Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ikonky kde ste?  (Přečteno 1777 krát)

Martingt89

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Ikonky kde ste?
« kdy: 01 Září 2009, 23:31:53 »
Predsa len som nedockavy a tak sa spytam ako je to s ikonkamy v systeme, cim dalej viac ich chyba uz aj vo Firefoxe pri kliknuti pravym su len textiky  :( tak ma zaujima ci Ubuntu chce prejst do textoveho rezimu  ;D alebo sa vazne pohol vyvoj desingu? Su o tom nejake info?

Marcel Gavalier - Gavo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 109
    • Facebook - GavoStar
Re: Ikonky kde ste?
« Odpověď #1 kdy: 02 Září 2009, 00:02:21 »
Ahoj, posledne som o ikonky prisiel aj ja instalovanim posledneho kernelu. Teraz ale uz si ikonky spat. Notofikacia je zaradena ako u predoslej verzii hore, co ma trosku sklamalo mohli to dat dole namiesto vstrede ci hore :( no nevadi. Btw tvoj problem je vyriesieny staci ak das do terminalu sudo apt-get update a sudo apt-get upgrade. potom sudo reboot. A ikonky mas spat :P
Po 19:00 sa k odpovedi neodpracujes! - Vsetci kukaju vecerne spravodajstvo!  :/
Ubuntu 9.10 "na tvrdo"
XPS M1530 CORE 2 DUO T8300 2.40GHz,800,3M Memory Dual Channel 3.0GB (1X2GB + 1X1GB) 667 MHz DDR2 SDRAM Hard Drive 250GB Serial ATA (5400RPM) Graphics Card 256MB NVIDIA GeForce Go 8600M GT

Martingt89

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Re: Ikonky kde ste?
« Odpověď #2 kdy: 02 Září 2009, 20:26:56 »
Zdravim sice som sudo apt-get update, upgrade skusal, nepomohlo avsak skusim nanovo nahodit karmic s alpha5.
Ten OSD mi vyhovoval v strede, neviete ci sa da nastavit nejakym konfig suborom? By som splacal nejaku easy GUI aplikaciu na nastavenie...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Ikonky kde ste?
« Odpověď #3 kdy: 03 Září 2009, 07:59:35 »
Podla toho co som cital tak gnome chce prejst do zobrazovania menu iba textom bez ikoniek. Ovsem neviem od ktorej verzie. Nebude to uz dajake testovanie reakcii uzivatelov?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Marcel Gavalier - Gavo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 109
    • Facebook - GavoStar
Re: Ikonky kde ste?
« Odpověď #4 kdy: 03 Září 2009, 09:03:42 »
Zdravim sice som sudo apt-get update, upgrade skusal, nepomohlo avsak skusim nanovo nahodit karmic s alpha5.
Ten OSD mi vyhovoval v strede, neviete ci sa da nastavit nejakym konfig suborom? By som splacal nejaku easy GUI aplikaciu na nastavenie...

SKus v nastaveni okien, a pozadia tam ams v jednej karte ze zobrazovat ikonky v menu skus to odkliknut a znova zakliknut, No pokial sa nemylim pozicia notify-osd uz tu urcite riesena bola. Ak ti nevyhovuje pozicica hore (mne osobne sa viacej paci dole ale urcite nie v strede) mozes notify-ods odinstalova s synaptiku a nainstalovat si notification-daemon a notification-manager a mozes si poziciu menit ako len chces, stym ze notifiy-osd je daleko krajsie podla mna ako daemon, presjt na menu bez ikoniek je predsa somarina!

Podla toho co som cital tak gnome chce prejst do zobrazovania menu iba textom bez ikoniek. Ovsem neviem od ktorej verzie. Nebude to uz dajake testovanie reakcii uzivatelov?

Nemylism si ze testuju reakciu, skorej len pre preinstalacii bolo defaultne odskrtnute zobrazovanie ikoniek ale zaskrtnut sa dalo, to ma ale napadlo az po update takze neviem isto povedat ci to bolo tym :P minimalne viem ze som to mal odskrtnute a ked som zaskrtol ikonky nabehli.
Po 19:00 sa k odpovedi neodpracujes! - Vsetci kukaju vecerne spravodajstvo!  :/
Ubuntu 9.10 "na tvrdo"
XPS M1530 CORE 2 DUO T8300 2.40GHz,800,3M Memory Dual Channel 3.0GB (1X2GB + 1X1GB) 667 MHz DDR2 SDRAM Hard Drive 250GB Serial ATA (5400RPM) Graphics Card 256MB NVIDIA GeForce Go 8600M GT

Martingt89

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Re: Ikonky kde ste?
« Odpověď #5 kdy: 03 Září 2009, 11:16:42 »
Dakujem za rady, ikonky sa vratili odkliknutim volby Zobrazit ikony v menu, sice neviem preco to nebolo zakliknute....

Marcel Gavalier - Gavo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 109
    • Facebook - GavoStar
Re: Ikonky kde ste?
« Odpověď #6 kdy: 03 Září 2009, 11:37:33 »
[SOLVED]

Dakujem za rady, ikonky sa vratili odkliknutim volby Zobrazit ikony v menu, sice neviem preco to nebolo zakliknute....

To bude poslednym updatom, kde si isntaloval asi kernel alebo neviem cim ale setli to ako default pre odkliknute.. staci zakliknut :P
« Poslední změna: 03 Září 2009, 11:40:51 od gavo »
Po 19:00 sa k odpovedi neodpracujes! - Vsetci kukaju vecerne spravodajstvo!  :/
Ubuntu 9.10 "na tvrdo"
XPS M1530 CORE 2 DUO T8300 2.40GHz,800,3M Memory Dual Channel 3.0GB (1X2GB + 1X1GB) 667 MHz DDR2 SDRAM Hard Drive 250GB Serial ATA (5400RPM) Graphics Card 256MB NVIDIA GeForce Go 8600M GT

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.