Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Agere HDA modem  (Přečteno 2130 krát)

Honza Bouma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
Agere HDA modem
« kdy: 21 Října 2009, 23:49:42 »
Ja mam u sveho NB Acer Ferrari 1200,zda se,dost neresitelny problem. UBU 9.04 mi nerozpozna Agere HDA modem a beta Karmicu taky ne,mate nekdo, prosim, napad, jak ten modem rozjed?Diky

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: Agere HDA modem
« Odpověď #1 kdy: 25 Října 2009, 02:45:01 »
Zdravím Vás,

Ja mam u sveho NB Acer Ferrari 1200,zda se,dost neresitelny problem. UBU 9.04 mi nerozpozna Agere HDA modem a beta Karmicu taky ne,mate nekdo, prosim, napad, jak ten modem rozjed?Diky

Tak to jsem na tom  s hp 6730b stejně jako Vy  :) !. Já už na tom pracuji. Pokud máte  zájem o řešení problému, dejte vědět. První krok je identifikace typu agere driveru podle chipu, který máte na ntb a verze kernelu.
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

Honza Bouma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
Re: Agere HDA modem
« Odpověď #2 kdy: 25 Října 2009, 11:52:28 »
Urcite zajem mam..jak identifikuju chip? co se jadra tyce,akorat jdu upgradovat na RC 9.10

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: Agere HDA modem
« Odpověď #3 kdy: 25 Října 2009, 18:23:27 »
Zdravím Honzu Boumu,

jak identifikuju chip?

Pomocí utilitky "scanModem tool" (tvůrcům uděluji virtuální K+ o hodnotě aspoň 100).
Jděte sem :
Kód: [Vybrat]
https://help.ubuntu.com/community/DialupModemHowto/ScanModema postupujte podle howTo na výše uvedeném odkazu. Utilitka Vám vyhodí spoustu materiálu, mj.
identifikuje čip ( u mě je to chip 11c11040)  a pořeší za Vás i návrh ovladače k modemu( u mě je to agrsm driver).  Pak je třeba provést kompilaci driveru dle Vašeho kernelu a typu chipu (já se k tomu ještě nedopracoval : blíží se zima, skládal jsem dřevo a obracel jsem mač na slivovici, holt lepší je  flaška slivovice v hrsti než zkompilovaný driver na střeše ... :D  :D  :D).

BTW !

Předpokládám, že jste si pro jistotu oscanoval sériové porty pomocí :
Kód: [Vybrat]
sudo wvdialconf /etc/wvdial.conf
« Poslední změna: 25 Října 2009, 18:30:47 od jfoot »
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

Honza Bouma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
Re: Agere HDA modem
« Odpověď #4 kdy: 28 Října 2009, 11:35:03 »
Tak mám problém..při scanu seriových portů mi to modem nenašlo,ale třeba je to tím, že je na sběrnici HDA.Utilitka ScanModem tool něco objevila a doporučila,po instalaci driveru však žádná změna

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: Agere HDA modem
« Odpověď #5 kdy: 09 Listopadu 2009, 10:53:06 »
Zdravím Vás,

mně to modem také nenašlo, nicméně vyplivlo to typu  chipu 11c11040 a hinty co dělat.
Na netu jsem našel tohle zlaté vejce :
 https://wiki.ubuntu.com/LaptopTestingTeam/HPCompaq6930p/Intel

V sekci Ubuntu 9.04 a její podsekci Modem popisuje jeden schopný jedinec (tímto mu vysekávám poklonu) situaci v níž se oba nacházíme a východiště z ní, pakliže máte nainstalovánu 9.04, u 9.10 smůla....
Já jsem provedl to, co on doporučuje na verzi 9.04 a po příkazu ls -l /dev/ttyAG*
dostanu : /dev/ttyAGS3., což je hledaný cíl. Když potom ale posílám na modem AT příkazy (tedy pokouším se navázat spojení), tak mně to nefachčí.
Samotné AT projde, ale AT+cgdcont=1,"IP","internet.t-mobile.c", ani náhodou, okamžitě dostávám ERROR. Díval jsem se na dmesg a mám dojem, že se mi tlučou requesty (jistý si nejsem), když natahuju agere driver. To je tedy  radostné, alébrž ohledně systému jsem BFU a musím se s někým poradit . Jdu pokračovat v bádání...
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

Honza Bouma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
Re: Agere HDA modem
« Odpověď #6 kdy: 09 Listopadu 2009, 21:45:41 »
Taky Vas zdravim,
... AT+cgdcont=1,"IP","internet.t-mobile.c", ani náhodou, okamžitě dostávám ERROR.né, alébrž ohledně systému jsem BFU a musím se s někým poradit . Jdu pokračovat v bádání...
jestli to nebude tim, ze Vam v tom at prikazu chybi "z">"internet.t-mobile.cz" ?? Jinak dekuji za navod, ale asi mam zatim smulu, protoze mam nejen 9.10, ale jeske k tomu 64Bit, chip modemu mame asi stejny.. A mezi nami, jsem uplny klikajici zacatecnik, takze jen slepe postupuju podle navodu :-)

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: Agere HDA modem
« Odpověď #7 kdy: 24 Listopadu 2009, 15:10:11 »
Zdravím Honzu Boumu,

jestli to nebude tim, ze Vam v tom at prikazu chybi "z">"internet.t-mobile.cz" ?? Jinak dekuji za navod, ale asi mam zatim smulu, protoze mam nejen 9.10, ale jeske k tomu 64Bit, chip modemu mame asi stejny.. A mezi nami, jsem uplny klikajici zacatecnik, takze jen slepe postupuju podle navodu :-)
dík za upozornění.

Nicméně stejně jsem ten modem s daným chipem 11c11040 nezprovoznil. Několikero kompilací za různých podmínek a nic. Veletrh ztraceného času.  :(
Možná vlastní neschopnost či tuhý odpor železa v mém novém ntb, nevím...

Driver modemu byť správně zkompilován fachčil dobře s malou drobnou výjimkou :
prostě nebral množinu GPRS AT příkazů,  "klasické" AT příkazy požíral bez problémů...

Tak jsem koupil v bazaru Sony Ericsson k790i,vložil sim kartu (mám ji jen pro datové přenosy) spojil pomocí dodaného kabelu s USB portem ntb a pomocí wvdial zprovoznil
internet cca během 5  minut . Řešení to není optimální (cena mobilu, samotný mobil, kabely, atp.), leč, z mého pohledu, prudce jedlé....... ;)
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

Honza Bouma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
Re: Agere HDA modem
« Odpověď #8 kdy: 27 Února 2010, 12:07:52 »
Je nejaka moznost,ze by byl modem podporovan v LTS 10.04?? v Alphě 3 tomu zatim tak neni..

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.