Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Spojení PDA v Linuxu  (Přečteno 7532 krát)

3x3cut0r

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
Spojení PDA v Linuxu
« kdy: 22 Října 2006, 18:19:50 »
Hledal jsem hledal...neco nasel, ale nefungovalo to...takze se ptam...jak mam spojit PDA s Linuxem pres USB abych do nej a z nej mohl neco nahrat...radte lidi :)

Vojtin

  • Host
Spojení PDA v Linuxu
« Odpověď #1 kdy: 22 Října 2006, 18:24:13 »
existuje synce, ale jelikož mam pda s WM5, tak jsem to ani nezloušel-používam SD čtečku :)

3x3cut0r

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
Spojení PDA v Linuxu
« Odpověď #2 kdy: 22 Října 2006, 22:21:25 »
No jo chlape, ty ses hlava, to me vubec nenapadlo, vzdyt ja mam to samy...a i ctecku...i kdyz teda v tiskarne...ale beztak je to trochu nepohodlny...zvlast kdyz tu tiskarnu mam u jinyho compu a v jinym patre, ale diky...kazdopadne kdyby se nekdo ozval s nejakym podrobnejsim navodem jak to udelat naprimo, nevztekal bych se...

MarrLiss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 901
Spojení PDA v Linuxu
« Odpověď #3 kdy: 22 Října 2006, 22:23:51 »
Pokud se chces dostat jenom na kartu, tak pouzij nejakou aplikaci co exportuje kartu jako mass-storage napr. http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=14002 .
Prestigio Nobile 1590: P-M 740, 1 GB RAM, NV 6600
Ubuntu FF

Vojtin

  • Host
Spojení PDA v Linuxu
« Odpověď #4 kdy: 23 Října 2006, 15:31:00 »

3x3cut0r

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
Spojení PDA v Linuxu
« Odpověď #5 kdy: 26 Října 2006, 01:05:01 »
Zdar lidi...tak sem si stahnul jeden z tech programku, co udela to, ze se karta v PDA tvari jako mass-storage. Funguje to dobre...Normalne mi nabehne novej disk, namountuju ho a i kopirovat z nej jde, ale zapis nefunguje...resp. tvari se to, ze na nej zapisuju, ale na karte pak nic neni...nevite co s tim?

MarrLiss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 901
Spojení PDA v Linuxu
« Odpověď #6 kdy: 26 Října 2006, 09:51:40 »
Odpojujes ho spravne? Pokud kopirujes vetsi objem dat, tak je to docela pomale.
Prestigio Nobile 1590: P-M 740, 1 GB RAM, NV 6600
Ubuntu FF

3x3cut0r

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
Spojení PDA v Linuxu
« Odpověď #7 kdy: 28 Října 2006, 23:43:54 »
No problem je prave v tom, ze to kopiruje silene rychle. Zkousel sem treba po kopirovani chvili vyckat, nez sem to odpojil, ale zkratka na tom nic neni...Parkrat se mi to myslim i driv stavalo kdyz sem mel Suse...s disketou. Proste to na ni nahralo a pritom disketa nehrabala a taky to na ni tim padem nic nenahralo...ale kdo vi co sem tehdy delal...ale tohle fakt nejde...:(

Vojtin

  • Host
Spojení PDA v Linuxu
« Odpověď #8 kdy: 28 Října 2006, 23:52:59 »
Musíš si ten disk odpojit, v nautilovi v počítač klikni pravym myšítkem na ten disk a dej vysunout (je to blbě přeložený, už jsem to hlásil při vývoji dappera.) A teprve pak ten disk nebo flash odpoj od usb. Správně se to tak má dělat i ve win, ale všichni na to prděj a win se s tim nějak vypořádaj.

3x3cut0r

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
Spojení PDA v Linuxu
« Odpověď #9 kdy: 29 Října 2006, 11:04:14 »
Mam KDE, takze standardne nautilus nemam. Delam to tak, ze aktivuju ten programek v PDA, hnedka se mi to ozve jako Flash Disk. Pravym na nej kliknu a dam pripojit. Pak tam neco nahraju a dam zase pravym a bezpecne odstranit. Pricemz bezpecny odstraneni se sekne az do chvile, kdy deaktivuju ten programek v PDA...Stejne to delam i ve Windows, kde to funguje...nechapu.

Jinak vysunout tam nemam, to mam u CDcek...mam tam jen bezpecne odstranit, coz pouzivam...btw: oni se s tim win vyporadaj, ale kamosovi se stalo, ze flash disk se mu s tim nevyporadal :)

Vojtin

  • Host
Spojení PDA v Linuxu
« Odpověď #10 kdy: 29 Října 2006, 11:07:49 »
Aha já mam gnome :) A používam tu čtečku s tim prográmkem pro PDA jsem měl myslim, stejnej problém tak jsem si zakoupil za 250Kč čtečku SD karet a je to u mě vyřešený. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35249

3x3cut0r

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
Spojení PDA v Linuxu
« Odpověď #11 kdy: 29 Října 2006, 12:14:22 »
Ja mam ctecku v tiskarne, ale to musim jit k druhymu compu, kde jsou windowsy, takze ctecku ani nepouziju :) ... Ale nejak bych to chtel poresit. Kdyz uz to Linux rozpozna, tak prece musi jit o nejakej detail...

Nobile156

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Spojení PDA v Linuxu
« Odpověď #12 kdy: 14 Června 2007, 15:36:32 »
Nemáte někdo zkušenost se synchronizaci MPX220 a UBUNTU.Postupoval jsem podle návodu, avšak mám několik problémů:
1. po připojení mobilu do USB se mi automaticky nespojí, ale musím spustit příkaz synce-serial-start
2. poté se naváže spojení avšak synchronizace se neprovede
3. v Evolution po spuštění "Upravit - Možnosti synchronizace" se mi nepodaří nalézt mobil.

Poradí někdo ?
Předem díky.
Prestigio Nobile 156; 1,5GHz; HDD 40; Intel Pro Wireless 2200BG

skurakai

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Spojení PDA v Linuxu
« Odpověď #13 kdy: 18 Února 2008, 12:45:57 »
Zdravím

Mám PDA s OS Windows Mobile 5. Jako OS používám Kubuntu 7.10. Připojení PDA s PC se provádí přes USB kabel (nemám bluetooth).

Jsem nezkušený linuch user. Co jsem vygooglil, tak se psalo o aplikaci synce. Nainstaloval jsem si synce-kde, ale nejde ani spustit démon s error hláškou, že už je možná spuštěný.

Jak jinak propojit PDA s WM5 s KDE-ubuntu?

Dík za nápady.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.