Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: stále svítí dioda od kamery  (Přečteno 9740 krát)

plusik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
stále svítí dioda od kamery
« kdy: 22 Září 2009, 14:09:26 »
hoj.. mám NTB Asus F3F... a z ničeho nic mi tu začala neustále svítit dioda od webcamery, což podle mě znamená, že je kamera v běhu, ale přitom není jediná aplikace, kterou bych měl spuštěnou (tedy nevím o žádne), co potřebuje k životu webcameru.

nevíte někdo co s tím??
« Poslední změna: 22 Září 2009, 16:23:03 od plusik »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: svítí letka od kamery
« Odpověď #1 kdy: 22 Září 2009, 15:27:07 »
LEDku něčím přelepit :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

aloisam

  • Host
Re: svítí letka od kamery
« Odpověď #2 kdy: 22 Září 2009, 15:39:06 »
ahoj, mám asus F2F a už od Hardyho, se mně ledka taky nevypíná. Ale nezapíná se sama, když spustím cheese, nebo skype, nebo prostě nějakej program co používá kameru tak se zapne a po ukončení programu se nevypne až do restartu. Je to hlášenej bug, jen řešení zatím nikde..

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: svítí letka od kamery
« Odpověď #3 kdy: 22 Září 2009, 15:44:28 »
[rejp]
Né,zapne se ti kamera a letí na tebe svítící letka?Schovej se do krytu! ;D
[/rejp]
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: svítí letka od kamery
« Odpověď #4 kdy: 22 Září 2009, 16:15:41 »
Jéé, kámoč. Zorry, ale já nefjedět, jag ti poratit, já pít jenom pšítel letky!
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

plusik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
Re: svítí letka od kamery
« Odpověď #5 kdy: 22 Září 2009, 16:16:46 »
a nojo tak jsem se překlep :-))..se stane..vím že LED dioda...aby to bylo dle pravidel../doufám/
« Poslední změna: 22 Září 2009, 16:25:47 od plusik »

plusik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
Re: svítí ledka od kamery
« Odpověď #6 kdy: 22 Září 2009, 16:19:08 »
šmejdi :-))))....no jo teď to dostanu sežrat :-)...a co kdyby (gdyby) jste mi spíš pomohli, a pak mi dál psali "aký su trůba"??
(woe to je zas z vostudy kabát :-) )
« Poslední změna: 22 Září 2009, 16:27:18 od plusik »

plusik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
Re: svítí ledka od kamery
« Odpověď #7 kdy: 22 Září 2009, 16:24:18 »
LEDku něčím přelepit :-)

no....tož to já ji klidně přelepím, ale neindikuje to náhodou, že kamera pracuje?
« Poslední změna: 22 Září 2009, 16:27:00 od plusik »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: svítí letka od kamery
« Odpověď #8 kdy: 22 Září 2009, 16:27:03 »
LEDku něčím přelepit :-)

no tož to já ji klidně přelepím, ale neindikuje to náhodou, že kamera pracuje?

Přelep i kameru.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

plusik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
Re: svítí letka od kamery
« Odpověď #9 kdy: 22 Září 2009, 16:28:06 »
LEDku něčím přelepit :-)

no tož to já ji klidně přelepím, ale neindikuje to náhodou, že kamera pracuje?

Přelep i kameru.
bych mohl i přelepip i celej monitor :-)

plusik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
Re: svítí letka od kamery
« Odpověď #10 kdy: 22 Září 2009, 16:29:00 »
ahoj, mám asus F2F a už od Hardyho, se mně ledka taky nevypíná. Ale nezapíná se sama, když spustím cheese, nebo skype, nebo prostě nějakej program co používá kameru tak se zapne a po ukončení programu se nevypne až do restartu. Je to hlášenej bug, jen řešení zatím nikde..

no jo jenže já nic takového nezapnu..:-(

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: stále svítí dioda od kamery
« Odpověď #11 kdy: 22 Září 2009, 16:37:33 »
tak si to nainstaluj a zapni.
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

plusik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
Re: stále svítí dioda od kamery
« Odpověď #12 kdy: 22 Září 2009, 16:54:05 »
tak si to nainstaluj a zapni.
hmm, ok..mám nainstalovaný Skype, nic méně, ani to nezapnu a stejně svítí....

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: stále svítí dioda od kamery
« Odpověď #13 kdy: 22 Září 2009, 17:30:50 »
Pomocou lsusb si zisti aku mas kameru a podla ID si zisti aky ovladac(modul) potrebujes. U mna ASUS F3Ke (kamera ID 174f:5a35 Syntek 1.3MPixel Web Cam - Asus G1s) pozivam modul uvcvideo a raz som skusal podla jedneho navodu na setrenie baterie odobrat tento modul. Ovsem namiesto deklarovaneho vypnutia (uplneho odpojenia) kamery sa mi kamera aktivovala a svietila LED dioda.
Cize skus skontrolovat ci sa ti zavadza modul kamery a ci to nefunguje tak ako u mna ze bez modulu kamera svieti.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

NoWin

  • Host
Re: stále svítí dioda od kamery
« Odpověď #14 kdy: 22 Září 2009, 17:35:54 »
No já bych to vyřešil ryze hardwarově:


 ;D ;D ;D ;D ;D

aloisam

  • Host
Re: stále svítí dioda od kamery
« Odpověď #15 kdy: 22 Září 2009, 18:07:32 »
Pomocou lsusb si zisti aku mas kameru a podla ID si zisti aky ovladac(modul) potrebujes. U mna ASUS F3Ke (kamera ID 174f:5a35 Syntek 1.3MPixel Web Cam - Asus G1s) pozivam modul uvcvideo a raz som skusal podla jedneho navodu na setrenie baterie odobrat tento modul. Ovsem namiesto deklarovaneho vypnutia (uplneho odpojenia) kamery sa mi kamera aktivovala a svietila LED dioda.
Cize skus skontrolovat ci sa ti zavadza modul kamery a ci to nefunguje tak ako u mna ze bez modulu kamera svieti.


podle mě má stejnou kameru jako já:
Kód: [Vybrat]
ID 05e1:0501 Syntek Semiconductor Co., Ltd WebCam, Chipset DC-1125řešením by možná bylo si někde najít starý driver a nacpat ho místo novýho, někde jsem viděl i návod, ale ten se týkal vůbec zprovoznění webky, takže nevím jestli by to pomohlo na tu diodu..
každopádně to píšeš jako by to bylo bůh ví co snadnýho, mně to teda nepřišlo :-) a na launchpadu je ten bug pořád jako nevyřešenej a není tam ani žádnej workaround..

plusik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
Re: stále svítí dioda od kamery
« Odpověď #16 kdy: 22 Září 2009, 22:58:53 »
Pomocou lsusb si zisti aku mas kameru a podla ID si zisti aky ovladac(modul) potrebujes. U mna ASUS F3Ke (kamera ID 174f:5a35 Syntek 1.3MPixel Web Cam - Asus G1s) pozivam modul uvcvideo a raz som skusal podla jedneho navodu na setrenie baterie odobrat tento modul. Ovsem namiesto deklarovaneho vypnutia (uplneho odpojenia) kamery sa mi kamera aktivovala a svietila LED dioda.
Cize skus skontrolovat ci sa ti zavadza modul kamery a ci to nefunguje tak ako u mna ze bez modulu kamera svieti.


podle mě má stejnou kameru jako já:
Kód: [Vybrat]
ID 05e1:0501 Syntek Semiconductor Co., Ltd WebCam, Chipset DC-1125řešením by možná bylo si někde najít starý driver a nacpat ho místo novýho, někde jsem viděl i návod, ale ten se týkal vůbec zprovoznění webky, takže nevím jestli by to pomohlo na tu diodu..
každopádně to píšeš jako by to bylo bůh ví co snadnýho, mně to teda nepřišlo :-) a na launchpadu je ten bug pořád jako nevyřešenej a není tam ani žádnej workaround..

máš pravdu předsedo..mám stejnou webku jako ty....no vtipný je, že jsem teď znova nastartoval notese a nesvítí...a do teď tři dny svítila..su z toho nějaký pomatený

plusik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
Re: stále svítí dioda od kamery
« Odpověď #17 kdy: 22 Září 2009, 22:59:22 »
No já bych to vyřešil ryze hardwarově:


 ;D ;D ;D ;D ;D

možná by bodlo kladivo :-))

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.