Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Co Vy na OpenID?  (Přečteno 1523 krát)

Pavel Půlpán

Co Vy na OpenID?
« kdy: 19 Října 2009, 13:10:19 »
Sorry, že s tím tady votravuju, ale bylo by fajn přečíst si názory zdejších odborníků na otázku bezpečnosti dnešního webu a s ním úzce spjaté technologie OpenID?! Přemýšlel jsem do které kategorie to dát, ale ono se to hodí trochu tam a trochu tam, možná nikam. :D

Co si tedy myslíte o OpenID? Používáte to někdo a kde? Jaké v tom vidíte výhody, nevýhody? Nějaké tipy na implementaci, použití, atp.?

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Co Vy na OpenID?
« Odpověď #1 kdy: 19 Října 2009, 13:27:32 »
Taky už se začínám ztrácet v registracích. Ještě že mám Xmarks, které to řeší.
Včera jsem se rozhodl, že si OpenID založím. Ale počkám, co sem napíšou ti odborníci. :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Co Vy na OpenID?
« Odpověď #2 kdy: 19 Října 2009, 17:21:05 »
nepouzivam, protoze mi to zavani velkym bratrem (jo, je pravda, ze pouzivam jenom par ruznych nicku, takze to jde dohledat tak jako tak, ale prece jen je to dalsi krok na ceste ke ztrate anonymity)
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Co Vy na OpenID?
« Odpověď #3 kdy: 19 Října 2009, 17:27:25 »
Co já na OpenID?Tumáš ;D LuciusMare.myopenid.com Ale protože to skoro nikdo nepoužívá,zatím to moc nepoužívám ani já.Jinak,moc velký zásah do soukromí to není,protože to stejně jde dohledat,sice má takhle moje osobní údaje jedna velká společnost,ale jinak to má pro změnu desítky malých fór,takže skoro nevidím rozdíl.
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Co Vy na OpenID?
« Odpověď #4 kdy: 19 Října 2009, 18:14:16 »
Co já na OpenID?Tumáš ;D LuciusMare.myopenid.com Ale protože to skoro nikdo nepoužívá,zatím to moc nepoužívám ani já.Jinak,moc velký zásah do soukromí to není,protože to stejně jde dohledat,sice má takhle moje osobní údaje jedna velká společnost,ale jinak to má pro změnu desítky malých fór,takže skoro nevidím rozdíl.
na malych forech, ale nemam zadne zajimave informace (vek, adresu apod zpravidla neudavam, nebo udavam nepravdive) a jsou na sobe nezavisle, u openid muzes sice take dat nepravdive informace, ale vzdycky bude jednodusi sestavit tvuj uzivatelsky profil(zajmy apod.)...
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Co Vy na OpenID?
« Odpověď #5 kdy: 19 Října 2009, 21:03:14 »
V podstatě OpenID používám díky Launchpadu, který je provider, ale používám ho jen na Ubuntu stránkách (ofic. wiki, shop, QA...).

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: Co Vy na OpenID?
« Odpověď #6 kdy: 19 Října 2009, 21:53:35 »
OpenID mám cca dva roky. Ale zatím jsem nezjistil k čemu by mi to bylo v běžném "internetovém životě" dobré.

NoWin

  • Host
Re: Co Vy na OpenID?
« Odpověď #7 kdy: 19 Října 2009, 22:00:09 »
U mně to je stejný jako u Vojty.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.