Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pulseaudio si veme až 100% CPU Karmic Koala  (Přečteno 2159 krát)

cmudik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 325
Pulseaudio si veme až 100% CPU Karmic Koala
« kdy: 31 Října 2009, 00:40:08 »
Asi tak po 20 minutách přehrávání hudby, filmu (mpd, exaile, mplayer) si proces pulseaudio veme až 100 % CPU. Stačí jen pausnout, za chvíli se vše vrátí k normálu. V 9.04 jsem takový problém neměl. Zvukovou kartu mám Creative Labs CA0106 Soundblaster. Ani nevím kam kouknout, abych zjistil příčinu... Google mi říká, že podobné potíže jsou snad jen se Skype. Setkal se s tím někdo, nebo mě navede správným směrem?

nettezzaumana

  • Host
Re: Pulseaudio si veme až 100% CPU Karmic Koala
« Odpověď #1 kdy: 31 Října 2009, 00:58:06 »
Asi tak po 20 minutách přehrávání hudby, filmu (mpd, exaile, mplayer) si proces pulseaudio veme až 100 % CPU. Stačí jen pausnout, za chvíli se vše vrátí k normálu. V 9.04 jsem takový problém neměl. Zvukovou kartu mám Creative Labs CA0106 Soundblaster. Ani nevím kam kouknout, abych zjistil příčinu... Google mi říká, že podobné potíže jsou snad jen se Skype. Setkal se s tím někdo, nebo mě navede správným směrem?
.. to neni dobre. zareportuj to prosim jako bug do launchpadu ..
priloz tam vystup z prikazu:
Kód: [Vybrat]
strace -fp `pgrep pulseaudio` &>/tmp/pulseaudio.strace & sleep 10; kill $! || kill -9 $!
.. az ti zacne pulseaudio zrat prostredky jak pises, proved prikaz. vznikne ti /tmp/pulseaudio.strace .. pridej to k bugreportu.
reportovat je strasne dulezite,

ave

NoWin

  • Host
Re: Pulseaudio si veme až 100% CPU Karmic Koala
« Odpověď #2 kdy: 31 Října 2009, 03:43:59 »
Asi tak po 20 minutách přehrávání hudby, filmu (mpd, exaile, mplayer) si proces pulseaudio veme až 100 % CPU. Stačí jen pausnout, za chvíli se vše vrátí k normálu. V 9.04 jsem takový problém neměl. Zvukovou kartu mám Creative Labs CA0106 Soundblaster. Ani nevím kam kouknout, abych zjistil příčinu... Google mi říká, že podobné potíže jsou snad jen se Skype. Setkal se s tím někdo, nebo mě navede správným směrem?
.. to neni dobre. zareportuj to prosim jako bug do launchpadu ..
priloz tam vystup z prikazu:
Kód: [Vybrat]
strace -fp `pgrep pulseaudio` &>/tmp/pulseaudio.strace & sleep 10; kill $! || kill -9 $!
.. az ti zacne pulseaudio zrat prostredky jak pises, proved prikaz. vznikne ti /tmp/pulseaudio.strace .. pridej to k bugreportu.
reportovat je strasne dulezite,

ave
Mně to dělalo hned, jakmile se spustil nějakej zvuk, nejdřív to hrálo, pak tam bylo slyšet nějaký praskání a nakonec ticho, PulseAudio nemohlo najít zvukovku, tak jsem ho poslal do binárního pekla, kam patří. Vůbec mi není jasný, proč se všichni zbláznili a vsadili na PA, stejně toho o moc víc neumí než ALSA samotná (kdyby to mělo třeba byť jen softwarovej ekvalizér, pár LADSPA efektů...) a hlavně je neskutečně nestabilní a tudíž nepoužitelný. Nad PulseAudio jsem zlomil hůl, to se radši budu zajímat o OSS.
sudo apt-get purge pulseaudio --forever

nettezzaumana

  • Host
Re: Pulseaudio si veme až 100% CPU Karmic Koala
« Odpověď #3 kdy: 31 Října 2009, 09:19:41 »
pulseaudio je *pozoruhodne pokud funguje spravne a reportovat se musi.

NoWin

  • Host
Re: Pulseaudio si veme až 100% CPU Karmic Koala
« Odpověď #4 kdy: 31 Října 2009, 16:14:25 »
pulseaudio je *pozoruhodne pokud funguje spravne a reportovat se musi.

Spíš bych napsal: "pulseaudio by bylo *pozoruhodne, kdyby fungovalo spravne".
Proč mi ihned po naběhnutí systému zabere neuvěřitelných 108MiB v RAM, dokonce víc, než zbytek systému (86MiB)?
Proč mi jde nastavit maximální počet výstupních kanálů na 5 (4.1), když mám zvukovku osmikanálovou 7.1?
Proč mi při přehrávání jakýhokoliv zvuku PA vytěžuje OBĚ jádra CPU na 100% a stejně se pak zvuk začne trhat a nakonec chcípne úplně, přičemž restart PA nepomáhá?

Nechápu, proč si třeba vývojáři GNOME usmysleli, že něco tak nestabilního a nespolehlivýho použijou jako výchozí audioserver. Spousta mašin, spousta aplikací s tím má nemalý problémy, WINE s tím má problémy už dost dlouho, VBox prej taky.
A k reportování- stačí se zeptat Googla na PulseAudio a co vyjede? Jejich domovská stránka, bug, bug, bug, bug, bug, pár dotazů, kterak se PA zbavit, bug, bug, bug (mezi těma bugama jsou i ty, který se tejkaj i mýho stroje), články o tom, že je PA zlo a zase mrtě bugů a někde dál jsem viděl článek, že PA je dílem Ďábla (M$), že jsou vývojáři finančně podporováni, aby používali PA a že se chce M$ tímhle způsobem systematicky zbavit konkurence.


cmudik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 325
Re: Pulseaudio si veme až 100% CPU Karmic Koala
« Odpověď #5 kdy: 31 Října 2009, 16:29:33 »
Díky moc za včasný odpovědi a rady. Ještě jsem si hrál chvíli s nastavením a zatim to vypadá dobře. CPU se ustálilo někde na 8 %. Předtim to skákalo 2 - 25 %, no a skončilo to na 100 %.

Kód: [Vybrat]
sudo gedit /etc/pulse/daemon.conf
Změnil jsem řádku

Kód: [Vybrat]
resample-method = src-sinc-fastest
Takže ještě budu testovat. Když se nikam nedohrabu, nahlásim bug.

Ještě mě zneklidňuje tahle hláška v logu, která se objeví po každym pulseaudio -k

Kód: [Vybrat]
Oct 31 15:39:42 cmudik-desktop pulseaudio[2304]: alsa-sink.c: ALSA nás probudila z důvodu zápisu nových dat na zařízení, ale ve skutečnosti nebylo co zapisovat.
Oct 31 15:39:42 cmudik-desktop pulseaudio[2304]: alsa-sink.c: S největší pravděpodobností se jedná o chybu v ovladači ALSA "snd_ca0106". Nahlaste prosím tento problém vývojářům ALSA.
Oct 31 15:39:42 cmudik-desktop pulseaudio[2304]: alsa-sink.c: Probudilo nás nastavení POLLOUT - nicméně následné snd_pcm_avail() vrátilo 0 či jinou hodnotu < min_avail.


cmudik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 325

nettezzaumana

  • Host

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re: Pulseaudio si veme až 100% CPU Karmic Koala
« Odpověď #8 kdy: 31 Října 2009, 18:23:25 »
vidím, že máš stejnou zvukovku jako já, rád bych se Tě zeptal, zda Ti jede vstup (mikrofon). Jelikož já jaksi s tímto doposud neúspěšně bojuju.
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

cmudik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 325
Re: Pulseaudio si veme až 100% CPU Karmic Koala
« Odpověď #9 kdy: 31 Října 2009, 22:20:15 »
vidím, že máš stejnou zvukovku jako já, rád bych se Tě zeptal, zda Ti jede vstup (mikrofon). Jelikož já jaksi s tímto doposud neúspěšně bojuju.

Nevím, nezkoušel jsem...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.