Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: FAT32 a maximální velikost souboru  (Přečteno 13596 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
FAT32 a maximální velikost souboru
« kdy: 22 Září 2009, 08:43:53 »
Každý ví, že maximální velikost souboru v tomto sytému je cca 4GB. Kolik je to ale přesně už ví málokdo.

Mám FAT32 externí disk na zálohy, které dělám pomocí partimage. Ten mi dovolí udělat archivy o velikosti 4096MB. Pravděpodobně je i potom přečte, ale
defrag ani OOdefrag ze starého OS s takto velkými soubory neumí pracovat a kolabuje. Disk s těmito zálohami zůstává fragmentován. O spolehlivém čtení těchto souborů ve starém OS pochybuji. O něco málo menší soubory, pocházející ze starého OS lze defragmentovat bez problémů.


externí disk = 500GB
Ubuntu 8.10
starý OS = WXP
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

nettezzaumana

  • Host
Re: FAT32 a maximální velikost souboru
« Odpověď #1 kdy: 22 Září 2009, 09:11:17 »
umh. co to je za zapis?

precti si wiki .. fat je tam celkem dobre popsan
pokud potrebujes rozdelit velke soubory, pouzij standartni unixovou utilitu split

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: FAT32 a maximální velikost souboru
« Odpověď #2 kdy: 22 Září 2009, 09:13:32 »
Potřebuji rozdělit soubory tak, aby šly číst i defragmentovat i ve starém OS.

Dočetl jsem se: Maximální velikost souboru 4GB. Doporučeno pro přenosná media používaná v různých OS.

Čím to je, že defragmentory starého OS si neporadí se soubory 4096MB, což je podle mé znalosti počtů 4GB? Se soubory 4000MB si poradí...
« Poslední změna: 22 Září 2009, 09:20:12 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: FAT32 a maximální velikost souboru
« Odpověď #3 kdy: 22 Září 2009, 10:36:23 »
Čím to je, že defragmentory starého OS si neporadí se soubory 4096MB, což je podle mé znalosti počtů 4GB? Se soubory 4000MB si poradí...

Pokud platí, že starý OS = XP Wokna, tak tohle asi nebude úplně to nejsprávnější fórum, řek' bych...

P.S.
Zkusil's 4095MB?

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: FAT32 a maximální velikost souboru
« Odpověď #4 kdy: 22 Září 2009, 10:38:48 »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.