Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: bezdratova sit je zakazana  (Přečteno 6241 krát)

wifilooser

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
bezdratova sit je zakazana
« kdy: 10 Října 2009, 19:30:19 »
Ahoj, je to asi dost hloupy dotaz, a bohuzel jsem na jeho reseni neprisla, ani moc nechapu, jak to vzniklo. Mam jiz pul roku ubuntu 9,04, v pohode vse jede, internet ok, a ted mi nejel zdroj wifi, tak jsem docasne chtela prerusit jeho neustalou snahu o vyhledavani site tim, ze jsem  v network manageru vypla okenko povolit bezdratove a dopadlo to tak, ze jiz nelze toto okenko znova zaskrtnout, nebo je neaktivni. TAke jsem omylem vypla wifi tlacitkem na notasu, a po zapnuti uz nic, nesviti ani ta dioda.
MAM Asus F80Q, v jeho navodu psali o aktivaci funkcni klavesou, ale ta nic nedela.
terminal rika:
*-network DISABLED
wlan0 aktivovano vsesmerne vysilani ;
kdyz dam iwconfig, najde IEEE 802.11bgn.....
pisu to z jineho PC, tak to vsechno neopisuju
Je pro me najaka jednoducha rada? nejak jsem si z ubuntu knihy a ani fora nenasla odpoved, tak diky moc

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: bezdratova sit je zakazana
« Odpověď #1 kdy: 10 Října 2009, 21:46:13 »
Ja ked chcem pouzivat wifi tak musim pc startovat zo zapnutou wifi(hardverovy vypinac), inak mi ho tiez nenajde. Skusala si to?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

matee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 370
Re: bezdratova sit je zakazana
« Odpověď #2 kdy: 21 Února 2010, 17:36:53 »
mám obdobný problém, delší dobu jsme wifi nepotřeboval tak jsem ji v nm vypnul, ale teď ji nemůžu zapnout políčko "povolit bezdrátové" je zašedlé.

HP 550 /Intel Core2 Duo T5270 / Intel GMA 950 / 2GB / 160GB / Ubuntu 8.10 -> ... -> Linux Mint 17 - Cinnamon
S linuxem jde vše, ale nikdy ne hned:)

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: bezdratova sit je zakazana
« Odpověď #3 kdy: 21 Února 2010, 18:52:36 »
Pouzivam WICD, ale kdybych menil zpusob pripojeni, tak jedine tak, ze bych zrusil ethernet(sudo ifconfig eth0 down), restartoval a nahodil wifi(sudo ifconfig wlan0 up). Ikona NM na liste u hodin by snad mela umoznovat nejakou editaci, tak bych to zkusil po tomhle znova. Samozrejme nejlepsi reseni je mit hw switch, tam se vypne a zapne wifi jednoduse, ale kdyz se zapina, musi se napred zapnout a pote restartovat, taby se naloadovaly moduly pro wifi, bezne se totiz loadujou moduly pouze pro aktivni pripojeni..

krtec005

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: bezdratova sit je zakazana
« Odpověď #4 kdy: 22 Února 2010, 16:42:10 »
zkus zapnout hardwarovy vypinac, a do terminalu napsat sudo ifconfig wlan0 up

krtec005

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: bezdratova sit je zakazana
« Odpověď #5 kdy: 22 Února 2010, 16:47:03 »
kdyztak jeste zkontroluj jestli je zapla 'sudo lshw -C network' a wireless musis mit bez disabled

matee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 370
Re: bezdratova sit je zakazana
« Odpověď #6 kdy: 23 Února 2010, 09:12:04 »
díky za rady:-)
Objevil jsem v čem je vlastně problém, ona wifi funguje, ale jen když není připojenej kabel. Dřív to fungovalo pořád, dalo se připojit současně na kabel i wifi současně.
Zvláštní i když né důležitý, ale mám rád když to funguje tak jak chci já.
HP 550 /Intel Core2 Duo T5270 / Intel GMA 950 / 2GB / 160GB / Ubuntu 8.10 -> ... -> Linux Mint 17 - Cinnamon
S linuxem jde vše, ale nikdy ne hned:)

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re: bezdratova sit je zakazana
« Odpověď #7 kdy: 23 Února 2010, 11:31:15 »
ona wifi funguje, ale jen když není připojenej kabel.
Není tam kolize IP adres? Prohlédněte si to (ifconfig), jak je to nastavené, případně vyhoďte Network Manager a nastavte síť ručně.

voldees

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re:bezdratova sit je zakazana
« Odpověď #8 kdy: 16 Srpna 2014, 18:23:40 »
Zdravím, mě pomohlo až v "připojení k síti "uloženou wi-fi síť odstranit a restartovat ntb.

petus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 150
Re:bezdratova sit je zakazana
« Odpověď #9 kdy: 17 Srpna 2014, 09:51:07 »
je to 4 roky staré vlákno... :-)
Ubuntu 11.10 (x86) s Gnome,Lenovo G550 :-)
http://www.chiptron.wz.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.