Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prechod z 8.04 na 9.10 na hodne PC v siti  (Přečteno 1892 krát)

panet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Prechod z 8.04 na 9.10 na hodne PC v siti
« kdy: 08 Října 2009, 14:29:37 »
Muzu nejak jednoduse zaktualizovat Ubuntu 8.04 na 9.10 (az vyjde) na cca 15PC v siti? Musim (jak je ve wiki) opravdu jit 8.04 --> 8.10 --> 9.04 --> 9.10?
Idealni by to bylo, kdybych instalacni balik mohl vhodit na server.
Na http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99id%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD%20zdroj%C5%AF/Vlastn%C3%AD je jakysi navod, ale nevim, jestli by to podle toho slo i na ten server. Navic nechci rucne editovat soubory na jednotlivych stanicich, idealne nejakym scriptem.

V pripade, ze bude nutne opravdu jit postupne pres vsechny verze, spokojim se i s aktualizaci na 8.10, 8.04 mi neskutecne pada na vsech strojich, ale potrebuju to udelat nejak "bezzasahove".

Dik
Jsem Linuxovy pozorovatel, prilezitostny uzivatel.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Prechod z 8.04 na 9.10 na hodne PC v siti
« Odpověď #1 kdy: 08 Října 2009, 14:31:38 »
Nevím o jiné možnosti, než projít všechny po sobě jdoucí verze.

Nebyl by lepší komplet reinstal, záloha dat na síťové úložiště?
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

NoWin

  • Host
Re: Prechod z 8.04 na 9.10 na hodne PC v siti
« Odpověď #2 kdy: 08 Října 2009, 14:33:57 »
Pokud je mi známo, u LTS verze můžeš rovnou upgradnout na aktuální verzi.

MartenP

  • Host
Re: Prechod z 8.04 na 9.10 na hodne PC v siti
« Odpověď #3 kdy: 08 Října 2009, 14:35:57 »
Je ten upgrade nutný? Možná bych zvážil vyčkávání na další LTS 10.04. Na síť bych volil něco s dlouhodobější podporou.

panet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Re: Prechod z 8.04 na 9.10 na hodne PC v siti
« Odpověď #4 kdy: 08 Října 2009, 14:42:44 »
Nevím o jiné možnosti, než projít všechny po sobě jdoucí verze.

Nebyl by lepší komplet reinstal, záloha dat na síťové úložiště?
To se mi moc nechce, protze bych musel PC znovu pojmenovavat, delat aspon jednoho usera, prihlasovat do domeny W2003S a na to nemam cas. Tak jsem si rikal, ze kdyz by se to nechalo preinstalovat, tak to necham, at to bezi a je to.
V krizi to preinstaluju z internetu, ale je mi to lito tahat 15x (30x - mam jeste dalsich 15, ktery me tak netlaci), ale ve finale to bude asi nejjednodussi. Nebo, pokud to pujde primo, jak pise kolega nize, tak si proste udelam se sedm intalacnich CD necham to uddatovat z CD na dvakrat, to snad nebude takova hruza. (napred bych to zkusil na jednom stroji)

Marten: Ano je, PC padaji i nekolikrat za hodinu v kombinaci FF3.beta OO2.4, nevim cim to je, mozna tim, ze je to pridane do domeny Win, ale pada to jako krava. Ty instalace jsou tam vyhradne pro ucely vyuky, takze uz bych asi neresil cekani na 10.04 nebo proste na jare upgradoval jeste jednou. Ja je navic potrebuju narazove, loni jsem to jeste vydrzel,ale letos uz ne a musim s tim neco udelat, ale nechci a nemuzu tomu obetovat moc casu.
Jsem Linuxovy pozorovatel, prilezitostny uzivatel.

spynfo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 505
    • picasa: konicky a relax
Re: Prechod z 8.04 na 9.10 na hodne PC v siti
« Odpověď #5 kdy: 08 Října 2009, 16:01:54 »
mozna blbost, dat do autostartu virtualbox-ose (nebo vmWARE), nastavit to se siti, aby fachcil web, a zalohy + aktualizace jsou pak otazkou nekolika minut, dela vam to neco, jako iso soubory (virtualbox ulozi zalohu jako nazev.vdi, tu pak jenom pretahnete jinam, ja tak mam zazalohovane oficial. win.xp v nekolika "poinstalacnich" stavech, a kdyby nejaky virus, jen pretahnu, a dam nejnovejsi antivir +firewall ). Data mam vzdycky ulozena na jine partici/disku, nez system. Samozrejme, plati i pro linux a mozna i pro Apple.leopard. Pokud chcete updatovat, je to mozne i ve virtualboxu a pak jen naklonovat nejnovejsi ubuntu.vdi na dalsi pc.
Virtualbox koupil SUN, takze nevim, jak je to s licenci. Kdyz nekdo zna absolute.free cloud virtual server, at to hodi sem.
http://vmware.com/download/server/
http://wiki.ubuntu.cz/VirtualBox
http://www.google.com/search?q=free+virtual+operation+system
Prip. zkuste eyeOS, virtualni webovy system,
http://www.google.com/search?q=free+virtual+operation+system+eyeos
1. Craythur
2.  Desktoptwo
3.  EyeOS
eyeos.jpg Taking a bit of a different approach than other sites in this bunch, EyeOS offers you to download the EyeOS server files and install them on your on web server to use as you please. Užívání trochu jiný přístup, než jiná místa v tomto svazku, eyeOS nabízí ke stažení eyeOS server soubory a nainstalovat je na webovém serveru k použití, jak je libo. You can also try out a demo which is hosted on the free public server eyeos.info, which also provides free accounts of eyeOS to everyone who wants to use it without owning a private server. Můžete také vyzkoušet demo, které se nachází na volném veřejném serveru eyeos.info, která rovněž poskytuje bezplatné účty eyeOS, aby každý, kdo chce používat bez nutnosti vlastnit soukromý server. The public server is funded through donations, and there's still quite a way to go, so if you like EyeOS, go ahead and help them. Public server je financován z darů, a je tu stále dost cestu, takže pokud chcete eyeOS, jděte do toho a pomáhat jim.

EyeOS itself is functional, not too buggy, but a bit slow and a bit bland. EyeOS sám je funkční, není příliš buggy, ale trochu pomalý a trochu nevýrazné. You have your standard calendar, calculator, address book, RSS reader, simple word processor, file uploader and a few others, but they have pretty limited functionality, and they all look more like test apps than something you'd really use in day to day work. Máte standardní kalendář, kalkulačka, adresář, RSS čtečku, jednoduchý textový editor, soubor nahrál, a několik dalších, ale mají velmi omezenou funkčnost, a všichni vypadají spíše jako testovací aplikace, než něco, co byste opravdu použít v den denní práce. Furthermore, some of the options simply do not work, for example changing the wallpaper. Navíc některé z možností jednoduše nefungují, například změnu tapety.

Although EyeOS seems to be an ambitious project, it doesn't offer much more than, for example, Craythur. EyeOS Přestože se zdá být ambiciózní projekt, nenabízí víc než například Craythur. It looks nice, it works, but its apps aren't interesting enough to actually use it for any serious work. To vypadá hezky, funguje to, ale jeho aplikace není natolik zajímavý, aby skutečně užívat pro seriózní práci.

4.  Glide
5.  Goowy
6.  Orca
7.  Purefect
8.  SSOE
9.  XinDESK
10. YouOS
DesktopOnDemand
G.ho.st = Ghost
ODesktop
AjaxWindows
MyLGD
Nivio
pokud pouzijete do googlu anglickou vetu v uvozovkach, muzete se dopracovat k originalu clanku i s popisem webovych OS.
« Poslední změna: 08 Října 2009, 16:28:42 od spynfo »
Muj nekonecny obdiv vsem, kdo pisou v shellu :-)
Compaq Presario CQ57 AMD E-450 APU with Radeon(tm) HD Graphics × 2

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Prechod z 8.04 na 9.10 na hodne PC v siti
« Odpověď #6 kdy: 08 Října 2009, 16:05:19 »
Pokud je mi známo, u LTS verze můžeš rovnou upgradnout na aktuální verzi.
Myslím, že to není možné. U LTS buď na klasiku a následně na klasiku, nebo z LTS na LTS. Tedy z 8.04.-> 8.10 -> 9.04 -> 9.10 nebo z 8.04 -> 10.04

NoWin

  • Host
Re: Prechod z 8.04 na 9.10 na hodne PC v siti
« Odpověď #7 kdy: 08 Října 2009, 16:15:47 »
Pokud je mi známo, u LTS verze můžeš rovnou upgradnout na aktuální verzi.
Myslím, že to není možné. U LTS buď na klasiku a následně na klasiku, nebo z LTS na LTS. Tedy z 8.04.-> 8.10 -> 9.04 -> 9.10 nebo z 8.04 -> 10.04
Myslím si, že to možný je. Co takhle v chlívku "Povýšení verze distribuce" zvolit "Normální vydání" místo "Jen vydání s dlouhodobou podporou", pak spustit update-manager a kouknout se, jakou verzi to nabídne?

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Prechod z 8.04 na 9.10 na hodne PC v siti
« Odpověď #8 kdy: 08 Října 2009, 18:39:41 »
Pokud je mi známo, u LTS verze můžeš rovnou upgradnout na aktuální verzi.
Myslím, že to není možné. U LTS buď na klasiku a následně na klasiku, nebo z LTS na LTS. Tedy z 8.04.-> 8.10 -> 9.04 -> 9.10 nebo z 8.04 -> 10.04
Myslím si, že to možný je. Co takhle v chlívku "Povýšení verze distribuce" zvolit "Normální vydání" místo "Jen vydání s dlouhodobou podporou", pak spustit update-manager a kouknout se, jakou verzi to nabídne?
Tak jsem si to ověřil a co na mě vykouklo -> 8.10 :) Ne, opravdu ne, ale opravdu nemohu souhlasit :D

EDIT: Přepsat sources z hardy na karmic a půjde upgrade rovnou, ale co z toho vznikne za paskvil, těžko říci. -> Nezkoušet, jen takový nápad !!!!
« Poslední změna: 08 Října 2009, 18:46:35 od luisah »

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re: Prechod z 8.04 na 9.10 na hodne PC v siti
« Odpověď #9 kdy: 11 Října 2009, 10:00:49 »
Pokud se jedná o 15PC produkujících nějakou smysluplnou práci, třeba v rámci nějaké firmy, tak ten upgrade není na místě. A důvodem jsou zásadní rozdíly v konfiguraci systémové části, které se budou muset řešit, častokrát velmi zdlouhavě a s nejistým výsledkem. Jedná se hlavně o síťovou část. Dovolím si předpovědět - dopadne to katastrofálně. 9.10 je stále ještě vývojová verze, pozor na to.
Pokud se však jedná o nějaké experimentální pracoviště, kde dočasný výpadek stanic zas až tak nebolí, tak potom jo. Problémy se nakonec stejně vyřeší a jeden se dostane o krok dál.
Zbrklost vyplývající z nadšení je nezodpovědnost vůči kolegům, kteří ty PC používají k obživě.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

MartenP

  • Host
Re: Prechod z 8.04 na 9.10 na hodne PC v siti
« Odpověď #10 kdy: 11 Října 2009, 14:13:13 »
9.10 je sice ještě stále vývojovka, ale datum vydání je již v dohlednu a já sám to provozuji jako jediný a hlavní systém bez problému (až na již jinde zmíněné potíže s UXA, které mají ale i vydané verze - trhané scrollování a ztmavování při udílení privilégií). Jen si prostě nemyslím, že by byl dobrý nápad pouštět se do tak rozsáhlého upgradu na neLTS verzi. Raději bych si asi dal tu práci a reinstaloval bych čistě na nějakou déle podporovanou distribuci (možná Debian).

panet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Re: Prechod z 8.04 na 9.10 na hodne PC v siti
« Odpověď #11 kdy: 11 Října 2009, 18:22:44 »
Pokud se jedná o 15PC produkujících nějakou smysluplnou práci, třeba v rámci nějaké firmy, tak ten upgrade není na místě. A důvodem jsou zásadní rozdíly v konfiguraci systémové části, které se budou muset řešit, častokrát velmi zdlouhavě a s nejistým výsledkem. Jedná se hlavně o síťovou část. Dovolím si předpovědět - dopadne to katastrofálně. 9.10 je stále ještě vývojová verze, pozor na to.
Pokud se však jedná o nějaké experimentální pracoviště, kde dočasný výpadek stanic zas až tak nebolí, tak potom jo. Problémy se nakonec stejně vyřeší a jeden se dostane o krok dál.
Zbrklost vyplývající z nadšení je nezodpovědnost vůči kolegům, kteří ty PC používají k obživě.

Jak jsem psal vyse, jsou to PC pro ucely vyuky (na ZS), mam tam dualboot, vetsina vyuky bezi ve win, cca mesic je venovan Linuxu. Nezodpovedny vuci kolegum tedy az tak nejsem :-).

Tou instalaci na 9.10 jsem myslel az vyjde, ne ted tam cpat betu, jen jsem chtel mit predem prozkoumany teren.

Je tedy dost dobre mozne, ze necham PC jen zaktualizovat a vydrzim do jara.

Je mozne ty aktualizace stahnout jako "balik" a nekde na siti je nasdilet a stanicim prikazat, at si je berou tam?
Jsem Linuxovy pozorovatel, prilezitostny uzivatel.

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Prechod z 8.04 na 9.10 na hodne PC v siti
« Odpověď #12 kdy: 12 Října 2009, 07:36:46 »
Zkuste si hodit do goolu Ubuntu FAI (debianní nástroj pro automatické instalace)
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.