Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: pretahnuti aktualizaci z jednoho ubuntu na druhe  (Přečteno 816 krát)

mefiik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
pretahnuti aktualizaci z jednoho ubuntu na druhe
« kdy: 12 Září 2009, 14:52:36 »
Ahojte, mam dotaz.. resil sme tu ze mi nejde naject na ubuntu, bhuzel sem to nevyresil... a tak sem znova nainstaloval ubuntu.. a ted to stare tu mam jako media... tak me zajima jestli muzu nejak pretahnout aktualizace a nastaveni ze staryho ubuntu na to novy, abych to nemusel vse zase nastavovat:) dekuji predem

EDIT: vim ze kdyz sem na starem ubuntu stahl aktualizace a potom sem tu danou aktualizaci ci soubor stahoval pres terminal znova tak uz ji nestahl ale nasel nekde na disku a jen nainstaloval.. tak kdyby treba slo ukazat aby to stare ubuntu bylo zdroj aktualizaci ci tak nejak:D

Zelvuska

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
Re: pretahnuti aktualizaci z jednoho ubuntu na druhe
« Odpověď #1 kdy: 12 Září 2009, 15:58:45 »
Stazene baliky jsou ulozene ve /var/cache/apt/archives, takze by je melo stacit pretahnout z toho stareho do tohoto umisteni na novem a dat aktualizovat. To co najde v cache uz nebude stahovat.
Nastaveni programu jsou ulozena v domovskem adresari ve skrytych souborech (zacinaji teckou - zobrazeni v nautilu pomoci Ctrl+H), takze jejich nakopirovani zajisti stejnou konfiguraci.
Systemova nastaveni by mela byt ulozena v /etc.

Snad jsem neplacnul nejakou blbost...

mefiik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re: pretahnuti aktualizaci z jednoho ubuntu na druhe
« Odpověď #2 kdy: 12 Září 2009, 16:31:29 »
Stazene baliky jsou ulozene ve /var/cache/apt/archives, takze by je melo stacit pretahnout z toho stareho do tohoto umisteni na novem a dat aktualizovat. To co najde v cache uz nebude stahovat.
Nastaveni programu jsou ulozena v domovskem adresari ve skrytych souborech (zacinaji teckou - zobrazeni v nautilu pomoci Ctrl+H), takze jejich nakopirovani zajisti stejnou konfiguraci.
Systemova nastaveni by mela byt ulozena v /etc.

Snad jsem neplacnul nejakou blbost...
nn uz sem se optal na ubuntu irc a rekli mi skoro to same:) dik.. akorat mam dotaz... kdyz na tom starym ubuntu mi blbla ta plocha.. a ted z toho staryho zkopiruju vsehcno nastaveni atd atd... je asi velka moznost ze se mi rozdela i to novy ubuntu ze??

Zelvuska

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
Re: pretahnuti aktualizaci z jednoho ubuntu na druhe
« Odpověď #3 kdy: 12 Září 2009, 17:42:18 »
Tak to jsem rad, ze jsem nemystifikoval...
Jinak je to dost pravdepodobne (neusim ceho se to blbnuti tykalo), ale nastaveni plochy by melo spadat pod gnome a tedy tomu odpovidaji slozky .gnome, .gnome2 a mozna i .gnome2_private. Tak kdyztak jde obnovit vsechno krome nich a zbytek nastaveni udelat rucne.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: pretahnuti aktualizaci z jednoho ubuntu na druhe
« Odpověď #4 kdy: 12 Září 2009, 20:59:32 »
To ubuntu, na které ty baíky kopíruješ, musí být pro stejnou architekturu procesorů. Tj lze přesouvat balíky z ubuntu i386 na ubuntu i386 a z ubuntu amd64 zase pouze na ubuntu pro amd64. Nepomíchat, jinak to nebude fugovat...
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.