Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ubuntu a výpadky netu  (Přečteno 749 krát)

fokus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
ubuntu a výpadky netu
« kdy: 22 Září 2009, 09:57:46 »
Ahojte

Mám taký pre mňa obrovský problém:
Nainštaloval som si Ubuntu (som nováčik) a keď niečo stiahnem s netu tak súbor stiahne tak ako má lenže, nejde spustit  ... vyhodí mi toto



nechce mi to ani update stahovat absolutne nič ale net funguje len i zavše vypadne a nerozumiem prečo keďže na Windowse mi ide všetko v poriadku a u providera chyba neni. Ale aj tak mi vypadúva net a potom to stahuje poškodené súbory :(

No a ešte aby som bol presný. Kedysi mi to robilo aj na Windowse po nahodení, ale vždy som to riešil nainštalovaním Eset SS4 a stiahnutím aktualizacii a už bolo po probleme. Ale tu na Ubuntu si neviem dať rady  :(

neviete kde može byt problem prosíím ...

ďakujem vdačne za pomoc
« Poslední změna: 23 Září 2009, 17:58:00 od fokus »

oyankee

  • Host
Re: ubuntu a výpadky netu
« Odpověď #1 kdy: 22 Září 2009, 14:45:10 »
Citace
Nainštaloval som si Ubuntu (som nováčik) a keď niečo stiahnem s netu tak súbor stiahne tak ako má lenže, nejde spustit  ... vyhodí mi toto
Toto jen říká, že se nepodařilo stáhnout ty blalíčky, ne že nejdou spustit. To asi bude problém v něčem jiném.

Nejdřív si ale raději podepiš ty zdroje, ať ti to nehází ty podpisové chyby. Za XXX dej to číslo za BADSIG

gpg --keyserver subkeys.pgp.net --recv-keys XXXXX
gpg --export --armor XXXXX | sudo apt-key add -
sudo apt-get update

fokus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: ubuntu a výpadky netu
« Odpověď #2 kdy: 22 Září 2009, 17:16:50 »

Toto jen říká, že se nepodařilo stáhnout ty blalíčky, ne že nejdou spustit. To asi bude problém v něčem jiném.


no ved to je ten problem že kde je ta chyba
ono to musí byť niekde v pripojeni na sieť alebo ja neviem .. lebo aj ked taha aktualizacie tak stahuje napíše mi čas koľko treba a potom zrazu namiesto času nahodi unknow a už len taká hlaska že to nemohol stiahnut...(vid prispevok hore)
nemúže to byť nakoniec niekde v biose (mám nastavené na výrobne nastavenia) lebo ja už fakt neviem

príkazy som zadal napísalo Ok ale bez zmeny ....

ďakujem




Prosím ja to Ubuntu ozaj chcem, len toto musím dáko vyiešiť a bude všetko super ... každý nnápad vyskúšam ...

 :-\

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.