Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Které repozitáře mají přednost při instalaci balíků (podle ceho se rozhoduje OS)  (Přečteno 714 krát)

polo23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Ahoj, chci se zeptat na jednu vec ohledne instalace baliku z repozitaru. V sources.list mam jak primo Ubuntu repozitare tak repozitare od vyrobcu daneho SW. Jde o to ze jsme si ted instaloval Wine... V Ubuntu repo je verze 1.0.1. V "lamaresh" repo je verze 1.30. No naistalovala se mi ta verze 1.0.1. Nevite jak system dokopat k tomu aby instaloval novejsi balik? A taky by me zajimalo obecne podle ceho se system rozhoduje kdyz ma v repozitari dva odkazy na balik ktery se lisi verzi. Vzdycky jsem myslel ze naistaluje tu novejsi. Diky za vysvetleni

picard

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 563
Nainstalujte si wine od výrobců software - je to repozitář Wine - viz wiki http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99id%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD%20zdroj%C5%AF?highlight=%28softwaru%29|%28zdroje%29. Pak se Vám bude automaticky upgradeovat.
Vy jste instaloval wine z jiného repozitáře, kde neprobíhají aktualizace, proto se Vám tam drží ta poslední verze.
Tak si odinstalujte balík wine, co máte teď nainstalovaný a nainstalujte si nový balík vyšší verze než 1.0.1.
Použijte k výběru a instalaci balíku program Synaptic, z toho to poznáte, který nainstalovat.

polo23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
No ono se to ocividne instalovalo z repozitaru ktere jsou dodavany se systemem... Myslel jsem ze kdyz tam pridam repo vyrobce a dam aptitude install wine tak se to preinstaluje na nejnovejsi verzi.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.