Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: OpenOfficeoorg 2.0.4  (Přečteno 8128 krát)

Harad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
OpenOfficeoorg 2.0.4
« kdy: 24 Října 2006, 15:43:19 »
Prosím, jak nainstaluji OpenOfficeorg 2.0.4 namísto OpenOfficeorg 2.0.2? Včera jsem si stáhnul OOo_OOD680_m5_LinuxIntel_install_cs_deb.tar.gz, kde po rozbalení je složka s názvem DEBS v níž jsou soubory končící na .deb, ale co s tím, vůbec netuším...

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
OpenOfficeoorg 2.0.4
« Odpověď #1 kdy: 24 Října 2006, 16:04:58 »
Navod (soubor README nebo INSTALL) u toho neni?

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
OpenOfficeoorg 2.0.4
« Odpověď #2 kdy: 24 Října 2006, 16:06:31 »
Ve složce DEBS spusť příkaz
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg -i *.deb

Harad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
OpenOfficeoorg 2.0.4
« Odpověď #3 kdy: 24 Října 2006, 18:27:56 »
Ve složce DEBS spusť příkaz

Code:
sudo dpkg -i *.deb
-> Zadal jsem, a hlásí mi to jakýsi konflikt s nějakým balíkem... Mám původní OpenOffice (OpenOffice 2.0.2), co tam mám, odstranit?
« Poslední změna: 27 Října 2007, 16:41:15 od Anna Taliánová »

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
OpenOfficeoorg 2.0.4
« Odpověď #4 kdy: 24 Října 2006, 19:03:52 »
Nejde 2,0,4 nainstalovat přes synyptic, taky mne OO 2.0.4 zajímá.

eStar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 455
    • http://www.linuxsoftware.cz/
OpenOfficeoorg 2.0.4
« Odpověď #5 kdy: 24 Října 2006, 19:07:31 »
Citace: Maky
Nejde 2,0,4 nainstalovat přes synyptic, taky mne OO 2.0.4 zajímá.
V Edgy Eft to de, v Dapperovi nevim.
« Poslední změna: 27 Října 2007, 16:41:43 od Anna Taliánová »

Harad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
OpenOfficeoorg 2.0.4
« Odpověď #6 kdy: 24 Října 2006, 19:55:50 »
V Ubuntu Dapper Drake 6.06 mám v Synapticu ve zdrojích jen verzi 2.0.2, takže bych řekl, že přes synaptic to nainstalovat nejde (ale neVim, jsem lama)...

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
OpenOfficeoorg 2.0.4
« Odpověď #7 kdy: 24 Října 2006, 20:46:34 »
Za dva dny vychází EE a bude se přecházet, takže jestli to v EE jde, tak osobně si upgraduju nejdřiv ubuntu a pak zbytek co se neupgraduje.

Harad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
OpenOfficeoorg 2.0.4
« Odpověď #8 kdy: 24 Října 2006, 21:23:12 »
No jo, jenže já chcci OpenOfficeoorg 2.0.4 v Dapper Drakeovi... Stroj, na kterym mam Linux stejně pujde brzy do šrotu (na chatu) a pořídím si něco silnějšího.
« Poslední změna: 27 Října 2007, 16:42:11 od Anna Taliánová »

eStar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 455
    • http://www.linuxsoftware.cz/
OpenOfficeoorg 2.0.4
« Odpověď #9 kdy: 24 Října 2006, 21:31:35 »
Citace: Harad
No jo, jenže já chcci OpenOfficeoorg 2.0.4 v Dapper Drakeovi... Stroj, na kterym mam linux stejně pujde brzy do šrotu (na chatu) a pořídím si něco silnějšího.
Jedinou další možností je zkusit najít na internetu nějaké neoficiální repositáře.

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
OpenOfficeoorg 2.0.4
« Odpověď #10 kdy: 25 Října 2006, 08:22:05 »
Citace: Harald
-> Zadal jsem, a hlásí mi to jakýsi konflikt s nějakým balíkem... Mám původní OpenOffice (OpenOffice 2.0.2), co tam mám, odstranit?
Takhle ti nikdo neporadí - musíš napsat s jakým balíkem to hlásí konflikt. A samozřejmě musíš původní OOo odinstalovat. Protože nejde o oficiální balíky Ubuntu, nebude nová instalace schopná tu původníi aktualizovat. Rozhodně, pokud máš verzi 2.0.4 staženou ze stránek OOo, to jde.

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
OpenOfficeoorg 2.0.4
« Odpověď #11 kdy: 25 Října 2006, 09:58:46 »
Citace: Czario
Za dva dny vychází EE a bude se přecházet, takže jestli to v EE jde, tak osobně si upgraduju nejdřiv ubuntu a pak zbytek co se neupgraduje.
Já bych se raději přimlouval, kdyby to šlo přes Synaptic. Krusadera 1. 7 jsem si z 1.6 taky tak přeinstaloval.
Myslím si, že aktualizace systému by mohla novou verzi OO nabízet.

Jen tak na okraj:
Včera jsem instaloval 6.06.1. Instalace cca 20 min, jenže 4 hod jsem jen: upravoval source list, aktualizoval, instaloval pluingy atd. Když přejdu na EE tak zase budu muset vše nastavovat znovu. Pro nováčky (považuji se stále za nováčka) je to deprimující  a raději zůstanou ve widlích, protože stačí odklikat několikrát ok a je vše nainstalováno. Pak se nedivme, že od linuxu utečou, protože se jim zdá složitý.
Přecházet každého půl roku na novější distro a zase ladit, se mi nechce, respektive nemám čas.

irini

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
OpenOfficeoorg 2.0.4
« Odpověď #12 kdy: 31 Října 2006, 23:15:53 »
využila jsem návodu pro instalaci OpenOffice.org 2.0.4 a použila kód:
sudo dpkg -i *.deb
OpenOffice.org 2.0.4 se nainstaloval, ale vedle staré verze, doufala jsem, že nová verze starou nahradí (přepíše).. Dá se to ještě nějak udělat?
A ještě jedna otázka začátečnice: na ploše mi zůstal balík debs - potřebný pro instalaci, musím ho tam zanechat či se soubory přepsaly od jiných adresářů?
Dík..

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
OpenOfficeoorg 2.0.4
« Odpověď #13 kdy: 01 Listopadu 2006, 12:20:54 »
irini,
S tím ti nepomohu, ovšem mám několik otázek.
*jak se ten balíčk jmenuje a odkud si ho stáhla. Taky bych chtěl OO2.0.4.
*Můžeš mi jako nováčkovi napsat postup, jak si ho nainstalovala?
Dík
Maky

irini

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
OpenOfficeoorg 2.0.4
« Odpověď #14 kdy: 01 Listopadu 2006, 13:37:52 »
No Maky jsem taky nováček...
tak tedy zajdi na stránky:www.openoffice.cz Tam je nová verze OO2.0.4. k dispozici - ke stažení, můsíš kliknout na odkaz odpovídající tvému systému - u me je to LinuxDEB (debian), taky můžeš mít RPM... kdyz tak si to najdi ve svém systému. Poté se ti uloží  -řečeno mým velmi laickým slovníkem- základní balík - adresář s příponou deb.tar.gz  Ten jsem si pak ještě rozbalila a objevil se z toho adresář DEBS. A pak jsem vůbec nevěděla :-) tak nakonec jsem dala (např. s pomocí pravého tlačítka myši či pomocí nabídky soubor) "otevřít jinou aplikací" a tam zvolila "terminál", objeví se ti textová tabulka, do které jsem právě napsala kód: sudo dpkg -i *.deb    Pak to po tobě bude chtít ještě heslo (tvoje ke správě systému) a pak to zas odentruj a už to jelo samo... naštěstí se neobjevil žádný problém s nedostatkem knihovny či tak něco. Pak jsem ještě restartovala počítač. A hotovo.
Kdyby se ti v tom terminálu nedařilo, mužůš zažádat o pomoc, když napíšeš: dpkg --help , objeví se vysvětlení přípon. Možná by tam šlo zadat právě něco, co by přepsalo původní OO... ale to právě nevím :-)
Tak mnoho zdaru... a štěstí :-)
irini

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
OpenOfficeoorg 2.0.4
« Odpověď #15 kdy: 01 Listopadu 2006, 14:34:34 »
Irini,
Díky za info. Měl jsem s tím přd časem problém. Stáhl jsem si ten deb balíček, rozbalil a zkoušel nainstalovat přes přikaz. řádku. Jenže mi to pasalo, že je to balíček pravděpodobně pro DEBIAN a nelze jej proto na systém Ubuntu nainstalovat. Zalekl jsem se a od instalce raději upustil.
Takže zkusím tvůj postup, ten jsem ještě nezkoušel.
Škoda jen, že aktualizace systému toto neřeší.
Maky

Harad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
OpenOfficeoorg 2.0.4
« Odpověď #16 kdy: 01 Listopadu 2006, 17:53:50 »
to irini: šťastný to člověk... Když kliknu pravým myšítkem na složku DEBS, a zvolím otevřít s "Terminál", tak se nic nestane...
 
Asi nevíte, jak mít v systému Mozilla Firefox 1.5.0.7 a Mozilla Firefox 2.0 současně?

irini

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
OpenOfficeoorg 2.0.4
« Odpověď #17 kdy: 01 Listopadu 2006, 18:51:04 »
to maky: hm, tak mě napadá, že asi potřebujes tu druhou příponu - ne DEB ale PRM..
A že to není součástí aktualizace systému, tak to mě tedy taky štve.. Ale tak nějak se s tím poperem :-)
irini

irini

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
OpenOfficeoorg 2.0.4
« Odpověď #18 kdy: 01 Listopadu 2006, 19:05:08 »
to Harad: hm, tak to zkus ještě přes Nautilus - nevím, jak to funguje.. A nebo ještě možnost (která nefunguje mě), najít si fci.přihlásit se jako jiný uživatel ( u me pres horní lištu, někde kolem aplikací..) a tam to zkusit spustit pod správcem: root. A pak je určitě spousta lepších věcí, o kterých nemám ani páru :-(
A dva firefoxy..netuším.

mirak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
OpenOfficeoorg 2.0.4
« Odpověď #19 kdy: 01 Listopadu 2006, 22:38:48 »
RPM balicek rozhodne nepouzivejte, mate-li k dispozici DEB balicek!!! RPM (Red Hat Package Manager, nebo noveji RPM Package Manager) balickovaci system pouzivaji distribuce Linuxu odvozene od Rad Hatu nebo ty, ktere je od Rad Hatu prevzali, napr. SUSE, Mandriva.... Ovsem Ubuntu je odvozeno od Debianu, proto pouziva debiani balickovaci system, tj. DEB balicky.
Omnia sponte fluant, absit violentia rebus.
Maple  ;)

mipo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
    • http://www.mipo.us
OpenOfficeoorg 2.0.4
« Odpověď #20 kdy: 21 Listopadu 2006, 11:05:38 »
Česká/slovenská lokalizácia je k dispozícii aj vo forme *.deb balíčkov. Anglická (na openoffice.org) je však iba v *.rpm. Hľadal som, ale nikde som nenašiel. Viete poradiť zdroj deb balíčkov anglického OpenOffice?
MiPo - Zápisník - TV program - Kalos club
HP nx6125 AMD64 - Ubuntu 6.06 32bit

Poborskiii

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 422
OpenOfficeoorg 2.0.4
« Odpověď #21 kdy: 21 Listopadu 2006, 14:26:26 »
OS: Kubuntu 15.10 64bit, KDE 5, Qt 4.8.6/5.4.2, Nvidia 352.30
PC: ASUS M5A99X EVO, AMD FX-4300, RAM Kingston 2x4 GB DDR3 1600 MHz,
SSD Kingston V300 120 GB, HDD Seagate NAS 3TB (ST3000VN000), VGA ASUS Nvidia GeForce GT 440 Silent, Monitor Dell U2412M, skříň Coolermaster Sileo 500

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
OpenOfficeoorg 2.0.4
« Odpověď #22 kdy: 21 Listopadu 2006, 14:33:41 »
Třeba zde http://www.openoffice.cz/ nebo zde o stránku dále http://www.openoffice.cz/stahnout i s jazykovými balíčka. Ale ty nepotřebuješ, pokud budeš psát česky či slovensky. Po nainstalovíní bude OO v jazyku, který standartně používáš v Ubuntu. Takže pokud máš Ubuntu v angličtině, bude standartně OO v angličtině. Nezapomeň po nainstalování si aktualizovat slovníky, poslední je tuším 1.6., ale více toho je na již zmiňovaných stránkách. pokud si nebudeš vědět rady, tak napiš, odpovím. Nebo přes Skype - Marcelak2 po 20té hodině.

mipo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
    • http://www.mipo.us
OpenOfficeoorg 2.0.4
« Odpověď #23 kdy: 21 Listopadu 2006, 15:22:51 »
Díky moc, stiahnem a vyskúšam.
MiPo - Zápisník - TV program - Kalos club
HP nx6125 AMD64 - Ubuntu 6.06 32bit

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
OpenOfficeoorg 2.0.4
« Odpověď #24 kdy: 21 Listopadu 2006, 20:32:37 »
mipo: tak mě napadá, proč chceš instalovat OO, pokud nechceš novější verzi.Jinak máš standartně nainstalováno OO2.0.2 v Ubuntu 6.06.1. APLIKACE/KANCELÁŘ/ a tady si vybereš jestli chceš psací, tabulkový editor, prezentaci. Pokud máš systém v angličtině, tak postupuj takto:

Tento postup nainstaluje veškerou češtinu do celého sytému. Bude FIREFOX, K3B, OpenOffice, atd. česky!!!

Spustit Synaptic- Systém/Správa/ Synaptic. Do HLEDAT zkopírujeme language-pack-kde-cs-base, nebo language-pack-kde-cs. Satčí hledat jeden z nich, ten druhý najde Synaptic automaticky. Dát instalovat. Soubory se stáhnou a nainstalují.
V tvém případě, jestli chceš slovenštinu musíš cs nahradit sk, ale to nevím přesně. Někde se to mužná řešilo.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.