-nevíte-li oč jde, dořešíme). Takže maximálně easy řešení bez znalostí bashe, aliasů, příkazů pro rozbalování- 1. spustím v terminálu mc. Příkazem cd /..... se dostanu do adresáře, kde mám stažený vmware....tar.gz. Např-mám-li onen archiv downloadovaný do adresáře /home/harad/downloads   napíšte v bashi cd /home/harad/downloads (enter). Přepínačem Ctrl+O přepněte do mc. Jste v adresáři s balíčkem vmware.server-1.....tar.gz. Stačí na něj kliknout a objeví se vám /vmware.server-....tar.gz. tlačítkem Insert podbarvím a tlačítkem F5 si jej zkopírujte někam, třeba do stejného adresáře. Pak, v onom adresáři stačí složku otevřít a kliknout na *install.pl  (to je vlastně nakonec to, co jste viděl -spustit v terminálu). Pak jen, pokud nemáte opravdu  mimořádně jiný počítač, hw, instalaci, náladu, stačí Entrovat a instalace proběhne bez potíží. Tak a teď pište problémy...
Najvjac peňazí sa utratí pri placení

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.