Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ekiga a 802.cz  (Přečteno 2825 krát)

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Ekiga a 802.cz
« kdy: 18 Září 2009, 05:05:56 »
Podařilo se někomu připojit k 802.cz s Ekigou?
Mám nastavení:
Účet:
Registrátor: hlas.802.cz
Uživatel: 571118927
Uživatel k ověření: 571118927
Heslo: *********
Časový limit: 60

Jako proxy pro SIP mám nastavené hlas.802.cz.

Zaboha se nemůžu připojit, nedaří se mi to ani s dalšími klienty. Pokud je někdo připojený k 802.cz z Linuxu, tak čím a jak?

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Ekiga a 802.cz
« Odpověď #1 kdy: 18 Září 2009, 09:37:40 »
Používám Ekigu v Ubuntu 8.04.
Mám tam 8 účtů, z toho jsou 3 SIP u Fayn. Najednou mám aktivní 4-5 účtů.
Nastaveno to mám obdobně, jako ty, akorát časový limit mám 600 nebo 3600. Registrátor je u mě sip.fayn.cz nebo sip2. fayn.cz, nebo přímo IP adresa serveru. S přímou adresou to pravděpodobně fungovalo spolehlivěji.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Ekiga a 802.cz
« Odpověď #2 kdy: 18 Září 2009, 17:57:33 »
Díky moc za tip, Fayn funguje bezvadně. Škoda jen, že nemají nabíjení přes kartu, aby člověk mohl hned volat.

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Ekiga a 802.cz
« Odpověď #3 kdy: 18 Září 2009, 22:06:51 »
Tak jen abych to uvedl na pravou míru. 802.cz funguje s Ekigou taky. Jenže jsem si vyřídil místní číslo a 802.cz v souladu se zákonem blokuje používání místních čísel ze zahraničí, kde se momentálně nacházím. Pokud si člověk požádá o nomadické číslo, tak blokovaný není.
Nicméně Fayn neblokuje ani místní čísla.

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Ekiga a 802.cz
« Odpověď #4 kdy: 22 Září 2009, 16:10:10 »
Používám Ekigu v Ubuntu 8.04.
Mám tam 8 účtů, z toho jsou 3 SIP u Fayn. Najednou mám aktivní 4-5 účtů.
Nastaveno to mám obdobně, jako ty, akorát časový limit mám 600 nebo 3600. Registrátor je u mě sip.fayn.cz nebo sip2. fayn.cz, nebo přímo IP adresa serveru. S přímou adresou to pravděpodobně fungovalo spolehlivěji.

Nemáš problémy s odpojováním účtu? Když zapnu Ekigu, tak se Fayn chytne okamžitě, ale po čase to jakoby vypadne a u účtu to píše Nelze zaregistrovat (požadavek ukončen). To je docela naprd, když to chci používat jako pevnou.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Ekiga a 802.cz
« Odpověď #5 kdy: 22 Září 2009, 16:26:29 »
Občas to spadne, to je jasné.... stejně jako jakýkoli SW SIP telefon... Nemyslím, že je to častěji...
HW telefon je samozřejmě lepší a ten používám k práci.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Miro Hrončok

Re: Ekiga a 802.cz
« Odpověď #6 kdy: 22 Listopadu 2010, 21:43:44 »
Nemáš problémy s odpojováním účtu? Když zapnu Ekigu, tak se Fayn chytne okamžitě, ale po čase to jakoby vypadne a u účtu to píše Nelze zaregistrovat (požadavek ukončen). To je docela naprd, když to chci používat jako pevnou.
Podařilo se Ti to vyřešit?

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Ekiga a 802.cz
« Odpověď #7 kdy: 22 Listopadu 2010, 22:59:06 »
Nemáš problémy s odpojováním účtu? Když zapnu Ekigu, tak se Fayn chytne okamžitě, ale po čase to jakoby vypadne a u účtu to píše Nelze zaregistrovat (požadavek ukončen). To je docela naprd, když to chci používat jako pevnou.
Podařilo se Ti to vyřešit?

Napiš verze Ubuntu a Ekigy.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

radek.juthner

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
Re: Ekiga a 802.cz
« Odpověď #8 kdy: 23 Listopadu 2010, 21:56:46 »
Já používám Ekigu s účtem od Ha-loo.cz a vše OK. Dokonce příchozí volání malinko dobíjí můj kredit.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.