Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu One.  (Přečteno 857 krát)

Malajda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 96
Ubuntu One.
« kdy: 29 Září 2009, 22:03:59 »
Zdravím,

docetl jsem se neco o novem projektu Ubuntu One (webové a synchronizační úložiště(alternativa pro populární Dropbox)) a chtel jsem se zeptat, zda s touto novinkou nemate nekdo zkusenosti popripade jak tento program pouzivat??

https://one.ubuntu.com/
Protoze pracuju ve skole i na nejakych projektech, urcite by se hodilo, aby se mi data zalohovaly na web a mit je porad pri ruce at jsem kdekoli.

Děkuji moc za Vaše odpovědi a názory.

NTB ASUS M50VC - Ubuntu 9.10 REMIX
Linux user number 506470

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu One.
« Odpověď #1 kdy: 29 Září 2009, 22:06:28 »
Je to snadné.

a) Registruješ se na one.ubuntu.com
b) Nainstaluješ UO na obou počítačích.
c) Z obou počítačů se připojíš na one.ubuntu.com, kde potvrdíš, že se ty počítače mají synchronizovat.

Na obou počítačích se v domovském adresáři vytvoří složky "Ubuntu One" a cokoli do ní uložíš, to se automaticky synchronizuje. Soubory jsou kromě toho dostupné i z webového rozhraní one.ubuntu.com.

Funguje to pěkně, začal jsem to používat k synchronizaci mezi notebookem který používám ve škole a domácím počítačem.

Malajda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 96
Re: Ubuntu One.
« Odpověď #2 kdy: 29 Září 2009, 22:17:27 »
Aha tak takhle to je teďka už to chápu, děkuji za radu.

Špatně jsem nejprve pochopil to, že věci co chcu synchronizovat, tak musím ukládat do domovske_slozky/ubuntu-one, žil jsem v domění že u jakékoli složky v PC nastavím nějakým způsobem synchronizaci a poté se slozka nahraje na internet. Takže teďka už vím jak na to.
NTB ASUS M50VC - Ubuntu 9.10 REMIX
Linux user number 506470

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.