Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: digitální signál tv karty winfast dtv 2000h[vyřešeno]  (Přečteno 2037 krát)

Mraky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 386
digitální signál tv karty winfast dtv 2000h[vyřešeno]
« kdy: 17 Října 2009, 21:07:17 »
ahoj, v době kalamity v jablonci(jsem z jablonce) mi přestal jít digitální signál, nejde ani we widlích,analog funguje,zajímalo by mě jestli se nedá nějak zjístit co je s tou tv kartou? nějaký dmesg,nebo tak nějak.Jinak byl sem u přítelkyně a jí digitální signál jde, takže vysílaní z ještědu funguje,proto mám podezření že je něco s kartou, ještě se můžu optat sousedu jak jsou na tom oni.-)))Používám na digitální přijem xine a na anlog tvtime
« Poslední změna: 28 Října 2009, 11:56:09 od Mraky »

Mraky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 386
Re: digitální signál tv karty winfast dtv 2000h
« Odpověď #1 kdy: 20 Října 2009, 18:20:18 »
tak sem prováděl další šetrení, a zjístil jsem že nejde(ve win nelze naladit) nova, nova cinema,prima,prima cool.jinak čt1,2,4,24,z1,tv barrandov a jestě jedna jde,tv očko neberu jíž od začátku co jsem naladil digitální tv,tj,asi před 2.měsícema. takže je možný že bych měl změnit channels.conf?

fenquick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
  • Professional llama
    • Linux User #487408
Re: digitální signál tv karty winfast dtv 2000h
« Odpověď #2 kdy: 22 Října 2009, 09:38:23 »
Ahoj, pro moje info - DTV2000H ti chodí s jakým ovladačem? A jak se hlásí v dmesg jako subsystem?
******** Neděkujte mně! Poděkujte přitažlivé síle Měsíce! ********
.........................................................................................MacGyver

Mraky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 386
Re: digitální signál tv karty winfast dtv 2000h
« Odpověď #3 kdy: 22 Října 2009, 23:12:22 »
ovladač asi v4l2, jinak nevím jak to zjistit píše to v dmesg, a jako subsytém jestli sem tě správně pochopil tak cx 88.Jinak už na to asi kašlu,ted zas chodí všechno,ale zakódovaně, nevím proč, asi něco neplatíme nebo nevím >:(

Mraky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 386
Re: digitální signál tv karty winfast dtv 2000h
« Odpověď #4 kdy: 23 Října 2009, 03:05:06 »
tak sem provedl další šetření, ve win kanály normálně jdou,ty co jsem uváděl že nejdou, stále nejdou,jen ve xine se to jeví jako zakódovaný(asi vypad mpeg dekodér)a nejde jen novacinema,zato se mi povedlo zprovoznit digitální televizi v kaffeine(též nejdou ty samé kanály),příčinou bylo že jsem měl nastavené opengl,a to jsem změnil na auto,viz příspěvekhttp://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,38806.0.html.
« Poslední změna: 23 Října 2009, 07:40:02 od Mraky »

Mraky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 386
Re: digitální signál tv karty winfast dtv 2000h
« Odpověď #5 kdy: 24 Října 2009, 16:12:26 »
Dneska sem zjístil na těchto stránkáchhttp://www.digizone.cz/aktuality/digitalni-nova-prima-a-tv-barrandov-z-jestedu/,že,jak jste se dočetli,že vlastně ještěd(jse, z liberckého kraje, celou tu dobu sem měl za to že přijímám signál z ještědu)ještě ty kanály vlastně ani nevysílá,tudíž mě napadá je jena možnost,a to ta že se mvlastně do ted přijímal signál z jiného vysílače(asi Trutnov).Otázkou ale zůstavá jak je možný,že najednou příjímám signál z jiného vysílače(ještedu)?jak je to tedy s tím přijmanim digitálního signálu?

Mraky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 386
Re: digitální signál tv karty winfast dtv 2000h
« Odpověď #6 kdy: 28 Října 2009, 11:41:22 »
tak už mi ten příjem jde zase z toho původního vysílače, asi ho po tý kalamitě opravovali, tak sem dočasně přijímal signál z jiného vysílače,jen m ited xine jede jakoby zakodovaně,ale to je na nové téma.
děkuji všem ;) a omlouvám se že sem nakonec řešil uplně něco jinýho

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.