Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ako nastavit HP Deskjet F4280 All-In-One?  (Přečteno 2081 krát)

apollo

• Návštěvník
ako nastavit HP Deskjet F4280 All-In-One?
« kdy: 03 Září 2009, 10:30:55 »
Zdravim,
kupil som si multifunkcne zariadenie HP Deskjet F4280 All-In-One. System (Ubu JJ) mi ju korektne spoznal a aj nainstaloval. Uz som sa pokusal laborovat s nastaveniami, ale mam stale dva problemy, mozno mi tu bude vediet niekto poradit:
- V ubuntu mi pri tlaci dava zbytocne vela atramentu. Pokusal som sa to uz nastavit v predvolbach tlace (zmenou percent pri polozke JAS), ale ziaden efekt som si nevsimol. Mam dualboot a pri testovani pod WinXP mi pri nastaveni normal pouziva menej atramentu, vysledny vytlacok sa mi zda lepsi. Vie mi niekto poradit, ako nastavit mnozstvo pouzivaneho atramentu (bez toho, aby som musel zmenit kvalitu tlace z NORMAL na DRAFT)?

- Len pre zaujimavost, je mozne priradit tlacidlu z tohoto zariadenia nejaku akciu a ak ano, tak ako? Ide mi o to, aby po stlaceni tlacidla SCAN na multifunkcnom zariadeni zacalo skenovat (predstavujem si to nejako tak, ako ked HAL obsluhuje kombinacie FN+x klaves na klavesnici notebooku). Teraz mi sice skener pracuje spravne (dokonca vysledky sa mi zdaju kvalitnejsie ako pri mojich testoch s WinXP - ale to prikladam vynikajucemu XSane), ale skenovanie spustam z pocitaca a nie zo zariadenia... Moznost vyuzitia tohoto tlacidla by sa mi hodila, pretoze mam toto zariadenie dalej od pocitaca a usetril by som si cas (ked stlacim SCAN na zariadenia, tak kym pridem k pocitacu, uz bude dokument ciastocne skenovany...). Je teda mozne tomuto tlacidlu SCAN priradit funkciu skenovania?

arrange

• Závislák
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: ako nastavit HP Deskjet F4280 All-In-One?
« Odpověď #1 kdy: 03 Září 2009, 20:52:01 »
ad 1) Pokud tu volbu nemáš v grafickém nastavení tiskárny, tak je to horší - mělo by být teoreticky možné změnit nastavení v ppd souboru, který najdeš v adresáři /etc/cups/ppd/, to ale záleží na použitém ovladači a tiskárně. Je to citlivé na syntax, takže zálohovat, pročíst dokumentaci a hodně opatrně. Po změně souboru je potřeba restartovat cups
Kód: [Vybrat]
sudo /etc/init.d/cups restart
Jestli dojdeš k nějakým výsledkům, určitě se ozvi, samotného by mě zajímalo, jestli by to fungovalo.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

apollo

• Návštěvník
« Odpověď #2 kdy: 03 Září 2009, 22:36:42 »
to arrange:
   Vdaka, pokusim sa s tym pohrat. Ja sice mam v grafickom nastaveni volbu JAS, ale nebadam ziadne zmeny pri memni jej hodnoty. Pokusim sa s tym teda trochu popasovat. Ak sa podari, samozrejme dam vediet...

ad 2/ Nasiel som v synapticu skript "scanbuttond", ktory by mal zvladnut spustit xsane po stlaceni tlacidla SCAN na zariadeni. Bohuzial moj typ tlaciarne to nepozna, ale mozno sa k niecomu dopracujem neskor...

apollo

• Návštěvník
« Odpověď #3 kdy: 04 Září 2009, 12:37:03 »
Takze bohuzial...  :'(

Nedokazal som rozumne nastavit ten atrament cez graficke rozhranie (po kazdej zmene som previedol restart CUPS), v subore PPD nenachadzam miesto, ktore by toto mohlo ovplyvnovat. Este pri tom grafickom nastaveni - ako som uz napsial, pokusal soms a zmenit hodnotu JAS, ale je tam informacia, ze to je hodnota defaultna a pouzita iba ak si to dany program nezmeni podla seba. Takze by ma zaujimalo, ci je schopny OOo menit tieto nastavenia podla seba a ak ano, ci je mozne to nejako poupravit...

No a k tomu ovladaniu skenera tlacidlom SCAN - daemon scanbtnd nepozna oj typ skenera, aj ked som sa pokusal ho rozbehat (su navody na sprevadzkovanie aj neznamych skenerov), tak sa mi to nepodarilo.

Takze moj uspech bol nulovy, co ma mrzi... Snad ma tu niekto este posunie spravnym smerom...

EDIT:
Takze s tym atramentom som uz pohol. Preco ma hned nenapadla ta najjednoduchsia moznost - nastavit si rozlisene natvrdo. Po nastaveni na 600 dpi sa mi zda vystup dokonca kvalitnejsi ako ten na WinXP s ovladacmi priamo od HP. Takze riesenim je pohrat sa s rozlisenim - defaultne pouzite "Controlled by 'Printout mode'" asi nastavuje zbytocne vysoke rozlisenie...

Uz len skusit vyriesit to tlacidlo na skenovanie a budem chrochtat od stastia... ;)
« Poslední změna: 04 Září 2009, 22:49:22 od apollo »

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.