Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problem se sdilenim přes virtual box  (Přečteno 689 krát)

Foxarea

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 151
Problem se sdilenim přes virtual box
« kdy: 08 Září 2009, 15:37:36 »
Dobrý den,

mám nainstalovaný virtual box s win seven, potřebuji totiž používat program na vysílání rádia přes shoutcast. Tento program mi přes wine nainstalovat nejde. Tady je link na ten program co tam chci.
Kód: [Vybrat]
http://dl.getdropbox.com/u/808612/mmm/sambc-fb.exe
Nejde mi tam prostě za boha nastavit sdílení do hostitelského počítače (Ubuntu 9.04).
Přídavky pro hosta nainstalovány mám, nastavený adresář pro sdílení také. Ale at zkouším co zkouším tak mi to tu složku nenajde. Zkousšel sem hleda přes google, ale nic rozumného tam nebylo. Takže se chci zeptat jestli s tím někdo máte zkušenosti, tady na foru sem k tomu nic nenašel. Na wiki bylo cosi o nějakém sitovem ovladaci k Vistám, ale ten na isu s přídavky pro hosta stejně nebyl. ¨

Cituji z Wiki
Citace
Windows Vista

Windows Vista již neobsahují ovladač pro síťovou kartu používanou ve VirtualBoxu, proto není po instalaci dostupná síť. Ovladač pro síťovku je přiložen v obrazu Přídavky pro hosta ve složce AMD_PCnet, odkud jej ručně nainstalujte.

Daná složka na tom obrazu vůbec není.

A ještě jedna věc, když kliknu na nastavení pc ve vboxu tak tam nikde v možnostech nemám usb. Prostě to na moji flešku vůbec neraguje, i když linux mi ji samozřejmě vyhledá.

Předem děkuji za jakoukoliv odpověd co mi bude nejaky zpusobem ku prospechu.
Ubuntu 9.04. Jaunty Jackalope x86,
Anthlon X2 4850e, Gainward Geforce 8600 GT256 MB DDR2, 2x2GB DD2 800 Mhz..

Kecik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
  • nuqDaq yuch Dapol-where do you keep the chocolate?
    • Personal web page
Re: Problem se sdilenim přes virtual box
« Odpověď #1 kdy: 08 Září 2009, 15:51:35 »
Je asi docela jasný , že dokud nenainstaluješ driver na síťovku nehneš se z místa. Když mrkneš do nastavení virt. stroje ve VB, tak si v kategorii síť můžeš vybrat typ síťovky,
podle mě bude mít vista i 7čka driver pro Intel PRO/1000
The most important thing in the programming language is the name. A language will not succeed without a good name. I have recently invented a very good name and now I am looking for a suitable language.
D. E. Knuth, 1967

Sakal77

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: Problem se sdilenim přes virtual box
« Odpověď #2 kdy: 09 Září 2009, 10:58:35 »
...a ohledně toho USB ve VB. Pokud to je VB OSE (tzn. za verze, která je standardně v repoz. Ubuntu), tak tam USB nechodí. Je to účel, ne chyba. Více na http://wiki.ubuntu.cz/VirtualBox

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.