Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ASUS F5SR nejde LAN  (Přečteno 1624 krát)

TSilvo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
ASUS F5SR nejde LAN
« kdy: 15 Září 2009, 15:55:14 »
Zdravim, mam problem so sietovou kartou SIS191 na tomto notebooku. Snazim sa to rozbehat uz asi pol roka, cital som mnohe fora,skusal som kamarata Googla, pouzil rozne verzie ubuntu od 8.04 do 9.04 32 bit. aj 64 bit. ale problem sa mi nepodarilo vyriesit.. wi-fi ide v pohode, ale ak dam sietovy kabel do sietovky, tak s DHCP sa nepripoji vobec po case mi nabehne ze wired network je odpojena, ked zadam manualne IP branu dns atd. tak mi napise ze spojenie je pripojene, ale nic sa viac neudeje. net nejde, siet takisto, a pri sledovani sietovky mam asi 90% lost packetov, error-ov mam asi po 1 minute 2000. Viem, ze mi DHCP server bezi, kedze sa s Windowsom na net napojit viem. Skusal som Ndiswrapper no ten to este zhorsil. Na nejakom fore som cital, ze problem vraj nieje v sietovej karte (tu mi detekuje spravne), ale v chipsete, ale neviem Vam povedat co je na tom pravdy.. Niesom velky znalec v linuxe, no chcel by som sa nim stat, no musim najprv prekonat tento problem, kedze bez sietovej karty sa na net nedostanem.. Cez Wi-Fi v Ubuntu sa viem napojit docasne na internet, takze aktualizacie si viem zabezpecit stale aktualne.. Na vyrobcovej stranke ASUS je na stiahnutie pre "Other OS" (nieje v ponuke Linux) nejaky Source Code, ale neviem co s nim. Prosim Va pekne pomozte mi s tymto problemom.. Dakujem..

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: ASUS F5SR nejde LAN
« Odpověď #1 kdy: 18 Září 2009, 21:02:29 »
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.