Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dva monitory na Ubuntu 9.10 na ntb hp 6730b s Intel G45 grafikou vs Gnome.  (Přečteno 1960 krát)

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Zdravím ubuntí lid,

rád bych se zeptal, jestli máte někdo zkušenosti s konfigurací
dvou monitorů (monitor ntb + externí +19" LCD monitor) na ntb hp 6730b s grafikou Intel G45 (chip set GMA X4500MHD).

O co mi jde ? Na své staré rachotině (hp 6110), která je těsně před svojí
klinicko-elektronickou smrtí mám :
Kód: [Vybrat]
- chip set Intel 915GM
 - X Server 1.6.0
 - Ubuntu 8.04 (xorg-server 2:1.4.1) xserver-xorg-video-intel (2.2.2.1)
 - 2.6.24 kernel
 - používám Gnome
 - v xorg.confmám dvě devices (na netu někdy označováno jako "intel driver zaphod mode dualhead")

 Mám nakonfigurovám dual monitors s tím, že pracovní plochy mají svoje vlastní lišty hlavní nabídky i lišty se 
 spuštěnými okny, jsou naprosto na sobě nezávislé avšak mohu mezi nimi plynule přejíždět myší.

Na nové (relativně  :) ) rachotině hp 6730b mám :
Kód: [Vybrat]
- chip set Intel G45 (alias GMA X4500MHD)
 - X Server 1.4.0.90
 - Ubuntu 9.04 (xorg-server 2:1.6.0) xserver-xorg-video-intel (2.2.6.3)
 - 2.6.28 kernel
 - používám Gnome

  V  xorg.conf jsem se pokoušel nastavit  dualhead, na jaký jsem byl zvyklý (viz výše), podle
Citace
http://www.thinkwiki.org/wiki/Intel_GMA_X4500HD
  což je funkční, ale nadšení z toho ve zdejších krajinách nevládne... :-[
   
   Podle :
Citace
http://www.thinkwiki.org/wiki/Xorg_RandR_1.2
   to ani není možné (pokud to správně chápu), protože
Citace
Known Limitations - No support for "zaphod mode" dualhead. This is the mode in which two Device sections are placed in the config file, and doesn't support DRI or many other features. Instead, only "MergedFB-style" dualhead is supported.

   To je docela otravné, na 19" LCD monitoru připojenému k hp6730b mám lištu hlavní nabídky
a lištu se spuštěnými okny, ovšem na monitoru ntb
se žádné lišty nedaří vytvořit, což odpovídá tomuto tvrzení (z výše uvedeného linku):
Citace
  Note for Gnome user
Gnome places the menu bar on screen 0 and thus with the Intel chip and driver Screen 0 (the external VGA monitor) will always be the default display if it is connected.

Jsem schopen se s tímto stavem smířit asi mi nic jiného nezbude, nicméně ještě bych se pokusil s tím něco udělat, aby při provozu dvou monitorů byly lišty na obou,a když to teda nejde, tak aby byly hlavně na monitoru ntb.

A nyní bych zkušené poprosil o názory k těmto otázkám :
Podařilo by se dualhead s lištami na obou monitorech na G45  v Ubuntu 9.04 v KDE ?
Mám si počkat a zkusit dualhead s lištami na obou monitorech na G45 v Ubuntu 9.10 ?
Není nějaké další řešení , kde by dualhead s lištami na obou monitorech na G45  fungoval bez potíží ?
(přechod na Suse, Fedoru)...
 Nepište mi sem, prosím, že mám zkusit widle.... ;D

Prosím, zasypejte mě smrští kvalitních názorů, a pokud jsem někde
"ujel" při svém výkladu, mějte slitování, jsem jen běžný Ubuntu BFU :)


Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: Dva monitory na Ubuntu 9.10 na ntb hp 6730b s Intel G45 grafikou vs Gnome.
« Odpověď #1 kdy: 18 Října 2009, 14:27:04 »
Zdravím sám sebe (ať žije schizofrenie, kde je Chocholoušek ...?   :D)
a všechny ubuntovské, red-hat, suse, fedoří a dalších dister stoupence.

  Nedalo mi to, a vyzkoušel jsem dualhead na Windejsech s G45 .  Dualhead se tam chová podobně jako na Linuxu. Rád bych se mýlil, ale zdá se, že problém leží v integrované grafice Intel G45.  I když se říká, že když Pán Bůh dá, tak i motyka vystřelí, v případě Intel G45 je pravděpodobnost zřejmě velmi malá... ;D
« Poslední změna: 18 Října 2009, 18:22:20 od jfoot »
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.