Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Empathy  (Přečteno 2907 krát)

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Empathy
« kdy: 07 Října 2009, 14:47:43 »
Normálně nad beta verzema neremcám, ale zdá se to jenom mě, že nasazení Empathy jako defaultního kecálka do KK je totální úlet? Je možné, že Empathy má do budoucna našlápnuto na super funkcionalitu, ale prozatím je to v porovnání s Pidginem (neřku-li konkurenčními programy z platformy Windows) dost trapnost a nerozumím tomu, proč to cpou distra tak brzo. Vždyť například rok starej bug v komunikaci Empathy s ICQ stále není opravenej. Vzhled ani nekomentuju, vypadá to jako první vývojové stádium které si programátor vytvořil pro potřeby odladění funkčnosti.

Jeremi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
Re: Empathy
« Odpověď #1 kdy: 07 Října 2009, 15:07:00 »
mam taky isty nazor a bola to prva vec ktora sla sudo apt-get remove  ;D

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Empathy
« Odpověď #2 kdy: 07 Října 2009, 15:11:56 »
Přesně tak, úlet, Empathy letělo pryč a návrat starého dobrého Pidgina  ;)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Jari

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
  • skill: newbie
    • ...pro radost :)
Re: Empathy
« Odpověď #3 kdy: 11 Října 2009, 14:38:02 »
Já Empathy už používám normálně. A kromě chybky v přenosu souborů na icq je to docela pohoda  :)
Ubuntu HH na Acer TravelMate 4102WLMi (bez Windows || nefunguje infrared, ale ani jsem se o to nepokoušel, jinak v cajku)
Ubuntu LL na Dell  LATITUDE | D 510 (bez Windows || vše funguje rovnou)
 malý blog pro radost :)

Martingt89

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Re: Empathy
« Odpověď #4 kdy: 11 Října 2009, 17:02:22 »
Empathy je zaujimave, ALE, nema ziadne skiny :( nepodporuje posielanie suborov na icq :( a tiez posielanie suborov nefunguje pretiahnutim subora do okna konverzacie :(
Mne sa nepaci este par veci ale to uz by som prezil...

Kedrigern

Re: Empathy
« Odpověď #5 kdy: 12 Října 2009, 16:58:03 »
Musím říci, že mě Empathy velmi mile překvapilo - jeho jednoduchost je přesně to, co od kecálka očekávám.

Nepříjemné je, že hloupí Češi používají ICQ a ta spolupráce s ICQ je jen na úrovni odesílání zpráv (občas mě ani lidi nevidí online).

Nicméně je šilené dávat ho do ostré verze. Chápu, že se čistí knihovny etc., ale tohle dá všem do ruky klacek proti Ubuntu.

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Empathy
« Odpověď #6 kdy: 12 Října 2009, 20:35:33 »
a v Kubuntu má být,sice lehký a rychlý webový prohlížeč Arora,který je ovšem těžce nedodělaný,nechápu nahrazení Konqerora,který znamená sjednocení a je obsáhlejší.
« Poslední změna: 12 Října 2009, 20:41:20 od LuciusMare »
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Pavel Půlpán

Re: Empathy
« Odpověď #7 kdy: 12 Října 2009, 20:40:01 »
a v KDE má být,sice lehký a rychlý webový prohlížeč Arora,který je ovšem těžce nedodělaný,nechápu nahrazení Konqerora,který znamená sjednocení a je obsáhlejší.

Arora nemá s KDE nic společného, je to Qt aplikace. Jedná se pouze o její nasazení v Kubuntu, žádná jiná distribuci myslím tak praštenej nápad nedostala.

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Empathy
« Odpověď #8 kdy: 12 Října 2009, 20:41:11 »
éér...opraveno...
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Pavel Půlpán

Re: Empathy
« Odpověď #9 kdy: 12 Října 2009, 20:42:53 »
Na druhou stranu, Konqueror taky není zatím žádný zázrak... už aby ho konečně překopali nad WebKit.

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: Empathy
« Odpověď #10 kdy: 12 Října 2009, 21:34:47 »
Musím říci, že mě Empathy velmi mile překvapilo - jeho jednoduchost je přesně to, co od kecálka očekávám.

Nepříjemné je, že hloupí Češi používají ICQ a ta spolupráce s ICQ je jen na úrovni odesílání zpráv (občas mě ani lidi nevidí online).

Nicméně je šilené dávat ho do ostré verze. Chápu, že se čistí knihovny etc., ale tohle dá všem do ruky klacek proti Ubuntu.
Je to fakt špaténka. Jako jednoduchost jo, ale vodsaď-pocaď. Lidi jsou přeci jen zvyklí už na podstatně pokročilejší možnosti. Od skinovatelnosti, přes možnost nastavení všeho možnýho i nemožnýho u každého protokolu, či dokonce u každého kontaktu ve svém kontakt listu. Stačí se kouknout na web mirandy do sekce pluginů co všechno jsou lidi schopni si do kecálka vymyslet a pak i doprogramovat. Cpát lidem Empathy s tím, že po technické stránce je fakt boží, ale vlastně ještě nic moc neumí je podivná strategie. A to ještě tiše předpokládám, že do doby vydání ostré verze KK budou v Empathy odstraněné známe bugy.


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.