Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Mechanika čte plné DVD+/-R jako prázdné DVD+RW  (Přečteno 3323 krát)

zemko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 123
  • fat skankin bastard
Mechanika čte plné DVD+/-R jako prázdné DVD+RW
« kdy: 29 Října 2009, 21:48:04 »
Mám menší problém s mojí mechanikou na laptopu (HP Pavilion dv6580ec) - LG GSA-T20L --- Ubuntu 9.04

Priblizne tri tydny zpet se mi v ni zaseklo DVD, tak jsem jako vzdy vzal kancelarskou svorku a vyndal ho "nasilne" dam tam pak jine DVD a nic...hlasi mi ho to jako prazdne DVD+RW tak jsem zkusil vytvorit noveho uzivatele (jestli nejsou spatny konfiguraky) a tam to zaclo cist vic DVDcek...ale porad na vsechny. Ted uz mi i hlavni ucet cte vic DVDcek...ale porad ne vsechny. S jistotou vim, ze ty co tam davam jsou plne. Neni to ani kompatibilitou s Windows ptze hodne DVDcek palenych na Win to precte (aspon teda myslim, ze jsou paleny na Win)

Při pokusu o vypálení "prázdného" DVD to hodí
Kód: [Vybrat]
Executing 'genisoimage -gui -V GnomeBaker data disk -A GnomeBaker -p zemko -iso-level 3 -l -r -hide-rr-moved -J -joliet-long -graft-points --path-list /tmp/GnomeBaker-zemko/gnomebaker-TR1M2U | builtin_dd of=/dev/sr0 obs=32k seek=0'
:-( can't locate obligatory format descriptor
I: -input-charset not specified, using utf-8 (detected in locale settings)
/dev/sr0: pre-formatting blank DVD+RW...
:-( can't locate DVD+RW format descriptor

kdyby kdokoliv vedel budu jen rad, uz jsem se ptal na ubuntu@conf.netlab.cz a nic, koukal jsem na net a bud spatne formuluju otazku nebo s tim nikdo problemy nema.
« Poslední změna: 29 Října 2009, 21:52:56 od zemko »

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: Mechanika čte plné DVD+/-R jako prázdné DVD+RW
« Odpověď #1 kdy: 29 Října 2009, 22:23:48 »
Hp Pavilion má aj ségra a už to rózně chrochtá a tak a některá DVD nečte. Třeba instalačky original Windows :D Koukali sme po mechanikách, že by se kůpila nová, ale rozměrově má zrovna ten typ co u nás není k sehnání a stojí cca 4 tácky a vejš. Takže jedině USB...
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

zemko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 123
  • fat skankin bastard
Re: Mechanika čte plné DVD+/-R jako prázdné DVD+RW
« Odpověď #2 kdy: 29 Října 2009, 22:27:38 »
Hp Pavilion má aj ségra a už to rózně chrochtá a tak a některá DVD nečte. Třeba instalačky original Windows :D Koukali sme po mechanikách, že by se kůpila nová, ale rozměrově má zrovna ten typ co u nás není k sehnání a stojí cca 4 tácky a vejš. Takže jedině USB...
a na ebay jste koukali? staci mit spare part number (vetsinou v manualu - www.hp.com) a pak hleda hp xxcisloxx da se to tam sehnat levneji nez tady, i s dopravou

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: Mechanika čte plné DVD+/-R jako prázdné DVD+RW
« Odpověď #3 kdy: 29 Října 2009, 22:29:50 »
Hp Pavilion má aj ségra a už to rózně chrochtá a tak a některá DVD nečte. Třeba instalačky original Windows :D Koukali sme po mechanikách, že by se kůpila nová, ale rozměrově má zrovna ten typ co u nás není k sehnání a stojí cca 4 tácky a vejš. Takže jedině USB...
a na ebay jste koukali? staci mit spare part number (vetsinou v manualu - www.hp.com) a pak hleda hp xxcisloxx da se to tam sehnat levneji nez tady, i s dopravou

Díky za tip. Nekoukali... ale teď ji to čte vše co potřebuje a ona je dost líná. Už tam má linucha a nechce nic předělávát, tak to jen tiše z povzdálí s kvitem sleduju  ;D
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

zemko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 123
  • fat skankin bastard
Re: Mechanika čte plné DVD+/-R jako prázdné DVD+RW
« Odpověď #4 kdy: 29 Října 2009, 22:52:46 »
jeste prikladam hdparm -i

Kód: [Vybrat]
Model=HL-DT-ST DVDRAM GSA-T20L                , FwRev=NC08    , SerialNo=KYC76P22914        
 Config={ Fixed Removeable DTR<=5Mbs DTR>10Mbs nonMagnetic }
 RawCHS=0/0/0, TrkSize=0, SectSize=0, ECCbytes=0
 BuffType=unknown, BuffSize=0kB, MaxMultSect=0
 (maybe): CurCHS=0/0/0, CurSects=0, LBA=yes, LBAsects=0
 IORDY=on/off, tPIO={min:120,w/IORDY:120}, tDMA={min:120,rec:120}
 PIO modes:  pio0 pio1 pio2 pio3 pio4
 DMA modes:  mdma0 mdma1 *mdma2
 AdvancedPM=no
 Drive conforms to: unknown:  ATA/ATAPI-4,5,6,7

 * signifies the current active mode

FW je NC08 tedy nejnovejsi takze uz vazne nevim co by s tim mohlo byt :( ???
« Poslední změna: 29 Října 2009, 23:00:16 od zemko »

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: Mechanika čte plné DVD+/-R jako prázdné DVD+RW
« Odpověď #5 kdy: 29 Října 2009, 22:57:57 »
Zítra se mrknu co tam má za mechaniku.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

zemko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 123
  • fat skankin bastard
Re: Mechanika čte plné DVD+/-R jako prázdné DVD+RW
« Odpověď #6 kdy: 31 Října 2009, 00:37:46 »
tak jsem vyzkousel par kusu DVDcek u pritelkyne (paleny na Windows) a vsechno bez problemu, takze to vypada, ze to dela muj domaci PC a ashampoo burner v linuxu nebo gnomebaker v ubuntu 8.04-8.10

vlabra

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Re: Mechanika čte plné DVD+/-R jako prázdné DVD+RW
« Odpověď #7 kdy: 31 Října 2009, 02:45:17 »
Taky je možné, že se při tom násilném vytažení ta mechanika poškodila (možná se škrábla čočka). Já mám na Asusu F5V taky takovou zajímavou mechaniku. Některé DVD nepřečtou Windows, některé Linux (těch je méně). Paradoxně to blbne s originálkama her, které jsou ve výborném stavu, pálené poškrábané to přečte v pohodě. Navíc nechce pálit CD, vždycky to vypálí tak 10% a pak to hodí error.

zemko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 123
  • fat skankin bastard
Re: Mechanika čte plné DVD+/-R jako prázdné DVD+RW
« Odpověď #8 kdy: 31 Října 2009, 13:24:46 »
no cim dal vic uvazuju, ze to vyzkousim bud pod livecd nebo pod windowsem ptze uz dost lidi mi rika, ze se mohla vyjebat mechanika...ale jeste nikdy se mi nevyjebala hned aniz by nebyly priznaky predtim...tahle slapala normalne a najednou grc...

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: Mechanika čte plné DVD+/-R jako prázdné DVD+RW
« Odpověď #9 kdy: 31 Října 2009, 18:47:43 »
Ty vypalovací programy jako Brasero mi občas zlobili. Vypálili disk a třeba část nešla číst. Teď pálím v K3B.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

zemko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 123
  • fat skankin bastard
Re: Mechanika čte plné DVD+/-R jako prázdné DVD+RW
« Odpověď #10 kdy: 03 Listopadu 2009, 14:05:47 »
tak pres live cd karmicu mi to taky nacetlo jak prazdny dvd+RW :(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.