Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: po upgrade na 9.10 (Karmic Koala) problemy so zvukom a sietou  (Přečteno 3042 krát)

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
hi,

takze vcera vecer som upgradoval na novu 9.10(s gnome), a zatial musim povedat ze som asi viac sklamany z toho, kedze to prinieslo viac problemov ako uzitku.
nehovoriac o tom co sledujem tu na fóre, kde vidim kolko ludi ma po upgrade podobne problemy.

okrem roznych inych drobnych problemov ktore som uz poopravoval alebo sa s tym da zatial zit u mna zatial asi najviacej rezonuju nasledovne dva problemy, ktore mi doslovne piju krv!

1. zvuk:
   a) po kazdom starte systemu mam zvuk zvacsa ztlmeny(MUTED),
   b) ak aj zrusim to ztlmenie(MUTE) zvuku cez 'gnome-volume-control', stale je ticho,
- v tomto probleme som prisiel este vcera vecer na to, ze ked si otvorim 'gnome-alsamixer' , alebo 'alsamixer' , tak tam najdem PCM-ko uplne stlmene(MUTED) a s urovnou hlasitosti na nule, ktore ked "ozivim" tak zvuky zrazu hraju.
- samozrejme zase iba do dalsieho startu/restartu kedy musim cely ritual opakovat.
- o nepouzitelnosti tam toho Gnome zvukoveho applet-u 'gnome-volume-control' co je default v liste ani nehovoriac. tuto vec pohnojili tak ako este nikdy predtym! by som povedal ze tento applet/panel na pazvuky je v podstate k nicomu bez tych funkcii ktore sa tam nachadzali predtym v inych verziach ubuntu.
# sa teda uz iba spytam, ci niekto narazil na podobne fungovanie tychto zvukov po upgrade, ze by mu fungovalo ich ozivenie tymto sposobom.

2. siet:
   a) taktiez po kazdom starte systemu sa nieco divne stane so sietou,
   b) prikaz 'ifconfig' (staticka cfg) mi pekne zobrazi nastavenia siete, a aj komunikacia v ramci LAN funguje, teda viem si ping-nut napr. na router,
   c) a tym to konci. pretoze pokial sa dotazujem na DNS nazvy v internete, tak je to zrazu mrtve. ovsem ako som predchvilkou zistil, tak pokial ping-nem nejaku externu IPcku (napr. nieco od nejakeho ISP), tak tam mi odozvu vrati, ale DNS komunikacia stale nic. akurat kedze v LAN nepouzivam DNS kom., tak neviem ci by to robilo to iste i v LAN-ke.
- tu musim potom vykonat '/etc/init.d/networking restart' aby mi zacala znova fungovat ta DNS komunikacia. akurat nerozumiem ze co zrovna z toho restartu pomoze, pretoze ako som zistil zo scriptu, tak sa v ramci restartu siete vykonaju iba prikazy 'ifdown' a 'ifup'. do upgradu to fungovalo v pohode.
- a taktiez zase iba do dalsieho startu/restartu kedy musim cely ritual opakovat.


kedze som v ani jednej veci nemenil ziadne nastavenia, alebo nieco co by to mohlo pohnojit, tak vobec nechapem co sa tam stalo s tym zvukom a s tou sietou, kua!
ak Vas napada nejake riesenie ako tento problem vyriesit, tak budem rad.
thx
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

Habo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: po upgrade na 9.10 (Karmic Koala) problemy so zvukom a sietou
« Odpověď #1 kdy: 30 Října 2009, 15:00:15 »
tak riesenie na DNS ma napada ale nerucim ze pojde: skus nastavit DNS server na open DNS (IP adresa: 208.67.222.222) ako tak pozeram na tie problemy asi neupgradnem alebo pockam kym tych problemov bude menej...

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
Re: po upgrade na 9.10 (Karmic Koala) problemy so zvukom a sietou
« Odpověď #2 kdy: 30 Října 2009, 17:29:46 »
no, ja ale DNS servre v statickej cfg siete "/etc/network/interfaces" nastavene mam:
       'dns-nameservers 213.151.208.161 213.151.208.162 213.151.200.30 213.151.200.31'
a do upgradu vsetko fungovalo v pohode. a nejako nevidim dovod preco menit zdroj za nejaky iny kedze po zrestartovani tej siete potom znova vsetko funguje. tam bude nejaka ina kravina.
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

vlabra

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Re: po upgrade na 9.10 (Karmic Koala) problemy so zvukom a sietou
« Odpověď #3 kdy: 31 Října 2009, 01:20:38 »
To vypadá na nějakou zmršenou konfiguraci. Je možné že upgrade přepsal něco co neměl.
Díval jste se, jestli se náhodou nespouští třeba network manager? Mohl by se hádat s if[up/down].

Co se týče samotného upgrade, tak jsem k tomu trochu skeptický. Několikrát už se mi po upgrade sesypal systém (a nejenom Ubuntu, Mandriva a OpenSuse je na tom stejně). Teď už instaluji jenom čistý systém a každého kdo se ptá na upgrade odrazuji.

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
Re: po upgrade na 9.10 (Karmic Koala) problemy so zvukom a sietou
« Odpověď #4 kdy: 31 Října 2009, 18:48:54 »
To vypadá na nějakou zmršenou konfiguraci. Je možné že upgrade přepsal něco co neměl.
Díval jste se, jestli se náhodou nespouští třeba network manager? Mohl by se hádat s if[up/down].
to je mozne ze sa nieco mohlo i pohnojit. otazkou je co.
tak "Network Manager"(NM) sa uz nespusta, mal som ho v user session startup nastavene nech sa spusta, doteraz s tym nebol problem. pri nejakych testoch som to vcera zo start-up listu vyhodil, nepomohlo. ale aj tak nevidim dovod preco by sa mali hadat.
kazdopadne v konfiguracii NM pribudlo nieco co tam predtym nebolo, teda ked si tu konzolu otvorim, tak mi tam oproti predchodziemu stavu pribudli dve nove zariadenia napr. "ifupdown (eth0)", s ktorymi ale aj tak nemozem manipulovat.


Co se týče samotného upgrade, tak jsem k tomu trochu skeptický. Několikrát už se mi po upgrade sesypal systém (a nejenom Ubuntu, Mandriva a OpenSuse je na tom stejně). Teď už instaluji jenom čistý systém a každého kdo se ptá na upgrade odrazuji.
no po tom co sledujem tu forum od vydania poslednej verzie, tak mam tiez pocit ze kopa ludi ma nejaky problem aj cistej instalacii.
ja osobne som doteraz nejake vyraznejsie problemy po upgradoch nikdy nemal.
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
Re: po upgrade na 9.10 (Karmic Koala) problemy so zvukom a sietou
« Odpověď #5 kdy: 04 Listopadu 2009, 17:46:08 »
problem c. 2 - nefungujuca siet po starte vyrieseny.

je tam nejaky bug, ktory v pripade pouzitia statickej konfiguracie siete cez "/etc/network/interfaces" a nainstalovaneho "Network Manager"-a (NM) sposobi tento problem ako u mna.
presnejsie to vypada na vadu v Network Manager-ovi, viac tu: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1309835
len doplnim, ze po odinstalovani NM nezabudnut naplnit zoznam DNS serverov do "/etc/resolv.conf"


no a prvy problem so zvukom stale pretrvava :(
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

djlj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Italo.cz
Re: po upgrade na 9.10 (Karmic Koala) problemy so zvukom a sietou
« Odpověď #6 kdy: 06 Listopadu 2009, 23:31:35 »
Ahoj,
mám ten samý problém se zvukem. Protože používám Ubuntu pro nahrávání a stříhání různých pořadů do rádia, neskutečně mě štve, že po verzi 9.04, kdy vše krásně fungovalo, se to teď zase posunulo do období třetihor. Po spuštění počítače je zvuk vždy ztlumený, hlasitosti některých zařízení se samy se spuštěním počítače upraví - něco se ztlumí, něco zesílí. Nikde není k nalezení původní ovládání hlasitosti! Gnome-alsamixer je jen nepřehledný bastl. V Systém -> Volby chybí odkaz Zvuk. A úplně nejlepší je, když třeba přestane jet zvuk úplně a v syslogu je:
Kód: [Vybrat]
Nov  5 20:21:33 home pulseaudio[2030]: alsa-sink.c: Error opening PCM device surround51:0: Too many open files
Nov  5 20:21:33 home pulseaudio[2030]: alsa-sink.c: Error opening PCM device surround51:0: Too many open files

Jak vrátit nastavení zvuku tak, aby bylo stejné jako v 9.04?

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
Re: po upgrade na 9.10 (Karmic Koala) problemy so zvukom a sietou
« Odpověď #7 kdy: 07 Listopadu 2009, 08:13:50 »
Jak vrátit nastavení zvuku tak, aby bylo stejné jako v 9.04?

ak mas na mysli ovladanie zvuku 'gnome-volume-control', resp. jeho vzhlad aby to vypadalo rovnako ako v 9.04, tak sa obavam ze asi tazko, kedze to je zrejme nova "vlastnost" gnome verzie 2.28.
netvrdil by som zrovna ze 'gnome-alsamixer' je neprehladny. skor naopak, oproti spomenutemu novemu 'gnome-volume-control' obsahuje urcite lepsie volby, i ked samozrejme to neni to co byvalo. ale je to lepsie ako nic. prip. skus 'alsamixer' v CLI.

ale ak mas na mysli vseobecne problemy so zvukom, ze je po starte pravidelne nieco stlmene, rozhadzane hlasitosti a pod., tak to vitaj v klube a mozes sa postavit do radu ludi ktori cakaju na nejaky FIX.
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

djlj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Italo.cz
Re: po upgrade na 9.10 (Karmic Koala) problemy so zvukom a sietou
« Odpověď #8 kdy: 14 Listopadu 2009, 00:28:36 »
No gnome-alsamixer hlavně nejsou nastavit věci, co dříve šly v gnome-volume-control :(. Už proběhlo několik aktualizací všeho možného, ale to zeslabení všeho po startu systému ještě opraveno není :(. A i problém s "too many open files", kdy žádný soubor otevřen není, zůstává...
« Poslední změna: 14 Listopadu 2009, 00:34:53 od djlj »

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
Re: po upgrade na 9.10 (Karmic Koala) problemy so zvukom a sietou
« Odpověď #9 kdy: 27 Listopadu 2009, 17:11:07 »
i problem so zvukom vyrieseny.
ale povedal by som ze dost podivnym sposobom.

som pred par dnami nasiel nejake mozne riesenia na ine podobne problemy so zvukom.
tak som skusil niektoru tu moznost aplikovat i u seba, samozrejme ze bez uspechu. kazdopadne ale nie bez zmeny, bo mi to trocha pomenilo nastavenia zvuku, ze pre zmenu bolo vsetko podstatne (Master a PCM) MUTED a na 0% .

tak som prave vyskusal jednu vec, cez Synaptic odstranit (nie iba "Removal", ale "Complet Removal" aj s konfigurakmi) nasledovne baliky:
- vsetko co zacina na alsa
- vsetko co zacina na pulseaudio
- ostatne baliky obsahujuce tieto nazvy niekde v tele ich nazvu (teda nie od zaciatku nazvu) som ponechal.

a po restarte nastavenia zvuku bez problemov, ziadne MUTED alebo na 0% ako doteraz zvyklo byt po kazdom starte.
pre istotu som vyskusal este dalsi restart a vypada ze to drzi. takze super.
mozno este niekedy poexperimentujem s tym ze skusim postupne baliky naspat napchat, a ze co sa zmeni, ale az budem mat casu.

zatial toto snad pomoze aj niekomu dalsiemu.
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.